klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Matowe paznokcie - jak je wykonać i jakie są modne

Te matowe stylizacje paznokci są łatwe do wykonania, a wyglądają bardzo efektownie. W dodatku, w 2020 roku wcale nie wychodzą z mody. Jak nosić matowe paznokcie?
Laura Osakowicz
czerwiec 15, 2020

Paznokcie ozdabiamy ulubionymi kolorami, często decydujemy się na modne zdobienia albo wybieramy różne efekty, na przykład holo. Równie ważne jest też wykończenie paznokci - błyszczące czy matowe. W tym sezonie zdecydowanie wybieramy te drugie.

Zobacz także: Cyrkonie na paznokciach - jak przykleić, aby się trzymały?

Jak zrobić najmodniejszy, marmurkowy manicure? Zobaczcie nasze wideo!

Modne matowe paznokcie 2020

Matowe paznokcie dodają miękkości i głębi kolorom. To dobry wybór dla minimalistek, które zwykle decydują się na np. czerwone paznokcie. Matowe wykończenie daje zupełnie inny wymiar czerwieni na paznokciach. Najlepiej prezentuje się na jej malinowym odcieniu i na paznokciach o średniej długości, opiłowanych w kwadrat.

Ciemne kolory na paznokciach są eleganckie i ponadczasowe. Tego efektu zdecydowanie dodaje im matowe wykończenie. Nie sposób nie zakochać się też w czarnych matowych paznokciach, które wyglądają jak pokryte aksamitem. Wzbogacenie ich o złote zdobienia sprawi, że nikt nie oderwie od nich wzroku!

Matowy efekt połączy się także z bardzo modnymi teraz pastelami. Błękitne paznokcie w matowym wydaniu to doskonały manicure na lato. Takie wzbogacenie stylizacji paint chip nails doda jej lekkości i świetnie sprawdzi się na bardzo krótkiej płytce.

Jak zrobić matowe paznokcie?

Wykonanie matowych paznokci jest niezwykle proste. Niezależnie, czy robimy manicure klasyczny czy hybrydowy, potrzebujemy po prostu matowego topu

  1. Opiłowane i odtłuszczone paznokcie pokrywamy dwiema warstwami kolorowego lakieru. Jeśli używamy hybrydy, każdą z warstw utrwalamy w lampie UV.
  2. Na kolorowy lakier nakładamy matowy top coat i czekamy aż wyschnie lub utrwalamy go w lampie. Możemy nałożyć drugą, cienką warstwę, aby uzyskać jeszcze bardziej matowy efekt. 
  3. Jeżeli top coat tego wymaga (nie ma dopisku 'no wipe'), przecieramy paznokieć cleanerem. 

Matowe paznokcie w trakcie noszenia mogą stać się nieco połyskujące. Dzieje się tak, gdy paznokieć ma kontakt z natłuszczającymi produktami - na przykład odżywczym kremem do rąk lub oliwką. Jeśli chcemy jak najdłużej utrzymać mocno matowe paznokcie, powinniśmy unikać nakładania tego typu produktów bezpośrednio na paznokieć, a gdy zauważymy 'natłuszczenie' pomalowanej płytki, oczyścić ją wacikiem z odrobiną alkoholu. 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 4

Czerwone matowe paznokcie

Czerwone matowe paznokcie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/760263980835686116/

Matowe paznokcie w odcieniu czerwonym. Matowy top coat prezentuje się najlepiej na lakierze w kolorze krwistej lub malinowej czerwieni. 

2 z 4

Pastelowe matowe paznokcie

Pastelowe matowe paznokcie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/735142339165792105/

Każdy paznokieć w innym pastelowym odcieniu, a cały manicure wykończony matowym topem to prosta do wykonania, ale bardzo efektowna stylizacja. 

3 z 4

Czarne matowe paznokcie

Czarne matowe paznokcie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/656821926894351168/

Czarny lakier w matowym wydaniu wzbogacony o złote zdobienie jest bardzo stylowy. To manicure doskonały na większe wyjście. 

4 z 4

Błękitne matowe paznokcie

Błękitne matowe paznokcie
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/503347695855919630/

Paznokcie 'baby blue' nie wychodzą z mody. Prezentują się jeszcze lepiej pokryte matowym top coatem. 

Komentarze