Wejdź
Makijaż

Z tym trikiem wykonasz całe konturowanie twarzy JEDNYM pędzlem!

Jeśli należycie do osób, które chcą zredukować do minimum ilość posiadanych pędzli, lub po prostu wybieracie się w podróż i nie chcecie zabierać ze sobą dużej kosmetyczki, to ten trik jest dla was!
Laura Osakowicz
lipiec 08, 2019

Warto mieć w swojej kolekcji kilka dobrej jakości pędzli dopasowanych do naszych potrzeb. Dobre narzędzia sprawiają, że codzienny makijaż jest przyjemniejszy i łatwiejszy w wykonaniu. Jednak w wyjątkowych sytuacjach może okazać się, że mamy przy sobie tylko jeden pędzel, a do wykonania całe konturowanie twarzy. Wtedy z pomocą przychodzi ten zaskakująco prosty lifehack.

Zobacz także: Najłatwiejszy trik na idealną kreskę eyelinerem

Pędzel do pudru, bronzera i rozświetlacza w jednym

Puchaty pędzel do pudru to zazwyczaj pierwszy po jaki sięgamy, gdy zaczynamy przygodę z makijażem. To także ten, który najczęściej mamy przy sobie – by przypudrować nos w ciągu dnia. Okazuje się, że z łatwością można go przemienić w pędzel, którego użyjemy także do aplikacji bronzera czy rozświetlacza. Jak to zrobić?

Aby uzyskać bardziej precyzyjny kształt pędzla, przydatny do nakładania bronzera na kości policzkowe, wystarczy użyć małej gumki recepturki, którą ściśniemy włosie. Z kolei pędzel do rozświetlacza otrzymamy nakładając na włosie… wsuwkę do włosów. Te dwie rzeczy prawie zawsze mamy przy sobie, zajmują mało miejsca i jak widać, można z ich pomocą wykonać pełny makijaż! 

Co z czystością pędzla i nakładaniem kolejnych produktów o różnych kolorach? Warto użyć specjalnej gąbki zdejmującej kolor z pędzelka. Jeśli nie mamy jej przy sobie, spróbujmy ze zwykłą chusteczką, w którą wytrzemy kosmetyk. Nakładajmy także produkty w kolejności: najpierw puder, rozświetlacz, a na koniec bronzer.  

Zobaczcie post pomysłowej Instagramerki:

Zobacz także: Prosty sposób na rozjaśnienie podkładu

Skusicie się na wypróbowanie tego triku?

Komentarze
Fotolia
Makijaż 5 podstawowych kształtów pędzli dla początkujących
Jeśli na co dzień wykonujemy prosty, naturalny makijaż nie potrzebujemy profesjonalnego zestawu kilkunastu pędzli, a kilka tych o podstawowych kształtach, których rzeczywiście będziemy używać. Oto 5 pędzli, od których warto rozpocząć kompletowanie własnego zestawu.
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 08, 2016

Pędzelek do blendowania cieni Jak powinien wyglądać idealny pędzelek do blendowania cieni? Warto szukać tych o kształcie miotełki, lekko wydłużonych i rozszerzających się ku końcowi. Tego rodzaju kształt umożliwia nie tylko perfekcyjne roztarcie cieni, możemy posłużyć się nim także aplikując cień na powiekę – wystarczy, że produkt nabierzemy na bok pędzelka. Polecamy: MAC 217, Hakuro H79, Zoeva 228 Pędzelek do eyelinera i podkreślania brwi Najbardziej polecany kształt pędzelka do malowania kreski do ten o wąskiej, cienkiej końcówce, który zapewnia precyzyjną aplikację. Ale kreskę z łatwością namalujemy także skośnym pędzelkiem (sprawdzi się także do malowania brwi). Tego rodzaju pędzel powinien być jak najwęższy, jeśli włosie nie będzie odpowiednio zbite namalowanie idealnej kreski będzie bardzo trudne. Polecamy: Sephora 20, Zoeva 317 Skośny pędzel do różu i bronzera Tego rodzaju kształt pędzla jest bardzo uniwersalny – możemy nim nałożyć zarówno bronzer, jak i róż, a także rozświetlasz. Skośny kształt jest bardzo pomocny szczególnie dla osób, które rozpoczynają przygodę z konturowaniem, gdyż zdecydowanie ułatwia aplikację produktu. Polecamy: Hakuro H24, Nanshy Contouring Brush, M Brush 03 Pędzel do pudru Ze względu na dużą ilość włosia pędzle do pudru zazwyczaj charakteryzuje dość wysoka cena. Po pędzel do pudru warto sięgać szczególnie wtedy, gdy zależy nam na naturalnym wykończeniu makijażu. Puder nałożony pędzlem wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie niż ten nałożony zwyczajnym gąbeczką dołączoną do produktu. Pędzel o tym kształcie dodatkowo doskonale sprawdzi się do usuwania przykładowo osypanych cieni. Polecamy: Ecotools Powder Brush, Hakuro H55 Pędzelek „ołówkowy” do aplikacji cieni Pędzelek niezbędny w kosmetyczce osób, które codziennie malują oczy cieniami. Zwężająca się końcówka...

Przeczytaj

Nasze akcje