Wejdź
bare nails modne paznokcie 2020
Pinterest@LOCARI
Manicure

Bare Nails - modne paznokcie 2020

Nowa stylizacja paznokci w stylu bare nails jest tania, ekologiczna i szybka w wykonaniu. Pokochają ja fanki naturalności i minimalizmu. Jak wyglądają te modne paznokcie?
Laura Osakowicz
lipiec 29, 2020

Wszystkim fankom manikiuru zależy, aby paznokcie prezentowały się pięknie, były estetycznie opiłowane, skórki odsunięte, a sama płytka paznokcia pokryta najmodniejszym kolorem lakieru. Bare nails to stylizacja, którą bez problemu wykonamy same w domu. Jej celem jednak jest to, aby paznokcie były silne i zadbane, ale w pełni naturalne.

 

Zobacz także: Jak dbać o paznokcie? 3 praktyczne rady

Zastanawiasz się jakie paznokcie wybrać na ślub? Zobacz nowe trendy!

Bare nails - naturalne paznokcie bez lakieru

Hashtag #barenails opanował Instagram. Coraz więcej kobiet decyduje się na te modne paznokci. Na czym polega ten manicure? Przede wszystkim w bare nails nie używamy żadnego lakieru do paznokci, zwykłego ani hybrydowego. Cała stylizacja paznokciowa opiera się na pielęgnacji płytki i skórek. Fanki 'nagich' paznokci często decydują się na zapuszczenie płytki tak długiej, jak gdyby nosiły akrylowe lub żelowe paznokcie. Jak im się to udaje? Sekretem jest wzmacnianie płytki paznokcia od wewnątrz - dbanie o dietę i suplementację, oraz od zewnątrz - stosowanie wzmacniających odżywek do paznokci.

bare nails modne paznokcie 2020
Instagram@akiko_nail

Źródło: Instagram

Ponieważ w bare nails nie możemy przykryć niedoskonałości lakierem, bardzo ważne jest, aby mocno zadbać o wygląd płytki. To także dobry moment, aby przyjrzeć się jej bliżej i sprawdzić, czy nasze paznokcie nie mają przebarwień, białych plamek, bruzd. 

bare nails modne paznokcie 2020
Pinterest@Lucy_breidenbach

Źródło: Pinterest

Sekret estetycznych bare nails kryje się w odpowiednim opiłowaniu płytki. Długość wszystkich paznokci musi być równa, a kształt idealnie wypracowany. Jeśli zauważymy, że końcówki paznokci pożółkły, koniecznie je skróćmy. 

Bardzo ważne w bare nails są także skórki. Odsuńmy je za pomocą specjalnego preparatu i drewnianego patyczka. Dbajmy także codziennie o ich nawilżenie, a po skończonym manicurze nałóżmy na skórki pielęgnacyjny olejek. 

Paznokcie możemy pokryć przezroczystą odżywką lub bazą, która nada im nieco połysku. 

Zdecydujecie się na tę nową, naturalna stylizację paznokci?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Komentarze
Manicure Brazylijska sztuka malowania paznokci
Kiedy podczas malowania paznokci lakierem zahaczamy o skórki, raczej nie jesteśmy zbytnio zadowolone. Tymczasem w Brazylii taki „zabieg” stosuje się celowo.
Małgorzata Mrozek
sierpień 11, 2016

Dziennikarka Anna De Souza była równie zaskoczona, co my, czytając jej artykuł na temat wizyty w brazylijskim salonie stylizacji paznokci. Na łamach serwisu internetowego Today opisała bowiem, jak bardzo brazylijski manicure (choć mowa tu o malowaniu paznokci, a nie ich pielęgnacji) różni się od amerykańskiego, a co za tym idzie, także europejskiego. To, co wydaje nam się niewłaściwe, dla profesjonalnych manikiurzystek w Brazylii jest całkiem normalne. Jeśli poszukujecie lakierów do paznokci zapraszamy TUTAJ . Zacznijmy od początku. W polskich czy też amerykańskich salonach stylizacji paznokci zaczyna się od oczyszczenia płytki i odsunięcia skórek. Jak się okazuje, w Brazylii preferuje się wycinanie skórek . Jakby tego było mało, usuwane są ich dwie warstwy (chyba mało kto zdawał sobie sprawę z istnienia dwóch warstw skórek). Jeszcze bardziej zaskakujące okazało się jednak samo malowanie paznokci. Jakie wybrać cążki do usuwania skórek? Manikiurzystka odwiedzona przez Annę De Souzę nałożyła lakier nie tylko na płytki paznokci, ale i wokół nich. Nietrudno się domyślić, że po takiej akcji paznokcie wyglądają, jakby zajęło się nimi w przeszłości nasze młodsze rodzeństwo . Na szczęście – tylko przez chwilę. Po aplikacji lakieru skóra wokół paznokcia jest oczyszczana patyczkiem, a następnie – z uwagi na powstałe przebarwienia – także acetonem. Yes, it's messy on purpose! To see why Brazilian manicures are all the rage, click the link in the bio or head to TODAY.com/Style. Would you try it? #TODAYStyle #Brazil #beauty #nails Film zamieszczony przez użytkownika TODAY (@todayshow) 10 Sie, 2016 o 7:57 PDT Na pewnym etapie malowania paznokci lakier był więc nałożony nierówno i niekoniecznie tam, gdzie trzeba. Tylko w jakim celu? Otóż lakier przylega wtedy równo do całego paznokcia, także do jego krawędzi. Trik ma więc za zadanie...

Przeczytaj

Nasze akcje