klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Modne paznokcie - snake skin nails
Manicure

Modne paznokcie 2020: snake skin nails

Modne paznokcie, które zdobywają popularność w 2020 roku są drapieżne, nieco szalone i z pozoru trudno wykonać je samodzielnie w domu. Snake skin nails naśladują skórę węża.
Marta Średnicka
styczeń 02, 2020

Paznokcie z motywem zwierzęcym nie są nowością. W ubiegłym roku najpopularniejszym z wzorów inspirowanych skórą zwierząt były cętki. Wcześniej sięgałyśmy po paski, łaty, a nawet pawie pióra. Teraz, podobnie jak w modzie, przyszła pora na węża. Imitacja jego skóry według stylistów paznokci, będzie zdobiła płytkę kobiet na całym świecie. Czy rzeczywiście? To się okaże.

Brokatowy manicure sprawi, że zabłyśniesz na sylwestrowej imprezie!

Modne paznokcie: snake skin nails

Snake skin nails dla każdego oznaczają zupełnie coś innego, więc jeśli chcesz wpisać się w trendy, ale niekoniecznie lubisz mocny, wyróżniający się i kontrastujący manicure, możesz wybrać jeden kolor lakieru i stworzyć na nim teksturę, która będzie przypominała skórę węża. Nie jest koniecznym sięganie po zieleń i odcienie szarości. Nie musisz również decydować się na efekt na każdym paznokciu. Taka forma jest bardziej odważna. Możesz ozdobić dowolny palec i zestawić go z kolorem lakieru, który użyłaś właśnie do stworzenia skóry węża lub zadziałać na zasadzie kontrastu. Jeśli użyłaś mocnych, żywych barw, lepiej postawić na stonowane lakiery hybrydowe, żeby modne paznokcie nie stały się tandetne.

Jak zrobić modne paznokcie snake skin w domu?

Efekt wężowej skóry można osiągnąć samodzielnie w domu, choć rezultaty z profesjonalnego salonu manicure z pewnością będą lepsze. Trudno jest dokładnie wykonać wzór lub stworzyć fakturę na jednolitym kolorze, żeby wyglądała ona profesjonalnie i sprawiała wrażenie wielowymiarowości, nie mówiąc o efekcie 3d. Snake skin nails nie jest jednak czymś nadmiernie skomplikowanym i w prosty sposób można wykonać go samodzielnie.

  1. Płytkę paznokcia przygotowujemy jak zawsze, piłując odpowiedni kształt, odtłuszczając i usuwając skórki.
  2. Nakładamy bazę pod lakier hybrydowy.
  3. Malujemy paznokieć wybranym przez siebie lakierem, który będzie stanowił podstawę dla naszego manicure (wybierzmy dwa, które zadziałają ze sobą na zasadzie kontrastu – jasne lakiery mogą się ze sobą zlewać). Starajmy się dokładnie pokryć całą płytkę, jednak nie nakładać go dużo.
  4. Utwardzamy lakier.
  5. Nakładamy odrobinę drugiego koloru lakieru na plastikową powierzchnię (dowolną, która go nie wchłonie).
  6. Gąbką (wąską częścią) lub aplikatorem do zdobień nakładaj punktowo lakier, lekko dotykając powierzchni. W obu przypadkach staraj się, żeby wzory nie były zbyt regularne. Ryzyko stosowania gąbki wiąże się z osiągnięciem efektu rozmycia lub marmuru.

Inspiracje na manicure w stylu snake skin nails znajdziecie w naszej galerii.

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

1 z 4

Modne paznokcie - snake skin nails

Modne paznokcie - snake skin nails
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/299278337733785937/
2 z 4

Modne paznokcie - snake skin nails

Modne paznokcie - snake skin nails
Instagram https://www.instagram.com/p/B6tGdCdgUUv/
3 z 4

Modne paznokcie - snake skin nails

Modne paznokcie - snake skin nails
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/347832771221458107/

Wężowe paznokcie najlepiej prezentują się z chropowatą fakturą, która daje efekt trójwymiarowości wykonanego manicure.

4 z 4

Modne paznokcie - snake skin nails

Modne paznokcie - snake skin nails
Instagram https://www.instagram.com/p/B6DIR2JlJ0P/
Komentarze