klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pochłaniacz pyłu Afinia
mat. prasowe
Manicure

Bezpieczny manicure – sprawdź, jak dbać o swoje zdrowie

Brak tego urządzenia w salonach manicure może być przyczyną chorób układu oddechowego.
Materiał partnera
grudzień 28, 2020

Z roku na rok wzrasta świadomość szkodliwości smogu. Wykazujemy coraz większą wiedzę na temat źródła problemu i związanych z nim konsekwencji. Wiemy także, że to my, ludzie, jesteśmy odpowiedzialni za jakość powietrza, którym oddychamy. By chronić nasz układ oddechowy, kontrolujemy temperaturę w pomieszczeniach, zaopatrujemy się w odświeżacze i rośliny oczyszczające powietrze. Ale co z takimi miejscami, jak salony manicure? Otóż okazuje się, że manikiurzystka wdycha nawet do 4 kg pyłu paznokciowego rocznie. Na inhalację unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń narażone są także klientki poddające się zabiegom pielęgnacji i stylizacji paznokci. 

Pochłaniacz pyłu – czym jest i dlaczego jest tak ważny?

Pochłaniacz pyłu Afinia
mat. prasowe

Jeżeli manicure ma odbywać się w bezpiecznych warunkach, salon powinien być wyposażony w pochłaniacz pyłu. To narzędzie, które pozwala wyeliminować problem szkodliwych drobinek, które powstają w trakcie piłowania paznokci i mają zdolność przenikania do pęcherzyków płucnych. Tymi mikroskopijnymi elementami mogą być m.in. toksyczne związki chemiczne, żywice, sztuczne tworzywa czy bakterie, grzyby lub inne patogeny. 

Do wiodących producentów pochłaniaczy pyłu należy marka Afinia. Skuteczność jej urządzeń potwierdzają opinie lekarskie: 

Rekomenduję pochłaniacz pyłu NDC 1000 firmy Afinia, jako urządzenie istotnie ograniczające narażenie na wdychanie pyłu powstającego podczas obróbki paznokci i jednocześnie zapobiegające rozwojowi chorób związanych z tym narażeniem – mówi lekarz Marta Pilaczyńska-Cemel, specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc.

Pochłaniacz umieszcza się dyskretnie pod blatem stołu manikiurzystki, dzięki czemu nie ogranicza jej miejsca pracy. Na blacie jest widoczna jedynie okrągła kratka, czyli maskownica ze stali szlachetnej, przez którą pył jest z dużą mocą zasysany do wnętrza urządzenia i osiada na specjalnym filtrze węglowym lub poliestrowym. Zastosowany filtr gwarantuje, że drobinki będą zatrzymane w środku. Co więcej, uniwersalny design NDC 1000 komponuje się z biurkami kosmetycznymi w każdym salonie.

Pochłaniacz pyłu Afinia NDC 1000 w profesjonalnych salonach manicure

Pochłaniacz pyłu Afinia
mat. prasowe

Technologia Afinia od razu została doceniona przez profesjonalistów, a pochłaniacze NDC 1000 są wykorzystywane dziś w salonach manicure w Polsce i za granicą. Marka nawiązała współpracę m.in. z uznaną stylistką paznokci Marzeną Kanclerską. Jej renomowany gabinet Nail Spa został wyposażony w najnowsze modele pochłaniaczy Afinia NDC 1000.

Świetny produkt, numer jeden na rynku. Myślałam już od jakiegoś czasu, by wprowadzić Afinię do swoich gabinetów. Gdy zaczęłam pracować z pochłaniaczem Afinia, efekt przerósł moje oczekiwania. Naprawdę znikł problem pyłu, który dręczył mnie od lat – moje stanowisko pracy jest czyste po zabiegu, klientki nie muszą otrzepywać ubrań. Przede wszystkim jednak nie wdychamy zanieczyszczeń podczas manicure i nie narażamy swojego zdrowia (…) – ocenia Marzena Kanclerska.

Pochłaniacz pyłu Afinia
mat. prasowe

Pracy bez pochłaniacza nie wyobraża sobie już także Paulina Pastuszak – edukatorka prowadząca kursy stylizacji paznokci aż na pięciu kontynentach, założycielka Akademii Paulina Pastuszak oraz dyrektor programowa kongresu City of Nail:

Odkąd stałam się szczęśliwą posiadaczką pochłaniacza Afinia nie mam już podrażnionych spojówek, kaszlu, białych śladów na rękawach, przyprószonych pyłem włosów. Efekt jest znakomity. Długo szukałam odpowiedniego urządzenia eliminującego pył, wiedząc jak jest on szkodliwy i odczuwając dyskomfort każdego dnia. Co więcej, narażone na pył były również moje klientki. Dzięki Afinii praca stała się dużo przyjemniejsza i jeszcze bardziej profesjonalna.

NDC 1000 to jedyne na rynku urządzenie tej klasy – pochłania wszelkie pyły z odpowiednią mocą. Urządzenie dba o zdrowie zarówno stylistek paznokci, jak i ich klientów, a ponadto sprawia, że drobinki nie osadzają się w każdym zakamarku. Dlatego, będąc w salonie manicure, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy manikiurzystka przestrzega zasad higieny, ale także, czy jest on wyposażony w pochłaniacz pyłu. 

Materiał powstał z udziałem marki Afinia

horoskop
Styl życia Horoskop dzienny na 3.11.2020 - jaka przyszłość cię czeka?
Horoskop dzienny powie ci, czy możesz liczyć na jesienny romans, czy raczej czeka cię pracowity okres.
Redakcja Wizaz.pl
listopad 03, 2020

Baran MIŁOŚĆ: Będziesz zabiegała o uznanie i podziw partnera, ale on nie da ci tego, czego oczekujesz. To nie znaczy jednak, że zbliża się kryzys. Docenisz, że jest wyjątkowy. PRACA: Sprawy pójdą gładko, ale nawet jeśli odniesiesz spory sukces, nie osiądziesz na laurach, tylko zechcesz wycisnąć z nadarzających się okazji, ile się da. Nie odkładaj niczego na później. Teraz jest twój czas! Rozpocznij romans z książką - wykorzystaj kod rabatowy empik na najpiękniejsze historie o miłości i nie tylko. Byk MIŁOŚĆ: Nareszcie nadrobisz zaległości towarzyskie, a partner będzie zachwycony tym, że akceptujesz wszystkie jego pomysły. Samotne Byki czeka szalone powodzenie. PRACA: Nie daj się zniechęcić współpracownikom, którzy najchętniej zajęliby twoje miejsce. Trzymaj się z dala od intryg i afer. W ten sposób nie dasz konkurencji pretekstu do zaszkodzenia ci. Bliźnięta MIŁOŚĆ: Poczujesz się zmęczona codziennymi obowiązkami. Zostawisz wszystko i rzucisz się w wir przy- gody, spontanicznie przyjmując to, co podsuwa ci los. PRACA: Nie opuści cię szczęście do dobrych ludzi. Wyrozumiały szef i koledzy z pracy zachęcą cię do jeszcze większych starań i dodadzą odwagi. Wspólny projekt okaże się prawdziwą sensacją. Rak MIŁOŚĆ: Nawiązując niezobowiązującą znajomość, ani się spostrzeżesz, a wpadniesz po uszy. Właśnie znalazłaś się w polu rażenia kogoś, kto szybko nie odpuści! PRACA: Nadmierne wymagania oraz duża ambicja zepsują ci relacje w pracy. Twój brak litości dla swoich i cudzych błędów sprawią, że niektórzy ze strachu zaczną cię unikać. Lew MIŁOŚĆ: Niełatwo będzie cię...

Przeczytaj