#Skincycling z kosmetykami L'Oréal Paris
Chcę testować
Soraya Probio
Chcę testować
Samarité Divine Acid Peeling
Chcę testować
Hagi Korzenna Pomarańcza
Chcę testować
Bielenda
Laureaci
Neutrogena hydro boost
Wyniki testu
Bioderma NAOS
Laureaci
Miya Cosmetics mySKINpro
Laureaci
maseczki do twarzy marki Ziaja
Laureaci
Suplementy diety Health Labs Care
Laureaci
Shecare Laboratories Total Revital Solution
Laureaci
Eveline Cosmetics - zestaw do makijażu
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
Ochronny duet od Miya Cosmetics
Laureaci
Nawilżający duet Miya Cosmetics
Laureaci
sera Bielenda Skin Clinic Professional
Laureaci
serum NIVEA LUMINOUS630®
Laureaci
Zestaw kosmetyków Klorane
Laureaci
Zestaw produktów Seysso
Laureaci
Kosmetyki Max Factor
Laureaci
Hybrydowe paznokcie
iprogressman
Manicure

Jak zrobić hybrydowe paznokcie w domu? Niezbędne akcesoria do zrobienia hybryd

Hybrydowe paznokcie to prosty sposób na manicure, który w nienaruszonym stanie przetrwa nawet kilka tygodni. Nie musicie umawiać się do kosmetyczki. Wystarczy skompletować niezbędne akcesoria (lub po prostu kupić gotowy zestaw), żeby bez trudu zrobić hybrydy w domu. Sprawdźcie, co będzie wam potrzebne i jak krok po kroku wykonać manicure hybrydowy.

Hybrydowe paznokcie mają szerokie grono fanek i popularność ta jest w pełni zasłużona. Prawidłowo wykonane hybrydy są bardzo trwałe, chronią również płytki przed uszkodzeniami, a niezliczona liczba dostępnych lakierów i ozdób do hybryd pozwala na bawienie się kolorami i wzorami. Z wykonaniem manicure hybrydowego bez trudu poradzicie sobie w domu, a zestawy dla początkujących kupicie już za mniej niż 150 zł.

Spis treści:

 1. Paznokcie żelowe czy hybrydowe?
 2. Paznokcie hybrydowe – cena
 3. Lampa do hybryd
 4. Lakier do paznokci hybrydowych
 5. Baza do paznokci hybrydowych
 6. Primer do paznokci hybrydowych
 7. Top do paznokci hybrydowych
 8. Niezbędne akcesoria do paznokci hybrydowych
 9. Zestawy do paznokci hybrydowych
 10. Paznokcie hybrydowe krok po kroku
 11. Krótkie paznokcie hybrydowe
 12. Paznokcie hybrydowe na stopach
 13. Hybrydowe paznokcie w ciąży

Paznokcie żelowe czy hybrydowe?

Zastanawiacie się, czy w waszym przypadku lepsze będą paznokcie żelowe czy hybrydowe? Obie metody zapewnią wam trwały manicure na ok. 3 tygodnie. Po tym czasie należy wykonać go ponownie lub – w przypadku żeli – uzupełnić „odrost”. Jeśli macie naturalne paznokcie i nie zależy wam na ich przedłużaniu, lepszym rozwiązaniem będą hybrydy. Z kolei w przypadku, gdy macie króciutkie paznokcie, a marzą wam się długie płytki, zdecydujcie się na przedłużanie żelem. Przedłużanie możecie wykonać samodzielnie na tipsie lub szablonie, ale jeśli nie macie wprawy, na pierwszy zabieg wybierzcie się do salonu.

Warto wiedzieć, że również hybrydy dają możliwość przedłużenia płytki, choć jest to metoda rzadziej praktykowana. W takim przypadku trzeba skorzystać ze specjalnej bazy do hybryd, która daje możliwość nadbudowania płytki i zwiększenia jej długości nawet o 7-10 mm. Możecie skorzystać np. z bazy NeoNail Base Extra.

Paznokcie hybrydowe – cena

Wykonanie hybrydowych paznokci w salonie kosmetycznym to koszt ok. 80-130 zł. Jeśli planujecie dodatkowe zdobienia, cena będzie wyższa. Biorąc pod uwagę fakt, że manicure trzeba odświeżać co ok. 3 tygodnie, tańszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego zestawu i samodzielne nakładanie hybryd w domu. Najprostsze zestawy startowe kupicie już za mniej niż 150 zł, a więc w cenie jednej wizyty w salonie zyskujecie gotowy komplet akcesoriów, które wystarczą wam na co najmniej kilka miesięcy. Najdłużej posłuży wam lampa, a pozostałe elementy, takie jak lakiery, płatki, aceton, możecie kupować nowe w miarę potrzeb.

Lampa do hybryd

Gadżetem, bez którego nie da się wykonać manicure hybrydowego, jest lampa. Służy ona do utwardzania poszczególnych warstw hybrydy. Lampa do hybryd może emitować światło diodowe (lampa LED) lub ultrafioletowe (lampa UV). Czym się różnią?

Utwardzanie w lampie LED trwa krócej niż w lampie UV. Cechuje się też zwykle dłuższą żywotnością. Oba rodzaje lamp mogą mieć też różną moc – im mniejsza moc, tym więcej czasu trzeba poświęcić na utwardzenie. Wykonując manicure, kierujcie się zaleceniami producenta lampy lub stosowanego lakieru co do czasu utwardzania.

Lakier do paznokci hybrydowych

Różnorodność lakierów do paznokci hybrydowych jest ogromna. Do wyboru macie klasyczne lakiery, które po nałożeniu na płytki dają efekt jednolitej, połyskującej tafli. Jeśli lubicie urozmaicenia, możecie zdecydować się na lakier hybrydowy z brokatem bądź dające maksymalny błysk lakiery chromowe. Ciekawą opcją są lakiery hybrydowe 3w1, które nie wymagają zastosowania bazy ani lakieru nawierzchniowego (trzeba je jednak utwardzić w lampie).

Zobacz także: Lakiery hybrydowe z Rossmanna- sprawdź TOP 3 hitów z KWC! Idealne kolory na lato 2021!

Baza do paznokci hybrydowych

Baza do hybryd to pierwsza warstwa nakładana na paznokcie. Zapewnia trwałość i przyczepność aplikowanym w dalszej kolejności lakierom. Dostępne są również bazy w delikatnych odcieniach pudrowego różu, mlecznym, perłowym. Jeśli zależy wam na subtelnym wyglądzie paznokci, możecie poprzestać na samej bazie. Nada płytkom elegancki wygląd, wyrówna ich powierzchnię, zwiększy odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Primer do paznokci hybrydowych

Produktem, który wprawdzie nie jest niezbędny przy robieniu hybryd, ale zdecydowanie poprawia trwałość i przyczepność lakierów, jest primer do paznokci. Warto po niego sięgnąć, jeśli mimo prawidłowo wykonywanego manicure lakier szybko odpryskuje. Do wyboru macie primery kwasowe i bezkwasowe.

Do domowego użytku wystarczający będzie primer bezkwasowy. Należy nałożyć go po oczyszczeniu i odtłuszczeniu paznokci, a przed zaaplikowaniem bazy. Nie trzeba go utwardzać w lampie. Primery kwasowe przeznaczone są raczej do profesjonalnego użytku w salonach kosmetycznych. Mają silniejsze działanie, najlepiej sprawdzają się przy żelach i akrylach.

Top do paznokci hybrydowych

Top to kolejny preparat, który jest niezbędny do wykonania hybryd, zapewniając im trwałość. Nakładany jest na samym końcu i oczywiście utwardzany w lampie. W sklepach znajdziecie klasyczne topy, które po utwardzeniu należy przetrzeć cleanerem, żeby usunąć warstwę dyspersyjną, oraz topy no wipe, które są tej warstwy pozbawione i nie wymagają zastosowania cleanera. Który wybrać?

Na rodzaj topów zwróćcie uwagę, jeśli do zdobienia paznokci stosujecie pyłki. Niektóre pyłki wymagają wtarcia w warstwę dyspersyjną, więc niezbędny będzie klasyczny top. Inne nakłada się z kolei na top no wipe. Ciekawą opcją są także topy nadające paznokciom specyficzne wykończenie, np. topy matujące.

Niezbędne akcesoria do paznokci hybrydowych

Lampa, baza, lakier i top nie wystarczą, żeby zrobić hybrydę na paznokciach. Oprócz nich potrzebne są też inne akcesoria, które pomagają m.in. odpowiednio przygotować płytkę czy usunąć hybrydę. Przydadzą się wam:

 • bezpyłowe płatki
 • folia do usuwania hybryd
 • aceton
 • cleaner (odtłuszczacz)
 • drewniane patyczki
 • blok polerski
 • pilnik

Zestawy do paznokci hybrydowych

Poszczególne akcesoria niezbędne do wykonania hybryd możecie kupić osobno. Jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego kompletu, zawierającego wszystko, co potrzebne do hybrydowego malowania paznokci. Koszt takiego zestawu do hybryd dla początkujących to ok. 120-300 zł. Zwykle dołączone są do niego lakiery w małych buteleczkach, dobrych na start. Jednak kiedy się skończą, wystarczy dokupić nowe. Zestawy do paznokci hybrydowych oferują takie firmy jak Semilac, NeoNail czy Hi Hybrid.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Kiedy już macie pod ręką wszystko, co potrzebne, pora na wykonanie hybrydy. Manicure hybrydowy w domu, włącznie z odpowiednim przygotowaniem paznokci, zajmie wam ok. godziny. Postępujcie według poniższych kroków.

 1. Przygotujcie płytkę. Pilnikiem nadajcie paznokciom odpowiedni kształt, odsuńcie skórki za pomocą patyczka. Następnie należy zmatowić ich powierzchnię z użyciem bloku polerskiego. Przetrzyjcie płytki cleanerem.
 2. Jeśli używacie primera, to odpowiedni moment, żeby go zastosować. Warto też osłonić skórę wokół paznokci za pomocą specjalnego preparatu, który zapobiegnie pomalowaniu skórek, np. Gum peel-off NeoNail. Tworzy on „gumową” powłoczkę, którą na końcu wystarczy zdjąć, np. posługując się pęsetą.
 3. Na tak przygotowane paznokcie nałóżcie warstwę bazy pod hybrydy. Utwardźcie w lampie.
 4. Pokryjcie płytki warstwą lakieru hybrydowego i utwardźcie go w lampie. Powtórzcie czynność. Większość lakierów wymaga nałożenia dwóch warstw, choć w przypadku niektórych już po pierwszej aplikacji uzyskacie nasycony, jednolity kolor.
 5. Pokryjcie paznokcie topem i utwardźcie w lampie. Jeśli jest to klasyczny top, na koniec przetrzyjcie go wacikiem nasączonym cleanerem.

Przed kolejnym malowaniem paznokci należy oczywiście zdjąć starą hybrydę. Do tego niezbędne będą:

 • aceton
 • folia z wacikami
 • drewniany patyczek

Zdejmowanie hybrydy to zabieg, który trzeba wykonać umiejętnie, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia płytki paznokci. Zniszczone paznokcie po hybrydzie to zwykle właśnie rezultat błędów popełnianych przy zdejmowaniu hybryd. Jak więc robić to prawidłowo?

 1. Najpierw należy zmatowić powierzchnię hybryd za pomocą bloku polerskiego, co ułatwi wniknięcie acetonu w lakier.
 2. Namoczcie bezpyłowy wacik acetonem, przyłóżcie do paznokcia i owińcie folią. Możecie też użyć specjalnej gotowej folii do zdejmowania hybryd, do której już umocowany jest taki płatek.
 3. Owińcie wszystkie paznokcie i pozostawcie na 10-15 minut.
 4. Po tym czasie sprawdźcie, czy warstwa lakieru łatwo odchodzi od powierzchni płytki. Jeśli tak, możecie go zdejmować, odsuwając za pomocą patyczka. Jeśli jednak lakier mocno trzyma się paznokci, pozostawcie płatki z acetonem na dłużej. Zbyt mocne tarcie patyczkiem po płytce może ją uszkodzić.

W usuwaniu hybryd pomocna jest frezarka. Jeśli jednak nie macie wprawy w jej używaniu, a zależy wam na szybkim i sprawnym zdjęciu lakieru, wybierzcie się do salonu kosmetycznego.

Zobacz także: Manicure hybrydowy - tego nigdy nie rób przy nakładaniu lakieru hybrydowego

Pedicure hybrydowy
Drazen Zigic

Krótkie paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy to wygodna metoda stylizacji szczególnie krótkich, naturalnych płytek. Hybryda na krótkich paznokciach pozwala cieszyć się nienagannym i trwałym manicurem, a wykonuje się ją tak samo jak przy przedłużanych płytkach. Jeśli więc macie krótkie, naturalne paznokcie i marzy wam się elegancki manicure – postępujcie według instrukcji opisanej powyżej.

W przypadku krótkich płytek macie dość ograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o ich kształt. Możecie spiłować je na klasyczny kwadrat, ale jeśli wasze paznokcie są krótkie, szerokie, a palce dość pulchne – postawcie raczej na kształt owalny bądź krótki migdałek.

Paznokcie hybrydowe na stopach

Hybrydy na stopach wykonuje się dokładnie tak samo jak hybrydy na dłoniach. W tym przypadku jednak warto zaopatrzyć się dodatkowo w separatory, które ułatwią staranne pomalowanie paznokci. Pedicure hybrydowy sprawdzi się szczególnie latem, kiedy chcecie odsłonić zadbane paznokcie w sandałkach i klapkach. Lakier hybrydowy będzie odporny na działanie wody w morzu czy basenie, jest to więc świetna opcja na 2-3-tygodniowy wakacyjny wyjazd.  

Hybrydowe paznokcie w ciąży

Wiele przyszłych mam ma wątpliwości, czy w ciąży mogą zdecydować się na manicure hybrydowy. Pazurki hybrydowe są bezpieczne, o ile do ich wykonania nie będziecie stosować lakierów z formaldehydem czy toluenem. Jednak bez obaw – większość firm oferuje lakiery pozbawione tych szkodliwych substancji. Z malowania paznokci hybrydą lepiej zrezygnować pod koniec ciąży – jeśli zaszłaby konieczność założenia na palec podczas porodu pulsoksymetru, kolorowa warstwa hybrydy może utrudnić dokonanie odczytu.

Nasze akcje
skincycling
Pielęgnacja
Rutyna pielęgnacyjna #SkinCycling - po jakie kosmetyki sięgnąć?
Współpraca reklamowa
Philips badanie
zdrowy uśmiech badanie
Styl życia
Poznaj sposób na piękny i zdrowy uśmiech
Współpraca reklamowa
trendy makijażowe
Makijaż
Skinimalism, 90’s Makeup i Dopamine Glam: odtwarzamy trendy makijażowe kosmetykami NYX, L'Oréal Paris i Maybelline
Współpraca reklamowa
Zdowy uśmiech
Styl życia
Uśmiech, a pewność siebie – badanie Wizaz.pl i SEYSSO
Współpraca reklamowa
syoss minisite
Fryzury
Zdrowe włosy to piękne włosy - poznaj sposoby na domową metamorfozę
Współpraca reklamowa
Test nowej kolekcji lakierów klasycznych GLOW HOLO od Semilac
Manicure
Przetestowałam nową kolekcję lakierów Semilac Glow Holo. Uzyskałam efekt lip gloss nails w minutę! [test redakcji]
Współpraca reklamowa
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i marki Heath Labs Care
badanie wizaz
Pielęgnacja
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i Health Labs Care
Współpraca reklamowa
SKINFLOODING
Pielęgnacja
Sprawdź, jak działa #skinflooding
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost