klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Gold Flakes - śliczne i proste do wykonania zdobienie paznokci

Potrzebujesz jedynie złotej foli do stylizacji paznokci, która kosztuje kilkanaście złotych. Efekt końcowy zdecydowanie przyciąga wzrok!
Laura Osakowicz
październik 04, 2019

Paznokcie w stylu gold flakes są śliczne i wcale nie potrzeba wprawy, aby je wykonać. Wystarczy zestaw do manicure hybrydowego i specjalna folia. Gwarantujemy, że zamierzony efekt osiągnie każdy, nawet mniej doświadczony w stylizacji paznokci. Zobacz, jak wygląda to zdobienie oraz jak je wykonać!

Rozprawiamy się z najsłynniejszymi mitami w branży beauty!

Zdobienie paznokci złotą folią

W tej stylizacji drobinki złota przyklejamy do niemal naturalnej płytki paznokcia. Musimy jednak odpowiednio ją przygotować. W tym celu należy dokładnie opracować skórki i zmatowić paznokieć. Zdobienie gold flakes prezentuje się najlepiej na krótkich, kwadratowych paznokciach lub nieco dłuższych, ale o zaokrąglonych końcach. Po nałożeniu i utwardzeniu w lampie UV hybrydowej bazy przechodzimy do pomalowania paznokci półprzezroczystym beżowym lub bladoróżowym kolorem. Wystarczy tu jedna równomierna i cienka warstwa - pożądany jest efekt, w którym naturalną strukturę paznokcia widać pod zdobieniem. 

Teraz pora na złote kawałeczki foli. Możemy kupić jej dwa rodzaje - w jednym dużym kawałku, który należy samodzielnie podzielić, lub w słoiczku z podzieloną na małe kawałki folią. My zdecydowanie zalecamy tę drugą opcję. Z opakowania wybieramy najdrobniejsze kawałki i za pomocą sondy przykładamy do paznokcia. W gold flakes nails bardzo ważne jest, aby równomiernie na całej płytce rozmieścić drobne kawałeczki foli, pamiętając o strefie przy wolnym brzegu oraz tuż przy skórkach. Kolejno przyklejamy złoto do wszystkich paznokci i całość zabezpieczamy dwoma warstwami bezbarwnego, błyszczącego topu. 

Proste i efektowne, prawda? Zobacz naszą galerię, gdzie znajdziesz zdjęcia z tym zdobieniem!

Zobacz także: Tak wygląda zdobienie, które wysmukla palce dłoni. Jest minimalistyczne i bardzo modne!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

1 z 3

Zdobienie paznokci złotą folią

Zdobienie paznokci złotą folią
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/158470480624527189/
2 z 3

Zdobienie paznokci złotą folią

Zdobienie paznokci złotą folią
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/634866878705407914/
3 z 3

Zdobienie paznokci złotą folią

Zdobienie paznokci złotą folią
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/623537510892800170/
Komentarze