Wejdź
tatuaż z henny
Makijaż

Tatuaż z henny - jak zrobić i ile to kosztuje?

Tatuaże z henny są tymczasowe - ozdabiają ciało na kilkanaście dni. Można wykonać je samodzielnie w domu, za pomocą henny i specjalnego szablonu lub przy odrobinie wprawy samą henną. Najpopularniejsze jest ozdabianie z jej pomocą dłoni i rąk.
Laura Osakowicz
lipiec 24, 2020

Malowanie ciała henną wywodzi się z Indii. Przed ślubem ciało panny młodej ozdabiane jest tam w orientalne i skomplikowane wzory. Uważa się też, że tatuaże z henny to nie tylko ozdoba, ale także ochrona zdrowia - naturalna henna wykazuje działanie bakteriobójcze i antygrzybiczne. Gdy nie chcemy decydować się na stały tatuaż, tatuaże z henną są dobrą alternatywą. 

tatuaż z henny

Zobacz także: Kolczyk w nosie - nazwy, rodzaje, cena 

Boisz się nakładać hennę w domu? Z Delią na pewno ci się uda - sprawdziłyśmy na sobie!

Jak samodzielnie wykonać tatuaż z henny 

Do wykonania tatuażu z henny niezbędna jest henna w wybranych kolorze - najlepiej ciemnobrązowa, ale jest też henna czerwona, różowa, pomarańczowa, zielona. Najlepiej kupić tę, co do której mamy pewność, że jest naturalna. Warto zaopatrzyć się w nią w sklepach z naturalnymi kosmetykami lub ze sprawdzonych aukcji internetowych. 

Często zakupiona henna do ozdabiania ciała jest w formie rożka z małym aplikatorem. To najlepsza opcja, szczególnie dla osób początkujących. Nie musimy wtedy wykonać własnej pasty z henny, czyli mieszać proszku z sokiem z cytryny. Taka henna od razu nadaje się do wykonywania tatuaży, jednak po otwarciu będziemy mogli jej użyć jeszcze tylko przez 7 dni. Możemy ją za to wykorzystać także do zrobienia modnych sztucznych piegów.

Tatuaż z henny wykonujemy na suchą, oczyszczoną skórę. Przed przystąpieniem do robienia tatuażu warto przygotować wzór, który chcemy wykonać. W internecie znajdziemy wiele gotowych szablonów, które możemy wydrukować, a następnie za pomocą kalki nanieść na skórę. Za kilka złotych możemy zakupić też gotowe szablony do tatuażu w sklepach internetowych. 

Następnie wypełniamy wzór naszą henną, starając się zaaplikować odpowiednio grubą warstwę, aby mieszanka zabarwiła skórę. Na początek lepiej wybrać prosty wzór, bez wielu cienkich lini. 

Tak tatuaż z henny wykonują profesjonalistki:

Henna powinna pozostać na skórze przez kilka godzin, najlepiej do momentu, aż warstwa sama nie odklei się od ozdabianego miejsca. Przez 5 do 8 godzin po zrobieniu tatuażu z henny musimy unikać wody, aby barwnik miał czas zadziałać. Po tym czasie tatuaż może wydawać nam się bardzo blady - bez obaw, henna potrzebuje kilkunastu godzin, aby się utlenić i ściemnieć.  Gotowa ozdoba powinna być widoczna na skórze przez minimum tydzień. 

Cena tatuażu z henny 

Koszt domowego tatuażu z henny to cena pasty z naturalną henną w rożku lub henny w proszku. Zwykle to około 10-15 zł.  Jeśli zdecydujemy się na tatuaż z henny na wakacjach, który wykona nam ktoś inny, musimy przygotować się na koszt od 20 zł za mały tatuaż, do nawet 100 zł za skomplikowany wzór. 

Czy tatuaż z henny jest bezpieczny?

Tatuaż z henny to bezpieczna alternatywa dla permanentnych tatuaży wykonanych w studio. Należy jednak uważać na hennę, którą stosuje się do ozdabiania ciała. Powinna być w pełni naturalna, bez składnika o nazwie PPD, który przyciemnia hennę. Tatuaż z prawdziwej henny, pomimo naturalnych barwników takich jak jagua, nigdy nie będzie mocno nasycony i czarny, tak jak stały tatuaż. Dodatek PPD sprawia, że sztuczna ozdoba jest bardzo ciemna, ale niesie za sobą ryzyko alergii, wysypki, świądu skóry i powstania stanu zapalnego. 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest 

Komentarze
henna rzęs
iStock
Makijaż Henna rzęs - efekty. Jak wykonać zabieg w domu?
Czy warto zdecydować się na zabieg farbowania rzęs henną i jak wykonać go samodzielnie? Odpowiadamy na wszystkie pytania związane z henną rzęs.
Ewelina Błeszyńska
listopad 27, 2019

Farbowanie brwi przy użyciu henny jest bardzo popularnym zabiegiem, ale niewiele osób wie, że hennę można nakładać także na rzęsy. Zabieg farbowania rzęs henną polecany jest przede wszystkim blondynkom oraz generalnie kobietom, które mają jasne, cienkie i krótkie rzęsy . Henna je przyciemni i sprawi, że spojrzenie nabierze wyrazistości nawet bez potrzeby późniejszego używania tuszu do rzęs. Henna rzęs wykonywana jest często także jako jeden z etapów innych zabiegów, np. laminowania rzęs . Zobacz także: Farbujesz brwi henną? Ekspertka przestrzega przed popełnianiem tych błędów Henna na rzęsy Henna rzęs jest bezpiecznym zabiegiem - henna to naturalny preparat barwiący, który nie powinien wywołać reakcji alergicznej. Mimo wszystko przed nałożeniem henny na rzęsy  warto sprawdzić czy na pewno nas nie uczuli - w tym celu na dzień przed farbowaniem rzęs polecamy nałożyć odrobinę preparatu np. za ucho i sprawdzić, czy nie pojawiło się zaczerwienienie. Jeśli nie pojawiła się alergia, możecie bezpiecznie przystąpić do farbowania rzęs henną. Henna jest bardzo tanim produktem (nie kosztuje więcej niż 20 złotych), a na rynku występuje w różnych formach. Możecie kupić hennę w proszku lub w żelu i wymieszać ją później z wodą utlenioną. Proporcje zawsze umieszczone są na opakowaniu - preparat nie może być zbyt gęsty, ani za rzadki nie spływał z rzęs. Henna rzęs w domu Zabieg farbowania rzęs henną można wykonać u kosmetyczki, ale tak naprawdę nie potrzeba większych umiejętności, aby wykonać go samodzielnie. Henna rzęs w domu to duża oszczędność pieniędzy i czasu. Aby cieszyć się zadowalającym efektem henny na rzęsach należy odpowiednio przygotować się do zabiegu i pamiętać o następujących krokach: przed nakładaniem henny na rzęsy wykonaj bardzo dokładny demakijaż oczu, zabezpiecz skórę wokół oczu poprzez nałożenie wazeliny lub...

Przeczytaj

Nasze akcje