klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Czy manicure hybrydowy i odsuwanie skórek niszczą paznokcie? Nasza ekspertka odpowiedziała na pytania Wizażanek!

Koniec z mitami, nadszedł czas poznać fakty na temat właściwej pielęgnacji paznokci!
Materiał partnera
lipiec 02, 2020

Większość kobiet marzy o pięknych, długich i zadbanych paznokciach. Niestety, nie wszystkie mogą się nimi pochwalić. Dlaczego? Ponieważ popełniają błędy, o których nawet nie wiedzą! Obecnie w internecie można znaleźć wiele porad, jak dbać o paznokcie. Czy rzeczywiście są skuteczne? Jest tyle różnych opinii na temat szkodliwości manicure hybrydowego, że można się w tym pogubić. A to wierzchołek góry lodowej! Wiele z nas ma po prostu nie wie, co faktycznie służy paznokciom, albo o czym świadczą plamki na płytce. Dlatego postanowiliśmy rozwiać wszystkie wątpliwości i zadaliśmy 10 pytań od Wizażanek naszej ekspertce, czyli kosmetolog Kamili Paziewskiej. Gwarantujemy, że tego nie wiedziałaś o paznokciach!

Jak dokładnie zbudowany jest paznokieć i dlaczego się rozdwaja?

Paznokieć, a tak naprawdę jego płytka zbudowana jest z białka naskórka, czyli tzw. keratyny. Najczęstszymi przyczynami rozdwajania, poza uszkodzeniami mechanicznymi, są między innymi niedobory żelaza, biotyny czy witamin z grupy B. Nie wolno też zapominać o tak prostej i podstawowej rzeczy, jak odpowiednie nawodnienie organizmu.

W jaki sposób wzmocnić słabe paznokcie?

Niezbędna jest przede wszystkim suplementacja, również ta naturalna. Najlepsze są produkty dostarczające magnez, żelazo, cynk i witaminy z grupy B. Świetne efekty daje też działanie bezpośrednio na płytkę paznokcia, czyli nakładanie produktów zawierających biotynę. Stanowi ona jeden ze składników serum BIOTEBAL MOCNE PAZNOKCIE.

Czemu tak ważne jest nawilżanie paznokcia?

Wysuszone paznokcie stają się kruche i łamliwe, a ich końcówki rozdwajają się. Dobrze nawilżony paznokieć będzie elastyczny i zdecydowanie bardziej odporny na wszelkie uszkodzenia. Ponadto stosowanie preparatów nawilżających dodatkowo pobudza ich wzrost.

Jak bardzo nasza dieta ma wpływ na kondycję paznokci?

Zdrowa i zrównoważona dieta ma oczywiście ogromny wpływ – nie tylko na paznokcie, ale również na cały nasz organizm. Źle zbilansowana będzie prowadzić do deficytów mikroelementów, o których mówiliśmy we wcześniejszych pytaniach, co wyraźnie odbije się na kondycji naszych paznokci.

Czy to prawda, że odsuwanie skórek osłabia paznokcie?

Nieprofesjonalne usuwanie skórek lub używanie narzędzi złej jakości może uszkadzać wierzchnie warstwy paznokcia. To bardzo ważne, aby zwrócić na to szczególną uwagę podczas samodzielnej pielęgnacji paznokci w domu. Niewłaściwe zabiegi osłabiają bowiem kondycję paznokci i sprawiają, że stają się one mniej odporne na inne czynniki zewnętrzne.

Czy ciąża i karmienie piersią mogą osłabiać płytkę paznokcia?

Oczywiście. Ciąża to ogromy wysiłek dla naszego organizmu i podczas niej, jak i później w trakcie karmienia piersią, mogą wystąpić niedobory różnych składników odżywczych, co odbija się również na stanie naszych paznokci.

Czy paznokcie mogą zdradzić, że coś złego dzieje się w naszym organizmie?

Tak. Niedobory mikroelementów i witamin mogą skutkować złą kondycją naszych paznokci, ale świadczą również o chorobach całego organizmu np. anemii lub zaburzeniach w gospodarce hormonalnej. Najczęściej pojawiającym się problemem są białe plamki na paznokciach, o które często pytają mnie moje klientki. Świadczą one w głównej mierze o braku żelaza w naszym organizmie. Ważne: jeśli zmiany na paznokciach są niepokojące, warto skonsultować się z lekarzem.

Czy to prawda, że po odstawieniu odżywek stan paznokci powróci wkrótce do stanu sprzed kuracji?

Co do zasady nie powinny. Może się tak jednak zdarzyć, jeśli przyczyną złego stanu paznokcia będzie niewyeliminowany problem wewnętrzny (deficyt składników odżywczych lub choroba).

Czy robiąc manicure hybrydowy należy robić przerwę? Jeśli tak to jak długą?

To kwestia bardzo indywidualna i zależna od charakterystyki naszych paznokci. Na pewno jeśli mamy mocne paznokcie, przerwy takie nie są konieczne. Ja prowadząc moje stałe klientki, jeśli widzę osłabienie płytki paznokcia czasami zalecam takie „wakacje” od hybrydy, trwające wtedy od około 2 tygodni do miesiąca.

Stosując serum Biotebal do paznokci można zregenerować je po hybrydzie w krótkim czasie?

Serum Biotebal MOCNE PAZNOKCIE zawiera wszystkie składniki wspomagające odbudowę płytki paznokcia – hydroksypropylochitozan, ekstrakt ze skrzypu polnego, dimetylosulfon i wspomnianą wcześniej biotynę. Na pewno jego regularne stosowanie nawilży, wzmocni i odbuduje paznokieć, a według badań zdecydowana poprawa następuje już po kilku tygodniach.

 

Jaki produkt stosować na zniszczone paznokcie?

Mamy nadzieję, że odpowiedzi ekspertki, rozjaśniły wszystkie wątpliwości! Jeśli uważasz, że twoje paznokcie potrzebują wzmocnienia i regeneracji, polecamy serum  BIOTEBAL MOCNE PAZNOKCIE. Dlaczego? Ponieważ potrafi zdziałać cuda! Po pierwsze, przywraca optymalny poziom nawilżenia paznokci, dzięki czemu stają się one mocne i zdrowe. Po drugie, serum posiada głęboko nawilżającą Formułę Hydro-StrongTM, która zapewnia potrójne działanie:

  • wzmacnia i odbudowuje paznokcie, zapobiega ich łamaniu i rozdwajaniu się
  • przyspiesza wzrost paznokci
  • chroni płytkę paznokci przed czynnikami zewnętrznymi

 Jest to zasługa wyjątkowego składu! W serum BIOTEBAL MOCNE PAZNOKCIE znajdują się tak dobroczynne składniki, jak:

  • Hydroksypropylochitozan - tworzy niewidoczną warstwę ochronną, która zabezpiecza płytkę paznokcia przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i utratą wilgoci. Efekt? Optymalny poziom nawilżenia paznokci.
  • Skrzyp polny - spośród wszystkich ziół skrzyp polny zawiera najwięcej organicznego krzemu w postaci krzemianów, które wiążą się z keratyną paznokcia – jego budulcem. Dzięki temu skutecznie odbudowują i odżywiają paznokcie.
  • Dimetylosulfon - to naturalna, dostępna biologicznie postać siarki. Zapewnia paznokciom twardość i sprężystość, ponieważ wzmacnia warstwę keratynową, która jest głównym budulcem paznokci.
  • Biotyna – zwana „witaminą piękna” odpowiada za zdrowy wygląd i prawidłową kondycję paznokci.

Serum BIOTEBAL MOCNE PAZNOKCIE zostało stworzone z myślą o zniszczonych, słabych, przesuszonych, rozdwajających się i łamliwych paznokciach. Sprawdzi się również do regeneracji paznokci po zabiegach kosmetycznych, np. po manicure hybrydowym.

Jesteśmy pewne, że dzięki porządnej dawce wiedzy od naszej ekspertki i regularnym stosowaniu serum BIOTEBAL MOCNE PAZNOKCIE, będziesz mogła cieszyć się zdrowymi i zadbanymi pazurkami!

Materiał powstał z udziałem marki BIOTEBAL

źródło: mat. prasowe, iStock

Białe plamki na paznokciach
Manicure Białe plamki na paznokciach – o czym świadczą i jak sie ich pozbyć?
Białe plamki na paznokciach mogą być oznaką chorób i niedoborów w organizmie. W ten sposób twoje ciało może dawać ci sygnał, że brakuje mu np. cynku lub żelaza. Leukonychii, bo tak nazywa się medycznie przebarwienia na paznokciach, nie warto ignorować.
Marta Średnicka
grudzień 05, 2019

Białe plamki na paznokciach przybierają różną formę. Mogą pokrywać całą płytkę, pojawiać się miejscowo w postaci kropek lub wyglądem przypominać pasek przechodzący wzdłuż lub poprzek naszego paznokcia . Nie muszą również pojawiać się na każdym z nich. W niektórych przypadkach białe plamki dotyczą tylko kilku paznokci. Białe plamki na paznokciach - o czym świadczą? Białe plamki na paznokciach są nieestetyczne, jednak nie tym powinny przejmować się ich posiadaczki. Tego typu przebarwienia zwykle są wynikiem błędów popełnianych podczas wykonywania codziennego manicure , jednak nie tylko to jest ich bezpośrednią przyczyną. Świadczą one również o problemach z niedoborem witamin lub chorobach, które zaatakowały nasz organizm. Choć powszechnie przyjęło się, że białe plamki na paznokciach są oznaką braku wapnia, to w rzeczywistości jest to tylko jeden z mitów. W rzeczywistości mogą one powstać  na skutek hiperkalcemii, będącej nadmiarem wapnia w organizmie. Białe plamki na paznokciach – przyczyny Białe plamki na paznokciach najczęściej są efektem uszkodzeń mechanicznych, czy też błędów popełnianych podczas wykonywania codziennego manicure . Przebarwienia na paznokciach mogą być też wynikiem niedoboru m.in. białka, cynku, potasu, czy magnezu . Tego typu przyczyny zmian na płytce nie są jednak zaliczane bezpośrednio do leukonychii, będącej uznawaną za bielactwo paznokci (przyjmuje się, że są jej pozorną formą). Powodem takiej klasyfikacji jest umiejscowienie źródła problemu w tkankach pod płytką. Białe plamki na paznokciach wpisują się w leukonychię dopiero wtedy, kiedy dotyczą jego macierzy. W takim przypadku mogą świadczyć o niedoczynności przytarczyc, być objawem kamicy żółciowej, a nawet choroby wrzodowej . Może również objawiać się wraz z chorobami skóry , jak łuszczyca, czy rumień wielopostaciowy, a nawet ziarnicy...

Przeczytaj
Manicure Jak odbudować zniszczone i łamliwe paznokcie w domu? Pomogą ci te BIO produkty!
Już dziś zadbaj o swoje paznokcie, a zobaczysz niesamowite efekty w kilkanaście dni! Jak to możliwe? Znalazłyśmy najlepsze odżywki do paznokci i skórek z doskonałym, naturalnym składem!
Materiał partnera
kwiecień 02, 2020

Chciałabyś mieć długie, mocne i zadbane paznokcie, ale gdy próbujesz je zapuszczać, zaczynają się łamać i rozdwajać? Większość z nas zna ten problem zbyt dobrze. Zarówno nieumiejętne nakładanie i ściąganie lakieru hybrydowego, jak i codziennie czynności (zmywanie naczyń, pisanie na komputerze, zabawa z dziećmi) mogą bardzo osłabić paznokcie. Niestety, bez zdrowej i mocnej płytki, możemy zapomnieć o pięknych „migdałkach”. Z powodu panującej pandemii koronawirusa musimy zostać w domu, jednak to nie oznacza, że powinnyśmy zapomnieć o sobie. Właśnie teraz warto wykorzystać ten czas i zadbać o swoją urodę. To najlepszy moment, żeby nie malować paznokci i odbudować zniszczoną płytkę oraz zająć się problematycznymi skórkami. Dbanie o siebie może być naprawdę przyjemną rozrywką! BIO nowości od Eveline Cosmetics Jak zregenerować zniszczone paznokcie w domu? Potrzebujesz kosmetyków do zadań specjalnych, czyli nowe odżywki do paznokci i skórek od Eveline Cosmetics z serii BIO Terapia . Co je wyróżnia? Świetny skład oparty na naturalnych, certyfikowanych składnikach aktywnych. Znajdziesz w nich ekstrakty z superfoods (np. jarmuż, brokuł) i organiczne bio-olejki. Są bezpieczne dla zdrowia, ale dają rewelacyjne efekty. Nowości od Eveline Cosmetics będą zdrową ucztą dla twoich paznokci! BIO oliwka multiodżywcza pielęgnacja Ta oliwka to prawdziwa odżywcza bio bomba dla paznokci! Zawiera biologicznie aktywne składniki naturalne, certyfikowane znakiem COSMOS. Znajdziesz w niej tłoczone na zimno, organiczne bio-olejki (z BIO-awokado, BIO-jojoba, BIO-macadamii) wzbogacone koktajlem witamin. BIO oliwka multiodżywcza pielęgnacja zapewnia optymalną codzienną pielęgnację słabym, matowym paznokciom i delikatnym skórkom. Bogata formuła produktu głęboko odżywia, uelastycznia i natłuszcza płytkę. Stosowana regularnie zapobiega szorstkości i zadzieraniu skórek....

Przeczytaj
Cyrkonie na paznokcie - jak przykleić, żeby się trzymały?
Manicure Cyrkonie na paznokcie - jak przykleić, żeby się trzymały?
Cyrkonie na paznokcie choć efektowne, są bardzo kłopotliwe w utrzymaniu. Przedstawiamy cztery popularne metody ich mocowania, które przedłużą trwałość manicure. Do żadnej z nich nie potrzebujesz dodatkowych produktów do stylizacji.
Marta Średnicka
czerwiec 09, 2020

Cyrkonie to różnego rodzaju kamienie ozdoby na paznokcie doklejane do płytki. Można wykorzystać je zarówno w manicure hybrydowym, jak i zatopić w zwykłym lakierze do paznokci. Do najczęstszych metod ich przyklejania należą utwardzanie na warstwie lakieru pod lampą UV lub przyklejanie ich na specjalny klej. Głównym problemem dla wielu fanek manicure jest jednak trwałość tak wykonanej stylizacji. Cyrkonie na paznokcie często odpryskują, wadzą o ubrania i odpadają, pozostawiając na gładkiej warstwie lakieru ślad. Co zrobić, by przetrwały dłużej? Zobacz także: Kształty paznokci - dobierz odpowiedni dla swojej płytki Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez KOKO (@_kokohouse) Cze 1, 2020 o 8:21 PDT Jak przykleić cyrkonie na paznokcie? Istnieje kilka metod przyklejania cyrkonii na paznokcie, jednak każda ma swoje wady. Im mniej utwardzony lakier, tym mniejsza przyczepność elementów ozdobnych. Kleje i utwardzacze powodują natomiast efekt zmatowienia. Przedstawiamy te najbardziej popularne. Metoda przyklejania cyrkonii na paznokcie na lakier Przygotuj płytkę paznokcia jak zwykle, nadając jej odpowiedni kształt. Pomaluj ją transparentnym lakierem - bazą i poczekaj aż wyschnie. Pomaluj paznokcie wybranym przez siebie kolorem i przy użyciu patyczka lub aplikatora nałóż cyrkonie na paznokcie. Pozostaw lakier do zastygnięcia i pomaluj go utwardzaczem. Ta metoda sprawia jednak, że cyrkonie tracą swój blask i zyskują matowe wykończenie. Dobrym rozwiązaniem jest więc ponowne użycie transparentnego lakieru. Metoda przyklejania cyrkonii na paznokcie na lakier hybrydowy Przygotuj płytkę paznokcia, nadając jej kształt, usuwając skórki i odtłuszczając jej powierzchnię. Pomaluj paznokieć bazą i utwardź w lampie, następnie nałóż kolor i utwardź ponownie. ...

Przeczytaj
regeneracja zniszczonych paznokci
iStock
Manicure Jak zregenerować zniszczone paznokcie?
Nasze paznokcie często są bardzo zniszczone po hybrydzie, przedłużaniu żelem czy tipsach. Jak zregenerować zniszczone paznokcie? Najlepsze domowe sposoby - witaminy na paznokcie, detox manicure, olejowanie paznokci.
Aneta Zygmuntowicz
październik 02, 2020

Istnieje kilka czynników, które wpływają na pogorszenie kondycji naszych paznokci. Są to przede wszystkim niedobory witamin i składników mineralnych, czynniki zewnętrzne, na przykład uszkodzenia po przedłużaniu oraz nieprawidłowa pielęgnacja. Aby zregenerować płytkę paznokcia, przede wszystkim należy unikać tego, co im szkodzi. Bardzo ważna jest dieta bogata w witaminy na paznokcie, takie jak witamina A, witaminy z grupy B czy biotyna. Przez 2-3 tygodnie powinniśmy nie malować i nie przedłużać paznokci, zamiast tego codziennie smarować je olejkiem rycynowym, oliwą z oliwek lub naturalną odżywką. Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie, żelu, tipsach? Najważniejszym aspektem w regeneracji paznokci jest unikanie czynników, które negatywnie wpływają na płytkę. Paznokcie bardzo się niszczą pod wpływem regularnego przedłużania, malowania i zdejmowania paznokci. Bardzo duży wpływ na ich kondycję mają również niedobory witamin i składników mineralnych. Oprócz tego warto unikać używek, stresu oraz stosowania silnych detergentów bez rękawiczek. Detox manicure Przerwa w malowaniu i przedłużaniu paznokci to podstawa procesu regeneracji. Przez 2-3 tygodnie warto wykonywać jedynie klasyczny manicure, ale nie malować paznokci, a tym bardziej nie używać hybryd, żelu lub tipsów . Regularne przedłużanie paznokci , traktowanie ich acetonem, frezarką czy nawet zmywaczem do paznokci ma bardzo negatywny wpływ na ich kondycję i niszczą strukturę płytki. Witaminy na zniszczone paznokcie Bardzo duży wpływ na wygląd naszych paznokci ma zdrowa i urozmaicona dieta. Jeśli w naszym organizmie brakuje witamin i składników mineralnych, organizm przestaje funkcjonować prawidłowo i od razu odbija się to na naszej urodzie. Niekiedy bardzo trudno jest samodzielnie ułożyć taką...

Przeczytaj