klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Marmurkowy, kamienny manicure – nowy hit w zdobieniu paznokci?

Trudno nadążyć za pojawiającymi się co rusz nowymi trendami w zdobieniu paznokci. Tym razem zwracamy waszą uwagę na marmurkowe paznokcie, o których robi się coraz głośniej.

Wraz z nadejściem wiosny pojawiają się nowe trendy. Modne zimą paznokcie lustrzane czy sweterkowe powoli odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują nowe pomysłowe zdobienia, takie jak marmurkowy manicure. Choć efekt ten pojawił się już kilka lat temu, teraz znów zyskuje na popularności, po tym jak wypromowała go naśladowana przez tysiące dziewczyn Kylie Jenner.

Jak zrobić w domu manicure geometryczny? To prawdziwy hit!

Marmurkowy efekt na paznokciach

Paznokcie z marmurkowym czy też kamiennym efektem mają przypominać wzór eleganckiej posadzki wykonanej z marmuru. Tego rodzaju manicure powinien być więc wykonany lakierami o naturalnych, spokojnych barwach. Świetnie sprawdzą się biel, szarości, beże, czerń i brązy.

Ciekawym dodatkiem do tego rodzaju efektu są drobne kamyczki lub kryształki, które sprawiają, że marmurkowy wzór prezentuje się oryginalnie i spójnie. Będzie to ciekawa alternatywa dla przyklejania coraz mniej popularnych cyrkonii.

Jak wykonać marmurkowy manicure?

Efekt marmurkowym, kamiennych paznokci możecie uzyskać na kilka różnych sposobów. Najprostsza metoda jest związana z użyciem zwyczajnej słomki do picia. Zaczynamy od pokrycia nieregularnymi plamkami płytki paznokcia przyjemniej dwoma, a najlepiej trzema kolorami lakierów. Następnie dmuchamy na paznokieć przez słomkę, aby plamki połączyły się ze sobą i stworzyły płynny efekt przechodzenia koloru. Całość pokrywamy bezbarwnym lakierem nawierzchniowym.

Inny sposób na uzyskanie kamiennych paznokci polega na zastosowaniu wody. Do naczynia z wodą wlewamy kilka kropli lakierów, a powstałą mieszaninę koloru nakładamy na paznokieć. Efekt kamiennych paznokci można uzyskać także bezpośrednio malując wzorki, a potem delikatnie je rozcierając. Jest to jednak najbardziej pracochłonna metoda, która wymaga dużej precyzji.

W naszej galerii znajdziecie kilka inspiracji na marmurkowy manicure. Zdecydujecie się na taki efekt?

Źródło zdjęć: Instagram

1 z 5

Manicure marmurkowy - inspiracje

Manicure marmurkowy - inspiracje
2 z 5

Manicure marmurkowy - inspiracje

Manicure marmurkowy - inspiracje
3 z 5

Manicure marmurkowy - inspiracje

Manicure marmurkowy - inspiracje
4 z 5

Manicure marmurkowy - inspiracje

Manicure marmurkowy - inspiracje
5 z 5

Manicure marmurkowy - inspiracje

Manicure  marmurkowy -  inspiracje
Komentarze