klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Cat eye - modny manicure na jesień 2019

Trzy lata temu takie paznokcie robiły furorę i wiele kobiet decydowało się na magnetyczny wzór cat eye. Niestety, ale łatwo tu przesadzić i optycznie pogrubić palce.
Milena Majak
październik 09, 2019

Był modny kilka lat temu, ale powrócił i to w niezmienionej odsłonie. Manicure ze wzorem cat eye to hit 2016 roku, ale wszystko wskazuje na to, że teraz też będzie królował w salonach stylistek paznokci.

Brokatowy manicure sprawi, że zabłyśniesz na sylwestrowej imprezie!

Paznokcie jesienią - cat eye

Tegorocznej jesieni w manicure dominuje wszelka dowolność kolorystyczna, o czym najlepiej świadczą kolekcje lakierów znanych marek. Oprócz gładkiego manicure nosimy również ten zdobiony. W grę wchodzą zarówno naklejki (znajdziecie je na przykład u hi hybrid) lub tradycyjne malowanie ich - tutaj zdecydowanie wygrywa złote obramowanie. Teraz trenduje również wzór, o którym swego czasu chciałyśmy zapomnieć, ale on wrócił po kilku latach jak bumerang.

Chodzi o magnetyczny cat eye. To charakterystyczna linia poprowadzona w dowolnym miejscu paznokcia. Tworzy optyczną wypukłość, która niestety nie zawsze upiększa nasze paznokcie oraz palce. Podobnie jak oczy kota, linie różnią się. Mogą być grubsze lub cieńsze, proste czy o nieregularnych kształtach. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, ale w tym przypadku trzeba zachować szczególny umiar, bo przesyt może spowodować, że optycznie skrócimy palce. Lakiery typu cat eye zawierają drobinki brokatu, które już w połączeniu z kreską mogą wyglądać bogato. Naszym zdaniem najlepiej wykorzystywać do niego lakiery np. w odcieniach brązu.

Do osiągnięcia takiego efektu potrzebne są dwie rzeczy - specjalistyczny lakier do paznokci oraz mały magnes. W zależności od tego, jak wycelujecie magnes, wzór metalicznego lakieru zmieni się. To właśnie tak powstaje świetlisty wzór. 

W naszej galerii możecie znaleźć kilka przykładowych stylizacji. Przetestujecie taki manicure na własnych paznokciach?

Zdjęcie główne: Pinterest.com

1 z 5

Paznokcie cat eye

Paznokcie cat eye
Pinterest.com https://pl.pinterest.com/pin/697635798507781998/
2 z 5

Paznokcie cat eye

Paznokcie cat eye
Pinterest.com https://pl.pinterest.com/pin/AaVB_VdeqaFrO4GhUr3jPC-76bnqsOKJeLkogq1ewecxj9nPLyOI5qU/
3 z 5

Paznokcie cat eye

Paznokcie cat eye
Pinterest.com https://pl.pinterest.com/pin/730075789574829190/
4 z 5

Paznokcie cat eye

Paznokcie cat eye
Pinterest.com https://pl.pinterest.com/pin/753860425107485572/
5 z 5

Paznokcie cat eye

Paznokcie cat eye
Pinterest.com https://pl.pinterest.com/pin/457115430926879016/
Komentarze