Wejdź
Makijaż

„Poolside Blue” na powiece to największy wakacyjny trend

"Poolside Blue" to kolor inspirowany lazurowym wybrzeżem i jak wskazuje jego nazwa, wodą w basenie. Dlaczego w tym sezonie będziemy go nosić na powiekach?
Laura Osakowicz
czerwiec 27, 2019

"Poolside Blue" to tak naprawdę najbardziej wakacyjny kolor, a lato to czas kiedy bezsprzecznie możemy zaszaleć z makijażem. W końcu jesienią czy wiosną też czerpiemy z tego, co nas otacza - gdy kwitną kwiaty mamy ochotę na szminkę w kolorze fuksji, a gdy spadają liście wybieramy stonowane brązy i nude. Latem zainspirujmy się więc wodą! Jak nosić Poolside Blue na oczach?

Zobacz także: O tym kolorze będzie głośno! Odcień 'grape soda' to makijażowy hit  

Poolside blue - wakacyjny retro makijaż

Najbardziej pożądany look z niebieską powieką to taki rodem z lat 60, jak na plaży w Miami. Morski kolor powinien znaleźć się na całej ruchomej powiece. I nie, nie rozblendowujemy dokładnie granicy cienia- chcemy by oko było jak najbardziej retro. Możemy za to przyciemnić załamanie kobalowym kolorem. Co dalej? Poolside Blue lubi grać pierwsze skrzypce, więc reszta makijażu powinna być stonowana i naturalna. Jeśli jesteś posiadaczką piegów, nie zakrywaj ich - dodadzą one jeszcze więcej wakacyjnego klimatu. Na usta nałóż jasny błyszczyk. Możesz nim także przyklepać powiekę pokrytą cieniem. Nakładając błyszczyk lub wazelinę na powiekę, dodasz nieco glow oraz sprawisz, że cień nie będzie zbierał się w załamaniach podczas upalnych dni. 

Paletki do makijażu z odcieniami niebieskiego

O popularności tego trendu świadczy także fakt, że coraz powszechniejsze są paletki z niebieskimi cieniami. Look w stylu Poolside Blue najłatwiej będzie stworzyć z pomocą palety Huda Beauty,  Obssesion w kolorze Saphire. Zawiera ona wszystkie odcienie niebieskiego jakie można sobie wymarzyć, zarówno matowe jak i z foliowym wykończeniem. 

 

Poolside Blue uda nam się także stworzyć z pomocą jednego cienia. To bardziej budżetowe rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy jeszcze nie są do końca przekonani do niebieskiego makijażu oka. Nyx ma w swojej kolekcji metaliczny cień do powiek o nazwie Blue Jeans. Wystarczy nabrać trochę cienia na palec, nanieść na powiekę, rozetrzeć i to wszystko! 

Jesteś gotowa na poolside blueZobacz naszą galerię i zainspiruj się jeszcze bardziej. 

Zobacz także: Pomarańcz na paznokciach - ten manicure podkreśla opaleniznę 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 5

Poolside Blue Make Up

Poolside Blue Make Up
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/531917405986924214/
2 z 5

Poolside Blue Make Up

Poolside Blue Make Up
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/399694535657908127/
3 z 5

Poolside Blue Make Up

Poolside Blue Make Up
4 z 5

Poolside Blue Make Up

Poolside Blue Make Up
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/531917405987285255/
5 z 5

Poolside Blue Make Up

Poolside Blue Make Up
Komentarze

Nasze akcje