klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Gdy uroda łączy się z technologią. Chip w akrylowym paznokciu

Dotąd, jeżeli chodzi o paznokcie, skupiałyśmy się na nowych trendach w ich stylizacji, ale kiedy przeczytałyśmy o tym projekcie, zaniemówiłyśmy. Efekty przenikania nowych technologii do świata designu naprawdę bywają genialne. Najlepszym tego dowodem jest projekt londyńskiej studentki Lucie Davis.
Aleksandra Wójcik
lipiec 22, 2017

Lucie Davis to studentka projektowania biżuterii na Central Saint Martins. Jak widać po jej pomyśle, równie bliskie są jej nowe technologie oraz kwestie urody. W gmachu londyńskiej szkoły artystycznej zaprezentowała unikalne akrylowe paznokcie, które mogą pełnić rolę... elektronicznego biletu komunikacji miejskiej. Jej dzieło wzbudziło oczywiście zachwyt i zapewne niejedna osoba zastanawia się, jak potoczą się jego losy.

Paznokcie projektu Lucie Davis to doskonały pomysł dla kobiet podróżujących komunikacją miejską. Akrylowe tipsy jej projektu to w końcu nic innego, jak wygodniejsza alternatywa dla karty Oyster, czyli biletu elektronicznego na komunikację publiczną w Londynie. Projektantka wykorzystała wycięty ze swojej karty chip RFID, który zatopiła w akrylowym paznokciu. Dzięki temu, przykładając rękę do czytnika, mogła wygodnie podróżować autobusami i metrem.

 

Projekt studentki Central Saint Martins pokazuje, że czasem nawet najprostszy trik może być genialny. Nie mamy wątpliwości, że z jej pomysłu skorzysta niejedna zabiegana mieszkanka Londynu. Wszak tipsy Oyster to bilet, o którym nie trzeba pamiętać, wychodząc z domu.

Komentarze
zniszczone paznokcie
Manicure Chciała mieć piękne, akrylowe paznokcie - skończyło się koszmarem. Jak do tego doszło?
Manikiurzystka popełniła kardynalny błąd i zniszczyła klientce paznokcie Jak do tego doszło?
Agata Kufel
listopad 09, 2017

Zniszczone paznokcie to zazwyczaj powód, dla którego odwiedzamy salon manicure. Gorzej, jeśli po wizycie nasze dłonie zamiast lepiej - wyglądają gorzej niż kiedykolwiek wcześniej! Na dodatek powodem jest  akrylowy manicure po którym paznokcie powinny być powodem do dumy a nie do łez.  N iestety, takie rzeczy naprawdę się zdarzają - zobaczcie, co spotkało tę kobietę. Poszła na manicure - kosmetyczka zniszczyła jej paznokcie Katie Bennett chciała sobie zrobić akrylowe paznokcie . Idąc na umówioną wizytę w salonie, raczej nie spodziewała się, że czeka ją prawdziwy koszmar . Problemy zaczęły się w momencie, gdy Katie uznała, że manicure wykonany przez kosmetyczkę nie spełnia jej oczekiwań i odmówiła zapłaty. Wówczas pracownica salonu  zerwała  - jak twierdzi kobieta, bez jej zgody - akrylowe paznokcie i wyprosiła klientkę z salonu, strasząc policją. Naturalna płytka paznokci  została  doszczętnie zniszczona. Akryl rozpuszcza się acetonem. Zrywanie go czy podważanie patyczkiem bądź pilnikiem jest zakazane, gdy można uszkodzić paznokieć. Zbulwersowana Katie opisała całą historię na Facebook u, zamieszczając zdjęcia zmasakrowanych paznokci i ostrzegając innych użytkowników przed salonem, w którym doszło do tej potwornej sytuacji. Wpis kobiety odbił się na tyle szerokim echem w mediach społecznościowych, że sprawą zainteresowały się media . To zmusiło przedstawicieli salonu manicure do opowiedzenia swojej wersji wydarzeń , która różni się od relacji Katie. Według menadżera salonu , to niezadowolona klientka zażądała usunięcia akrylowych paznokci i wyszła w trakcie zabiegu, nie pozwalając kosmetyczce dokończyć pracy . Cóż, raczej trudno nam uwierzyć , że ktokolwiek wyszedłby dobrowolnie z salonu manicure z tak zniszczonymi paznokciami... Z drugiej strony, jeśli akrylowy manicure był źle robiony, dlaczego...

Przeczytaj
tipsy
Manicure Dzięki zabiegowi Gel-X Nail System sama szybko sobie przedłużysz paznokcie
Zabieg nałożenia i zdjęcia sztucznych paznokci jest ekspresowy i - jak zapewnia producent Gel-X Nail System - mniej szkodzi osobie, która zdecyduje się na taki manicure oraz robiącej go kosmetyczce. Dlaczego?
Matylda Nowak
czerwiec 10, 2019

Choć na co dzień noszę paznokcie spiłowane na króciutko , czasem marzą mi się długie. Raz nawet zrealizowałam te fantazje i zainwestowałam w przedłużanie paznokci żelem. Niestety, już kilka dni później - kiedy okazało się, że nie jestem w stanie pracować z długimi paznokciami - zgłosiłam się do manikiurzystki na spiłowanie żelu. Sporo mnie to kosztowało i bardzo długo trwało. Dlatego teraz, choć z okazji zbliżającego się urlopu chciałabym znowu poeksperymentować z długością paznokci , raczej się na to nie odważę. Chyba że znajdę salon przedłużający paznokcie metodą Gel-X Nail System... Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Aprés Nail Official (@apresnailofficial) Maj 19, 2019 o 11:06 PDT Zobacz także: Łatwiejsze i szybsze niż domowa hybryda, a efekt ten sam! Sprawdź, na czym polega metoda Elisium Nails Na czym polega przedłużanie paznokci metodą Gel-X Nail System? Przedłużanie paznokci za pomocą zestawu stworzonego przed markę Aprés zaczyna się od odtłuszczenia płytki i pomalowania jej tak zwanym pH Bonderem, czyli preparatem usuwającym z powierzchni paznokcia wilgoć. Kolejnym krokiem jest nałożenie na paznokcie bazy Non-Acidic Gel Primer oraz żelu służącego do przymocowania sztucznego paznokcia. Jeszcze przed jego nałożeniem utwardza się żel na paznokciu światłem - 30 sekund pod lampą LED lub 2 minuty pod lampą UV. Frezerką matuje się wnętrze tipsa i nakłada dokładnie na to miejsce warstwę żelu. Następnie dociska się tipsa do płytki paznokcia i naświetla go lampą LED lub UV . Tak przedłużone paznokcie można dowolnie malować i stylizować. Efekt utrzymuje się do trzech tygodni i po tym czasie (głównie ze względu na odrost)tipsy nałożone metodą Gel-X Nail System powinno się zdjąć. Na szczęście ten zabieg jest jeszcze prostszy i...

Przeczytaj
Paznokcie akrylowe
Makijaż Paznokcie akrylowe krok po kroku. Czy są lepsze niż żele?
Paznokcie akrylowe to rozwiązanie dla osób, które poszukują trwałego manicure. Lepiej trzymają się płytki niż ich żelowy odpowiednik. Akryl bez trudu założysz samodzielnie w domu. Powiemy ci, jak zrobić to dobrze, by nie zaszkodzić płytce.
Marta Średnicka
styczeń 22, 2020

Manicure, który zapobiega obgryzaniu paznokci , jest trwalszy od żelu i jest sposobem na łamliwą i kruchą płytkę , która nie utrzymuje innego rodzaju stylizacji? Akryl. Jego wykonanie nie należy do trudnych, jednak wymaga precyzji. Jednak czego się nie robi dla manicure odpornego na uszkodzenia? Paznokcie akrylowe krok po kroku Wyróżniamy dwa rodzaje akryli – wolno i szybkoschnące. Te pierwsze mają dłuższy czas utwardzania. Powinny być więc stosowane przez osoby, które mają mniejsze doświadczenie z pracą na akrylu. Dla wielu kobiet przeciwwskazaniem do tworzenia manicure z użyciem akrylu jest jego intensywny zapach. Na rynku znajdziemy jednak bezwonne produkty, które mają jednak wydłużony czas utwardzania. Przygotowujemy paznokcie, jak do zwykłego manicure, piłując odpowiedni kształt płytki , matowiąc ją i odsuwając skórki. Przemywamy paznokcie cleanerem, odtłuszczając płytkę paznokcia, a następnie nałóż primer. Przygotuj szablon do przedłużania paznokci. Pędzelek do nakładania akrylu zanurz najpierw w liquidzie, a później w proszku akrylowym. Kulki akrylowe nałóż na płytkę paznokcia i rozgnieć, pokrywając nim równomiernie całą jego powierzchnię. Jeśli widzisz taką potrzebę, stwórz drugą warstwę. Po utwardzeniu akrylu, wygładź powierzchnię i wszelkie nierówności. Nałóż wybrany lakier do paznokci. Paznokcie akrylowe utrzymują się na płytce do ok. 3-4 tygodni. Po tym czasie konieczne jest ich uzupełnienie i odbudowa. Czy paznokcie akrylowe są bezpieczne? Wokół zagrożeń jakie niosą za sobą paznokcie akrylowe zebrało się wiele mitów. Nie wzięły się one jednak znikąd. Do niedawna w produktach do stylizacji paznokci tą metodą używany był metakrylan metylu (MMA), który okazał się substancją rakotwórczą, szkodliwą wyłącznie przy kontakcie ze skórą. Obecnie żaden z produktów nie zawiera MMA. Została ona zakazana i...

Przeczytaj
Maya Edwards
Manicure Dla tej kobiety usuwanie manicure skończyło się oparzeniami trzeciego stopnia!
Ten zwyczajny zabieg kosmetyczny zamienił życie młodej Brytyjki w prawdziwe piekło. Z poważnymi poparzeniami trafiła do szpitala i teraz czeka na przeszczep skóry!
Matylda Nowak
listopad 09, 2018

Maya Edwards postanowiła o siebie zadbać. 19-letnia Brytyjka chciała samodzielnie zdjąć akrylowe paznokcie , a ten prosty zabieg miała jej uprzyjemnić stojąca nieopodal świeczka zapachowa . Żeby usunąć akryl, namaczała palce w miseczce wypełnionej acetonem . Udało jej się usunąć sztuczne paznokcie z lewej ręki i właśnie chciała włożyć do miski z acetonem palce prawej dłoni, kiedy doszło do... wybuchu!  Płonący aceton , panika i... zwykła głupota doprowadziły do dramatycznego finału - Edwards trafiła na ostry dyżur z poparzeniami trzeciego stopnia . Fot.: Facebook Zobacz także: Romantyczna kąpiel przy świecach skończyła się wybuchem. To przez popularny kosmetyk... Piekielny finał manicuru Aceton, którego Maya Edwards używała do usunięcia akrylowych paznokci, jest substancją skrajnie łatwopalną . Nad miseczką wypełnioną tym rozpuszczalnikiem unosiły się gęste i także łatwopalne opary . To one zapaliły się w kontakcie z płomieniem stojącej opodal świeczki zapachowej. Po chwili płonąć zaczął także sam aceton . Maya, chwyciła w panice miskę z rozpuszczalnikiem i pobiegła z nią do łazienki, gdzie próbowała wylać palący się płyn do wanny . Wtedy właśnie zapaliła się zasłonka prysznicowa , a płomień z niej momentalnie przeniósł się na dłonie Mai. Wyjąca z bólu 19-latka trafiła na ostry dyżur. Jej koszmarnie poparzone ręce zostały opatrzone, ale dziewczynę czeka teraz przeszczep skóry .  Ciągle czuję ból - mówi o swoim wypadku Maya Edwards. - Ale mam szczęście, że nie poparzyłam sobie twarzy i nie spaliłam domu. Fot.: Facebook Zobacz także: Chciała usunąć akrylowe paznokcie - skończyło się tragedią! Edwards wiedziała, że aceton jest łatwopalną substancją, ale nie zdawała sobie sprawy, że zapalić mogą się także jego opary . Po takiej "przygodzie" dziewczyna na pewno dwa razy się zastanowi,...

Przeczytaj