klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
zrobienie sharm effect
Manicure

Modne paznokcie 2020 - zdobienie Sharm Effect

Z tą metodą malowanie kwiatów na paznokciach nigdy nie było łatwiejsze. Jak wygląda efekt Sharm i jak go wykonać?
Laura Osakowicz
luty 13, 2020

Zdobienia na paznokciach urozmaicają każdy manicure. Często wymagają jednak dużej ilości czasu, który trzeba przeznaczyć na ich wykonanie. Wysiłek się opłaca, bo im precyzyjniej je wykonamy, tym piękniej będą się prezentować. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku zdobienia Sharm Effect. Tutaj nie mamy tak dużego wpływu na efekt końcowy, jednak możemy mieć pewność, że będzie on wyglądał spektakularnie. Efekt Sharm przypomina bowiem malowanie akwarelą, a lakier hybrydowy rozpływając się na płytce tworzy piękne, rozmyte wzory. Jak wygląda "Sharm Effect" i jak go wykonać?

Zobacz także: Bubble nails - efekt piany na paznokciach

Szukasz pomysłu na wielkanocny manicure? Podpowiadamy, jaki wybrać (i jak go potem nie zniszczyć ;)

Modne zdobienie paznokci 2020 - Sharm Effect

W zdobieniu o nazwie "Sharm Effect" wzory powstają w wyniku aplikacji hybrydowego lakieru na mokrą, nieutwardzoną hybrydową bazę. Przesuwając delikatnie pędzelkiem z odrobiną kolorowego lakieru jesteśmy w stanie stworzyć abstrakcyjne, rozmyte wzory. Jeśli natomiast postawimy na mokrej bazie kropki lakieru hybrydowego i poczekamy kilkanaście sekund, lakier rozpłynie się tworząc kształty przypominające kwiaty. Z czasem przy odrobinie wprawy możemy tak manipulować tym zdobieniem, aby tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Ekspertki w tym zdobieniu potrafią wyczarować taki efekt, jak gdyby zanurzyły w lakierze prawdziwe kwiaty!

"Sharm Effect" wygląda najlepiej na białym bądź przezroczystym tle. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby poeksperymentować także z innymi kolorami. 

Na rynku dostępne są lakiery specjalnie przeznaczone do tego typu zdobienia. Są one zdecydowanie mniej gęste niż klasyczne lakiery hybrydowe, dzięki czemu o wiele łatwiej łączą się i tworzą akwarelowe wzory. Możemy jednak spróbować także stworzyć "Sharm Effect" z lakierami, które już posiadamy. Musimy jedynie zaobserwować, które dobrze się ze sobą łączą, a w razie potrzeby dodać do odrobiny koloru nieco przezroczystej bazy, aby go "rozwodnić".

Jak wykonać Sharm Effect na paznokciach? 

Przygotowujemy płytkę tak jak zwykle - odsuwamy skórki, matujemy płytkę i odtłuszczamy ją. Następnie aplikujemy warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie. Aplikujemy kolejną warstwę lakieru bądź przezroczystej bazy, ale jej na razie nie utwardzamy. Za pomocą sondy bądź pędzelka aplikujemy na mokrą bazę lakier w wybranym kolorze. Na początek najłatwiej będzie zrobić na nim 3-4 kropki oddalone od siebie w nieregularny sposób. Czekamy od 30 sekund do 2 minut, a gdy efekt rozmycia nas zadowoli, zatrzymujemy proces wkładając paznokieć do lampy UV. Następnie nakładamy top i również utwardzamy go w lampie.

Potrzebujesz inspiracji do wykonania "Sharm Effect"? Sprawdź nasza galerię. 

Źródło zdjęcia głównego: Instagram 

1 z 4

Zdobienie Sharm Effect

Zdobienie Sharm Effect
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/595671488190839079/
2 z 4

Zdobienie Sharm Effect

Zdobienie Sharm Effect
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/597852919264325690/
3 z 4

Zdobienie Sharm Effect

Zdobienie Sharm Effect
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/172122016993609921/
4 z 4

Zdobienie Sharm Effect

Zdobienie Sharm Effect
Instagram https://www.instagram.com/p/BwsJF_zlBa1/
Komentarze