klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Manicure hybrydowy – moje początki i wrażenia [historia Wizażanki]

Uwielbiam malować paznokcie, zawsze podziwiałam zadbane dłonie z pięknym manicure u innych, ale osiągnięcie tego efektu u siebie stwarzało problemy. Klasyczne lakiery do paznokci zupełnie się u mnie nie sprawdzały, niezależnie od tego, jak przygotowywałam płytkę, czy stosowałam bazę, lakier nawierzchniowy, utrwalacz, czy jakikolwiek inny specyfik mający przedłużyć trwałość manicure. Paznokcie, w zależności od zastosowanego lakieru, wytrzymywały we względnie dobry stanie do trzech dni. Do tego dochodziła jeszcze kwestia schnięcia lakieru, która uniemożliwiała wykonywanie jakichkolwiek domowych czynności. Bardzo dużo zachodu i nietrwały efekt… Do tego mam bardzo miękkie i łamliwe paznokcie, o ich zapuszczeniu nie było mowy. Zaczęłam więc interesować się manicure hybrydowym.
Agata Olejniczak
październik 05, 2017

Pierwsze doświadczenia z hybrydą miałam przed moim ślubem w 2015 roku, byłam pozytywnie zaskoczona trwałością i nienagannym wyglądem paznokci. Jednak bardzo się zniechęciłam po tym, jak stoczyłam walkę ze zdejmowaniem hybryd. Zostałam wprawdzie poinstruowana, jak to zrobić, ale jako że nigdy wcześniej nie próbowałam, nie miałam pojęcia czego się spodziewać i jak powinno to przebiegać. Skończyło się na siłowym i nieudolnym usunięciu lakieru i kompletnie zniszczonej płytce paznokcia. Powiedziałam sobie, że to był mój pierwszy i ostatni raz z hybrydami. Dziś wiem, że popełniłam wszystkie najgorsze błędy.

Trwałam w tym przekonaniu aż do lutego tego roku, zainteresowana wieloma pozytywnymi recenzjami znalezionymi w Internecie, a także niezliczoną ilością pięknych, unikatowych kolorów, które bardzo chciałam mieć, postanowiłam dać hybrydom drugą szansę.

Po dokładnym rozpoznaniu, zdecydowałam się zamówić swój pierwszy zestaw startowy marki Semilac, w którym znalazło się wszystko, co niezbędne do wykonania manicure hybrydowego. Najważniejsza i niezbędna dla całego przedsięwzięcia jest lampa, w której utwardzamy lakier, powinna mieć dość dużą moc, by utwardzić całkowicie hybrydę, postawiłam na lampę UV LED o mocy 24W, która potrzebuje 30 sekund na utrwalenie produktu (lakiery o mocnej pigmentacji – w kolorze białym i czarnym, a także niektóre bardzo jasne wymagają dłuższego utwardzania ok. 60 sekund).

Do wykonania samego manicure potrzebne nam są: baza (ja mam witaminową), lakier hybrydowy oraz top, którym pokrywamy kolor, aby go utrwalić i nadać połysk. Ja dodatkowo, pod warstwę koloru, używam jeszcze lakieru budującego, służącego do przedłużania paznokci. Służy mi on jako dodatkowa warstwa utwardzająca oraz pomaga nadać kształt płaskiej płytce, co również wpływa na jej trwałość. Jest to krok opcjonalny, ale ja nie wyobrażam sobie pominięcia go.

Kluczem do pięknego i trwałego manicure hybrydowego jest precyzja – każdą kolejną warstwę nakładamy cienko, aby miała szansę dobrze się utwardzić  i uważnie, aby nie zalać skórek. Należy pamiętać również o tym, że każdy etap manicure musi zostać utrwalony w lampie. Ostatnia warstwa – top wymaga przemycia cleanerem w celu pozbycia się lepkiej warstwy dyspersyjnej. Wyjątkiem są konkretne produkty, które tej warstwy nie posiadają.

Warto wspomnieć  o tym, że na trwałość manicure, poza dokładnością jego wykonania, wpływa jakość użytych produktów, nie wszystkie są tak trwałe jak Semilac, który najbardziej przypadł mi do gustu. Miałam niestety do czynienia również z takimi lakierami, na których już po kilku dniach widoczne były uszkodzenia i odpryskiwały na krawędziach. Hybrydy różnią się od siebie również pod względem łatwości ich usuwania i odporności na działanie acetonu, którym je zdejmujemy. Niektóre marki lakierów stawiają dość duży opór przy ich zdejmowaniu.

Wykonanie manicure hybrydowego, od momentu przygotowania paznokci do uzyskania efektu finalnego, zajmuje sporo czasu, choć oczywiście wszystko zależy od wprawy oraz stopnia skomplikowania zdobienia, które planujemy wykonać. Uważam jednak, że efekt, jaki możemy osiągnąć jest tego wart. No i największa zaleta hybryd – ich trwałość. Ja swój manicure noszę ok. 2 – 2,5 tygodnia i zmieniam go tylko ze względu na odrosty, ponieważ paznokcie rosną mi dość szybko.

Aktualnie moja paznokcie prezentują się tak:

 

A czy Wy miałyście już do czynienia z manicure hybrydowym? Może wolicie klasyczne lakiery do paznokci?

Komentarze
Manicure 7 najczęstszych błędów w malowaniu paznokci
Malujesz paznokcie, ale nie jesteś zadowolona z efektu? Sprawdź jakie błędy popełniasz i stwórz perfekcyjny manicure!
Agata Olejniczak
czerwiec 01, 2017

1. Nie używasz bazy pod lakier Baza to podstawa. Jej zadaniem jest nie tylko przedłużenie trwałości manicure, ale także zapobieganie przebarwieniom na paznokciach spowodowanych przez mocne pigmenty zawarte w lakierze. Dodatkowo baza, zawierać może witaminy i substancje odżywcze wzmacniające płytkę paznokcia. Następnym razem koniecznie po nią sięgnij! 2. Kładziesz jedną warstwę lakieru Jeśli  nie jesteś zadowolona z koloru na paznokciach, który tworzy prześwity i smugi, spróbuj pomalować paznokcie nie raz, a conajmniej dwa razy. Pamiętaj, że w przypadku jasnych kolorów, krycie zawsze będzie słabsze i mogą one potrzebować nawet 3 warstw lakieru. 3. Nie używasz topu Top to preparat, który pozwoli przedłużyć trwałość twojego manicure, a także spowoduje, że lakier będzie bardziej błyszczący lub  zmieni go w zupełnie matowy w zależności jaki rodzaj topu wybierzesz.  To dzięki niemu paznokcie nie odprysną tak szybko. 4. Kładziesz kolejne warstwy za szybko Na manicure warto poświęcić trochę czasu, by wyszedł idealnie. Nie możesz kłaść  od razu koloru na bazę i kolejnej warstwy lakieru na lakier. Pozwól im wyschnąć, by nie zrobić smug. 5. Malujesz paznokcie na nieprzygotowaną płytkę Przed pomalowaniem paznokci, warto zadbać o skórki (odsunąć je lub wyciąć), opiłować i odtłuścić paznokcie.  Tylko wtedy manicure będzie wyglądał estetycznie, a lakier dzięki lepszej przyczepności po odtłuszczeniu trzymał dłużej. 6. Nie dajesz paznokciom wyschnąć Jeśli nie odczekasz odpowiednio długo po pomalowaniu paznokci, łatwo będzie zetrzeć z nich lakier, lub nabawić się nieestetycznych odgnieceń.  Jeśli nie masz czasu na czekanie, zastosuj top przyspieszający wysychanie paznokci, lub specjalny preparat w kroplach, właśnie do tego celu. 7. Używasz produktów niskiej jakości Jakość lakierów jest bardzo...

Przeczytaj
iStock
Manicure Odchodzi ci hybryda? Możliwe, że źle ją wykonujesz... Poznaj 5 najczęstszych błędów w stylizacji paznokci!
Wykonywanie manicure hybrydowego to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa… Zobacz, jakie błędy prawdopodobnie popełniasz!
Materiał partnera
sierpień 13, 2018

Masz już wszystkie potrzebne akcesoria do wykonywania hybryd, a jednak nie wszystko wychodzi tak, jakbyś chciała? A może, po odwiedzeniu kosmetyczki nie jesteś zadowolona z efektu – lakier szybko odchodzi, a twój mani trzyma się zaledwie kilka dni? Wiemy, dlaczego tak jest! Zobacz, jakie są najczęstsze błędy w stylizacji paznokci i poznaj świetny sposób na szybką i efektywną naukę wykonywania perfekcyjnego manicure hybrydowego! Dlaczego lakier hybrydowy nie trzyma się na paznokciach? Przyczyn może być naprawdę wiele! Oto najpopularniejsze błędy, które sprawiają, że manicure hybrydowy szybko odchodzi od paznokci.  1.  Źle przygotowana płytka do aplikacji lakieru Lakier z pewnością szybko odpadnie, jeśli nieprawidłowo przygotujesz powierzchnię paznokcia. Nałożony na nieodtłuszczoną płytkę będzie odchodzić płatami, a tej sytuacji nie da się już naprawić… 2. Zalane skórki Jeśli utwardzisz lakier na skórkach, ten bez wątpienia nie utrzyma się na paznokciu. Powietrze, które dostanie się między lakier a płytkę, spowoduje bowiem ekspresowe rozwarstwienie. 3. Zbyt grube warstwy  i nieprawidłowy czas utwardzania Zawsze nakładaj cienkie warstwy lakieru. Jeżeli nałożysz zbyt dużą ilość, całkowite utwardzenie produktu na paznokciach będzie po prostu niemożliwe. Lakier może również popękać lub odpaść, jeśli będzie zbyt długo lub zbyt krótko utwardzany. 4. Niezabezpieczony brzeg  paznokcia Lakier hybrydowy będzie odpryskiwać, jeśli nie zabezpieczysz brzegów paznokci. Nawet w przypadku tych bardzo krótkich, każda warstwa powinna być precyzyjnie zaaplikowana także na brzegi. 5. Przeterminowane produkty lub przestarzałe akcesoria Lakier hybrydowy będzie odpadać, jeżeli lampa nie posiada wystarczającej mocy lub się zużyła. Podobnie jest w przypadku lakierów, baz czy topów – kiedy minie ich data...

Przeczytaj
Błędy w manciure - popełniasz je?
Fotolia
Manicure 8 błędów, które możesz popełniać wykonując manicure
Oczywiście mamy nadzieję, że tego nie robisz, ale zebrałyśmy w jednym miejscu 8 najpopularniejszych błędów, które możesz popełniać wykonując manicure w domowym zaciszu!
Anna Jastrzębska
sierpień 24, 2015

8 błędów, które popełniasz robiąc manicure: Nie używasz bazy pod lakier Odpowiednia baza pod lakier to podstawa trwałego i bezpiecznego dla płytki paznokci manicuru. Baza jest szczególnie istotna w przypadku paznokci uwrażliwionych i rozdwajających się – pomoże utrzymać manicure dłużej na swoim miejscu i zapobiegnie odpryskom.  W przypadku mocno zniszczonych paznokci dobrze jest wykorzystać jako bazę odżywkę – matową lub błyszczącą. Baza jest również niezbędna, gdy nakładamy ciemne lakiery  - zapobiega przenikaniu koloru i nieestetycznemu odbarwieniu płytki. Wycinasz skórki Wycinanie skórek skutkuje kształtnymi, estetycznymi paznokciami, ale jednocześnie też tym, że skórki zaczynają narastać na płytkę coraz szybciej i są mocniejsze oraz grubsze. Skórki najlepiej jest odsuwać aż w końcu (po upływie dłuższego czasu) przestaną w ogóle narastać. Niestety jest to bardziej czasochłonne rozwiązanie i wymaga więcej czasu, ale długofalowo rozwiązuje problem, a nie maskuje go. Do poprawek używasz patyczków higienicznych Są wygodne, zawsze pod ręką, ale na czy na pewno nadają się poprawek? Gdy musimy zmyć lakier z przypadkowo ubrudzonych skórek nie używajmy patyczków higienicznych! Ich kształt nie jest właściwy (najlepiej wybrać w specjalny sposób ścięte flamastry, ewentualnie użyć starego pędzelka) i mogą jedynie zrujnować manicure – zetrzeć lakier również z boków płytki lub rozmazać go na skórze. Nabierasz zbyt dużo lakieru na pędzelek Najważniejszą zasadą prawidłowo wykonanego manicuru jest nabieranie na pędzelek niewielkiej ilości lakieru i rozprowadzanie na płytce cienkiej jego warstwy. Im więcej lakieru na pędzelku, tym schnie wolniej przez co powstają nieestetyczne bąbelki. Nakładanie grubej warstwy lakieru wiąże się również z większą ilością pociągnięć na płytce, żeby lakier dokładnie rozprowadzić, co skutkuje...

Przeczytaj
Manicure Jeżeli nosisz hybrydy, musisz mieć ten lakier. Dzięki niemu zrobisz manicure w 5 minut!
Nowe lakiery hybrydowe Semilac skracają czas robienia manicure i dają większą swobodę w malowaniu. Dzięki nim unikniesz błędów i nie zniszczysz paznokci!
Milena Majak
lipiec 30, 2018

Kiedy tylko zobaczyłam, że na rynek paznokciowy trafił  lakier hybrydowy spełniający funkcje pięciu innych , od razu wiedziałam, że muszę go mieć. W mojej głowie niemal natychmiast zrodził się pomysł na kolejny manicure. Pierwsze wrażenie - wow, to naprawdę działa! Ale dalej było jeszcze lepiej i zdecydowanie ciekawiej.  Zdjęcie: Własne Jak działa Semilac Extend 5 in 1? Od kiedy mam ten lakier w swojej małej kolekcji, nie wyobrażam sobie zrobienia bez niego nowego manicure hybrydowego. Do tej pory zajmowało mi to o wiele więcej czasu, a z Semilac Extend 5 in 1 wszystko stało się prostsze i szybsze. Dlatego od razu pomyślałam, że to świetny produkt dla kogoś, kto dopiero planuje zakupić zestaw do zrobienia domowego manicure hybrydowego. Zamiast pięciu lakierów ma zaledwie jeden. Wcześniej zdarzało mi się zupełnie przypadkiem nałożyć top zamiast bazy i odwrotnie. Co dokładnie oznacza nazwa Extend 5 in 1? Jeden lakier posiada właściwości pięciu innych. To znaczy, że w 7-mililitrowej buteleczce mamy bazę, lakier kolorowy, top, lakier do nadbudowania i lakier do przedłużenia paznokci . Już po odkręceniu górnej części łatwo zauważyć, że produkt jest dość gęsty - zdecydowanie wolniej skapuje z pędzelka, no i cięższą konsystencję czuć również podczas nakładania.  Dlatego już na samym początku warto pilnować tego, aby nakładać cienkie warstwy i każdy paznokieć od razu utrwalać w lampie . Wtedy będziemy mieć pewność, że nic nam nie spłynie. lampa UV/LED 6 W – 3 x 45 sekund lampa UV/LED 3 W – 3 x 60 sekund lampa UV/LED 9 W – 2 x 60 sekund lampa UV/LED 24 W – 2 x 60 sekund lampa UV/LED 36 W – 2 x 30 sekund lampa UV 36 W – 120 sekund Dostosowując czas naświetlania do mocy lampy  będziemy mieć też pewność, że manicure utrzyma się odpowiednio długo . W moim przypadku są to trzy tygodnie. Mogłabym oczywiście poczekać jeszcze...

Przeczytaj