klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Modne paznokcie - pastelowy french to hit na wiosnę i lato. Jak go zrobić?
Manicure

Modne paznokcie - pastelowy french to hit na wiosnę i lato. Jak go zrobić?

Modne paznokcie na sezon wiosna/ lato to te, które powalają kolorem. Nic więc dziwnego, że pastelowy french podbija nail bary i... Instagram. To niezaprzeczalny hit tego roku.

Francuski manicure należy do klasyki, po którą w świecie tak wielu kolorów lakierów hybrydowych sięgamy głównie w sytuacji formalnych wydarzeń, czy komponujemy ze stonowanymi stylizacjami. Tradycyjne zdobienie można jednak wznieść na wyższy poziom i sprawić, by nieco zapomniany trend odzyskał dawną świetność. Wystarczy, że zamiast bieli na końcówce paznokcia, stworzymy linię (niekoniecznie prostą) z użyciem pastelowych lakierów. Do wyboru mamy ich całą paletę.

Zobacz także: Czarne paznokcie - delikatne, kobiece wzory 

Video krok po kroku: geometryczny french manicure

Jakich lakierów użyć, żeby stworzyć modne paznokcie na lato?

To, czy do wykonania modnych paznokci na lato użyjesz lakierów hybrydowych, czy też zwykłych, bez konieczności utwardzania ich w lampie w zasadzie nie ma znaczenia. Ważne jest jednak, żeby w każdym przypadku wyposażyć się w bezbarwny lakier lub bazę i top. Bez nich efekt, jaki osiągniesz na paznokciach nie będzie zadowalający, a kolorowe wykończenie płytki może być mniej trwałe. Sięgaj po kolory w podobnych tonacjach. Jeśli jeden z pastelowych lakierów jest bardziej intensywny, wyrazisty i znacznie ciemniejszy od pozostałych, zrezygnuj z niego - w innym przypadku będzie on wyróżniał się spośród paznokci na dłoniach. Alternatywą jest użycie go na każdym palcu lub zastosowanie go przeprowadzenia podwójnej linii na frenchu. 

Jak wykonać pastelowy french na paznokciach?

Pastelowy french jest niezwykle łatwy w wykonaniu, więc bez problemu możesz stworzyć go samodzielnie w domu. W tym celu powinnaś kolejno:

  1. Przygotować płytkę paznokcia, jak zwykle - nadając odpowiedni kształt, odsuwając skórki.
  2. Przemyć płytkę cleanerem, żeby dobrze ją odtłuścić i przygotować do nałożenia pierwszej warstwy lakieru.
  3. Pomalować płytkę bazą do paznokci i w przypadku hybrydy utwardzić ją w lampie. Jeśli używasz zwykłego lakieru, wybierz transparentny lakier, odżywkę lub wybierz kolor lakieru, który będzie stanowił bazę dla manicure. Musi być ona jasna, żeby nie odwracać uwagi od pastelowego wykończenia. Nie oznacza to jednak, że musisz decydować się na biel, czy kremowe lakiery. Może to być np. jaśniejszy odcień różu, jeśli na końce płytki paznokcia planujesz nałożyć jego bardziej intensywną wersję.
  4. Przeprowadź prostą, delikatną linię wybranym pastelowym lakierem przy użyciu pędzelka do manicure lub np. tego po eyelinerze. Zakryj tym samym białe fragmenty paznokcia. Całość możesz poprawić i wyrównać np. wykałaczką lub patyczkiem do paznokci. Możesz użyć również specjalnych szablonów do francuskiego manicure. Jeśli używasz lakierów hybrydowych, utwardź je w lampie.
  5. Płytkę pomaluj topem lub transparentnym lakierem, dokładnie zabezpieczając brzegi paznokcia. W razie konieczności, utwardź w lampie lub odczekaj do wyschnięcia. 
  6. Paznokcie przemyj cleanerem.

 Zobacz także: Jak nosić długie paznokcie w 2020 roku?

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 7

Modne paznokcie - pastelowy french na kolorowej płytce

Modne paznokcie - pastelowy french na kolorowej płytce
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/256986722475083052/

Pastelowy french nie musi oznaczać transparentnego lakieru stanowiącego bazę na płytce lub zwykłego topu. Wykończenie tego typu modnych paznokci można podkreślić dzięki pomalowaniu płytki na dowolny pastelowy kolor lub ten sam, choć w jaśniejszym tonie. 

Źródło: Pinterest

2 z 7

Modne paznokcie - pastelowy french w jednym kolorze

Modne paznokcie - pastelowy french w jednym kolorze
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/691865561495156593/

Klasyczny pastelowy french zakłada zwykle stworzenie manicure w różnych kolorach. Nie musisz jednak tworzyć tęczy na paznokciach. Jeśli wolisz bardziej stonowane, ale modne paznokcie na lato, wybierz swój ulubiony lakier i stwórz french z jego użyciem.

Źródło: Pinterest

3 z 7

Modne paznokcie - klasyczny pastelowy french

Modne paznokcie - klasyczny pastelowy french
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/202802789457866778/

Klasyczny pastelowy french to znalezienie kilku pastelowych odcieni lakierów - najlepiej z użyciem błękitu, różu i żółci i połączenie ich poprzez naprzemienne wykończenie paznokci. Każdy z nich może mieć zupełnie inny kolor, mogą również się powtarzać - to, jakich użyjesz zależy wyłącznie od ciebie.

Źródło: Pinterest

4 z 7

Modne paznokcie - pastelowy french i zabawa kształtem

Modne paznokcie - pastelowy french i zabawa kształtem
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/847380486127015602/

Tworząc pastelowy french możesz dać się ponieść fantazji i stworzyć go bez użycia prostych linii. Manicure w styli Picasso wciąż jest modny. Paznokcie będą wyglądały jak z topowego nail baru.

Źródło: Pinterest

5 z 7

Modne paznokcie - ukośny pastelowy french

Modne paznokcie - ukośny pastelowy french
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/707205947725349163/

Pastelowy french możemy stworzyć także w niecodzienny sposób, prowadząc lakier ukośnie, rozpoczynając od połowy długości płytki paznokcia. Warunkiem, żeby efekt wyglądał estetycznie, a linie nie były zbyt grube jest dłuższy paznokieć, spiłowany w szpic lub w migdałki.

Źródło: Pinterest

6 z 7

Modne paznokcie - podwójny pastelowy french

Modne paznokcie - podwójny pastelowy french
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/294141419411595379/

Modne paznokcie w stylu francuskiego manicure możesz zrobić również z użyciem dwóch ulubionych lakierów, którymi stworzysz dwie linie zdobiące zakończenie płytki paznokcia.

Źródło: Pinterest

7 z 7

Modne paznokcie - pastelowy french w stylu ombre

Modne paznokcie - pastelowy french w stylu ombre
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/50806302034567602/

Jeśli jesteś fanką paznokci w stylu ombre, możesz połączyć z nim pastelowy french. Wystarczy, że stworzysz modne paznokcie z użyciem kilku pastelowych lakierów i rozmyjesz delikatnie ich linię.

Źródło: Pinterest

Komentarze