klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Czarne paznokcie 2020
Manicure

Czarne paznokcie – delikatne i kobiece wzory na 2020 rok

Czarne paznokcie są wyraziste, wymagające, ale i niezwykle intrygujące. Poznaj wzory, które rozwieją czarną nudę i pozwolą ci stworzyć nie tak mroczny manicure.
Marta Średnicka
styczeń 07, 2020

Czarne paznokcie należą do grupy tych, po które nie sięgnie każda wielbicielka manicure. Niezależnie od tego, jak bardzo lubimy wyszczuplającą i pasującą do wszystkiego czerń, to na paznokciach potrzebuje ona specjalnej oprawy. Istnieją sposoby, żeby nieco „ocieplić” wizerunek ciemnej płytki paznokcia i wcale nie oznacza to, że musimy wykorzystywać w nim jasne, ciepłe barwy.

Rafał Kopacz z ''W11'' porzucił aktorską karierę i od dawna nie pracuje w policji. Będziecie zaskoczeni, czym się zajmuje

Czarne paznokcie – transparentne łączenia

Jeśli chcesz, żeby czarne paznokcie były naprawdę delikatne, ale nie przepadasz za rysowaniem na nich wzorów, malowaniem jedynie kilku paznokci, ani dokładaniem dodatkowych kolorów, to możesz zastosować metodę zdobienia przy użyciu transparentnego lakieru. Niezależnie od tego, w którym punkcie umiejscowisz przeźroczyste pole, nadasz swojemu mani odrobinę trójwymiarowości, ale przy tym elegancji (zwłaszcza, jeśli połączysz czerń z odrobiną złota lub srebra na łączeniach). Jest to również dobry sposób, żeby zapobiec widocznym odrostom.

Czarne paznokcie – snake skin nails

Snake skin nails to jeden z trendów tego roku. 2020, podobnie jak poprzedni, należeć będzie m.in. do zwierzęcych printów. Jednym z nich jest właśnie skóra węża. Nie oznacza to jednak mieniących się kolorów, a teksturę, która ma imitować wężowe łuski. Na czarnych paznokciach może to wyglądać niezwykle efektownie. Taki rodzaj zdobienia można zastosować na kilku palcach, co da bardziej delikatny efekt.

Czarne paznokcie – matowe wykończenie

Czarne paznokcie mogą błyszczeć, mienić się kolorami, ale też być wygaszone przez matową powłokę. Żaden z kolorów w naszym manicure nie wygląda tak aksamitnie jak czerń. Chcąc zastosować mat na czarnych paznokciach, warto jednak pamiętać, że wszelkie niedoskonałości będą bardziej widoczne.

Czarne paznokcie – marble nails

Marmurki, czyli tzw. marble nails były hitem tej jesieni – użytkowniczki Pinteresta wybrały właśnie czarne paznokcie za najlepsze do pracy z tym efektem. Dzięki białym, nieregularnym paskom, które przypominają zacieki możesz sprawić, że twój manicure będzie bardziej delikatny, dziewczęcy i wpisze się w najnowsze trendy.

Czarne paznokcie – francuski manicure

Klasyczny french doczekał się w ostatnim czasie kilku nowych, bardziej ekstrawaganckich wersji. Jedną z nich jest odwrócona stylizacja nazywana moon manicure, a kolejną kolorowe wykończenie oparte na kontraście. Czarne paznokcie też doczekały się swojego zastosowania. Możemy wykonać złotą, białą, żółtą lub każdą inną kreskę będącą kwintesencją frencha, pozostawić paznokieć przezroczysty i pracować na końcu płytki właśnie czernią lub stworzyć matowe wykończenie w tym samym kolorze – wybór należy do ciebie.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 8

Czarne paznokcie - kontrasty

Czarne paznokcie - kontrasty
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/445012006931982864/

Czarne paznokcie możemy podkreślić żywymi, kontrastującymi kolorami. To sprawi, że nie będą tak mroczne. W zestawieniu z żółtym, mogą sprawdzić się jako doskonały wakacyjny manicure.

2 z 8

Czarne paznokcie - metaliczne dodatki

Czarne paznokcie - metaliczne dodatki
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/381539399685473033/

Czarne paznokcie mogą błyszczeć nie tylko za sprawą brokatu i mieniących się drobinek, ale również metalicznej płytki lub wykończenia w postaci "zacieków", które w ubiegłym sezonie, jak i teraz są niezwykle popularne.

3 z 8

Czarne paznokcie - mat i błysk

Czarne paznokcie - mat i błysk
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/841188036630607637/

Czarne paznokcie lubią połączenia matu i błysku. Możesz to osiągnąć malując zarówno całą płytkę na czarno i wybierając, które z paznokci pokryjesz matową powłoką lub wybrać inne kolory, które będą stanowiły przeciwwagę nie tylko kolorystyczną, ale i dadzą efekt trójwymiarowości dzięki matowym odcieniom.

4 z 8

Czarne paznokcie - geometryczne wzory

Czarne paznokcie - geometryczne wzory
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/227713324895610370/

Azteczkie wzory i geometria kochają czarne paznokcie. Nic tak dobrze nie prezentuje się w zestawieniu z czarną płytką, jak właśnie one.

5 z 8

Czarne paznokcie - rozmyty french

Czarne paznokcie - rozmyty french
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/725290714975592390/

Czarne paznokcie z efektem cienia i unoszącego się dymu na końcach nie należy do najbardziej delikatnych, ale z całą pewnością do jednych z najbardziej efektownych wzorów.

6 z 8

Czarne paznokcie - klasyka

Czarne paznokcie - klasyka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/249316529358875483/

Czarne paznokcie kochają biżuterię. Nawet jeśli codziennie towarzyszy ci klasyka w postaci błyszczących, jednakowych paznokci, to jednym pierścionkiem lub twoją stylizacją możesz podkreślić ich wyjątkowość.

7 z 8

Czarne paznokcie i biel

Czarne paznokcie i biel
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/627970741776022213/

Czarne paznokcie z połączeniem bieli to jedno ze skojarzeń, które jako pierwsze przychodzi nam na myśl podczas zestawiania czerni z jakąkolwiek barwą. Można to zrobić jednak w nietypowy sposób, np. w postaci przenikających się plam.

8 z 8

Czarne paznokcie - lampart

Czarne paznokcie - lampart
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/394135404891637686/

Czarne paznokcie, które przechodzą w zwierzęcy print to jeden z największych trendów w manicure w 2019 i jak się okazuje 2020 roku. Oprócz węża, krowy, czy pantery, wciąż pożądane są lamparcie cętki.

Komentarze