klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Paznokcie na wiosnę
Manicure

Modne paznokcie na wiosnę 2020: tak będziemy nosiły hybrydę

Modne paznokcie na wiosnę co roku przybierają inną formę. Tego sezonu wśród największych trendów znajdą się kropki, zabawa kolorami, motywy zwierzęce i kwiatowe. Te ostatnie nie będą jednak banalne.
Marta Średnicka
luty 24, 2020

Wiosna oznacza zmiany, nie tylko w kwestii pogody i ubioru, ale również sposobu w jaki malujemy nasze paznokcie. Ciemne, stonowane kolory i wzory ustępują miejsca bardziej zwariowanemu, ciepłemu i krzykliwemu manicure. Nail bary już są gotowe na tego typu zmiany, a ty?

Zobacz także: Modne paznokcie velvet nails, czyli matowy aksamit

Mocne i twarde paznokcie zaraz po hybrydzie? To możliwe! Zobacz, o jaki produkt chodzi!

Jak będą wyglądały modne paznokcie na wiosnę 2020?

Zdawałoby się, że paznokcie na wiosnę nie mogą nas już niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Choć w trendach wciąż pojawiają się stare, utarte już kolory i motywy to z biegiem czasu ewoluują one w coś zupełnie innego. Niektóre z nich zyskują nawet nowe znaczenie.

Wiele manicurzystek inspiruje się w swoich pracach trendami, które zaobserwować można na wybiegu. Do takich motywów zaliczyć można obecność stokrotki na płytce paznokcia, którą możemy namalować same, skorzystać z usług profesjonalistki lub sięgnąć po gotowe wzory w postaci naklejek.

Innym, zaczerpniętym z pokazów mody trendem są paznokcie w stylu tie- dye, które są niczym innym, jak rozmytym lakierem. Taki efekt osiągnąć można dzięki gąbce, którą dotykamy płytkę. W takim przypadku o sile efektu decydujemy sami. Najlepszy osiągniemy, kiedy zastosujemy pastelowy kolor i zmieszamy go z bielą. Po taki trick sięgały już Kendall Jenner i Kaia Gerber.

Z mody wciąż nie wychodzą jednak regularne plamy, które choć bardziej regularne, są też polem do popisu dla mani- artystek.

Zobacz także: Modne paznokcie detox manicure - zdecydowałabyś się go zrobić?

Po jakie trendy wypada sięgnąć tej wiosny?

 • pastelowe kolory,
 • motywy zwierzęce,
 • kolorowe plamy i zabawa kolorem,
 • kropki,
 • wtopione, żywe kwiaty,
 • kolorowy french,
 • żółty lakier z motywem stokrotki lub słonecznika,
 • przeźroczysta płytka,
 • astro nails,
 • kamienie szlachetne,
 • łączenie butelkowej zieleni ze złotem.

Chcesz wiedzieć więcej o trendach w paznokciach na wiosnę? Zainspiruj się wzorami z naszej galerii i poznaj je nieco bliżej.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 7

Modne paznokcie na wiosnę 2020: wszechobecne kropki

Modne paznokcie na wiosnę 2020: wszechobecne kropki
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/633107660093507935/

Kropki pojawią się nie tylko na ubraniach. Paznokcie na wiosnę również wpiszą się w ten trend. Kropki mogą przybrać różną formę – dodatku, pokryć całą płytkę paznokcia i zdobić wyłącznie jeden z nich. To, jaką formę wybierzesz zależy od ciebie.

2 z 7

Modne paznokcie na wiosnę 2020: motywy zwierzęce

Modne paznokcie na wiosnę 2020: motywy zwierzęce
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/254453447684799697/

Motywy zwierzęce wracają z każdym sezonem. W zależności od pory roku na paznokciach pojawia się inny zwierzak. Paznokcie na wiosnę sprawiają, że tym razem wracamy do cętek, jednak w bardziej stonowanym wydaniu – wybierając jasne kolory lub stosując cętki na przeźroczystym lakierze.

3 z 7

Modne paznokcie na wiosnę 2020: astrology nails

Modne paznokcie na wiosnę 2020: astrology nails
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/834995587149325296/

Astrology nails to paznokcie, które są modne już od dłuższego czasu. Trend na to co duchowe, ascendentalne przenosi się również na sferę urody. Paznokcie na wiosnę to pokochają. Astro nails można wykonać zarówno w ciemnej, nocnej wersji, jak i z udziałem gwiazd czy księżyca w jasnych, beżowych odcieniach z dodatkiem złota.

4 z 7

Modne paznokcie na wiosnę 2020: zabawa kolorem

Modne paznokcie na wiosnę 2020: zabawa kolorem
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/211809988712247962/

Paznokcie na wiosnę to zabawa kolorem. W takim przypadku oznacza to, że wciąż w salonach mani obowiązywać będą trendy z kolorowymi plamami, zabawą w picasso i naprzemiennie stosowanymi barwami – im więcej tym lepiej. Co więcej, tym razem nie muszą one nawet do siebie pasować.

5 z 7

Modne paznokcie na wiosnę 2020: żółty

Modne paznokcie na wiosnę 2020: żółty
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/582090320575421944/

Paznokcie na wiosnę kochają żółte kolory. Jeśli chcesz wzbogacić swój manicure, możesz postawić na dodatki w postaci przeźroczystości i zabawę kontrastem. Biel i czerń doskonale się tu wkomponują. Najmodniejszymi elementami będą tutaj natomiast stokrotka i słonecznik.

6 z 7

Modne paznokcie na wiosnę 2020: motywy kwiatowe

Modne paznokcie na wiosnę 2020: motywy kwiatowe
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/403846291586927199/

Motywy kwiatowe to nieodłączny element paznokci na wiosnę każdego roku. Tym razem najbardziej pożądaną wersją będą naturalne kwiaty wtopione w płytkę lub te rysowane na skraju płytki paznokcia.

7 z 7

Modne paznokcie na wiosnę 2020: kolorowy french

Modne paznokcie na wiosnę 2020: kolorowy french
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/495184921527518782/

Kolorowy french nie jest nowością, jednak paznokcie na wiosnę go kochają. Corocznie wraca jak bumerang ze zdwojoną siłą. W tym przypadku możesz dowolnie łączyć kolory lub postawić na jeden odcień na każdym paznokciu – wybór należy do ciebie.

Komentarze