
Naturalne paznokcie – 3 sposoby na mocną i estetyczną płytkę
Z roku na rok coraz częściej i chętniej wracamy do tego co naturalne (choć trend ten zmierza również w odwrotnym kierunku). Wybieramy ekologiczne, naturalne kosmetyki, decydujemy się na makijaż w stylu no make-up, stawiamy na minimalizm. Naturalne paznokcie to kolejny krok. Nie zawsze jednak da się zachować płytkę w takim stanie, żeby móc cieszyć się nimi jedynie po nałożeniu transparentnego lakieru. Mamy pięć domowych sposobów, żeby je wzmocnić.
Naturalne paznokcie – wcierki do paznokci
Wcierki do paznokci są tak samo ważne, jak te stosowane na włosy. Potrafią wzmocnić naturalne paznokcie i odmienić ich wygląd. Stosuje się je w postaci olejów przeznaczonych do konkretnych problemów z płytką. Wcierkę można nakładać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Pierwszy ze sposobów wymaga wcześniejszego podgrzania wybranego oleju, co przekłada się na szybsze wchłanianie substancji odżywczych. Na naturalne paznokcie aplikuje się kroplę oleju, a następnie wsmarowuje w płytkę aż do wyschnięcia.
Oleje, które możesz stosować na naturalne paznokcie:
- olej rycynowy – pobudza wzrost płytki i nabłyszcza ją,
- olej jojoba – wzmacnia paznokcie,
- olej arganowy – chroni płytkę,
- olej migdałowy – wygładza i nawilża płytkę,
- olej z wiesiołka – wzmacnia płytkę, zapobiega rozdwajaniu się.
Naturalne paznokcie – płukanki do paznokci
Płukanka do paznokci to inaczej kąpiel płytki, dzięki której naturalne paznokcie mogą zachować swój zdrowy wygląd. Żeby wybrać odpowiednie składniki do moczenia paznokci w roztworze, ważne jest określenie problemu, z jakim się borykamy. Jeśli płytka jest po prostu osłabiona lub zniszczona, możemy zastosować znaną płukankę z cytryny i oliwy z oliwek, w której moczymy paznokcie po uprzednim podgrzaniu mieszanki przez ok. 5 min. Możemy jednak również wykorzystać m.in. rozmaryn.
Płukanka na zdrowe, naturalne paznokcie z rozmarynu
Wiedziałaś, że naturalne paznokcie możesz wzmocnić jedną z domowych przypraw? Rozmaryn ma w sobie to, czego nie ma wiele produktów – magnez, żelazo, witaminę C, czy kwas foliowy. Wszystko to sprawia, że płukanka z rozmarynu wzmacnia paznokcie. Żeby ją przygotować, wystarczy wsypać dwie łyżki rozmarynu do szklanki wody i zagotować mieszankę. Taką kąpiel powinno stosować się przez 10 min, dwa razy na tydzień.
Naturalne paznokcie – odżywki
Rybki Gal - odżywka keratynowa do paznokci
Rybki GAL funkcjonują jako odżywka do paznokci, choć w rzeczywistości są olejkiem w formie kapsułki twist-off, służącej wcieraniu jej zawartości w płytkę paznokcia. Ich składnikami są nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina A, E i olejek z drzewa herbacianego. Dzięki wcieraniu rybek GAL w naturalne paznokcie (po uprzednim zmyciu lakieru), płytka jest wzmocniona, wygładzona, a paznokcie widocznie grubsze, jak też twarde. Zwiększa również czas utrzymywania się lakieru na płytce.

Nail Tek - bazowa odżywka do paznokci
Odżywka Nail Tek w tej wersji przeznaczona jest do paznokci, które mają tendencję do rozdwajania się, są miękkie, cienkie i podatne na uszkodzenia. Wygładza płytkę paznokcia i przedłuża trwałość lakieru do paznokci. Posiada mikrowłókna i naturalne wypełniacze.
Alba - odżywka bioaktywna do paznokci No.3
Odżywka na bazie kolagenu, która wzmacnia płytkę, dzięki czemu naturalne paznokcie są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo odbudowuje i wygładza płytkę. Nakłada się ją pędzelkiem, jak każdy lakier, a następnie czeka do jej wchłonięcia. Nie masuje się nią paznokcia, tak jak w przypadku wcierek. Można stosować ją nawet dwa razy dziennie.

Tego nie rób, jeśli chcesz mieć piękne, naturalne paznokcie
Często popełnianym błędem w manicure hybrydowym jest zbyt długie trzymanie zmywacza na bazie acetonu na płytce, jak również niewłaściwe ściąganie lakieru hybrydowego lub żelu. Robiąc to samodzielnie w domu zdarza się, że zrywamy przytwierdzony produkt wraz z warstwą płytki paznokcia.
Jak zdjąć hybrydę w domu?
- Top hybrydowy delikatnie zmatowiej pilnikiem, którego gradacja nie jest wyższa niż 180.
- Na wacik z folią nalej preparat do usuwania hybrydy.
- Nałóż folię na paznokcie, zamykając je jak najbardziej szczelnie pod warstwą wacika z acetonem.
- Odczekaj 10 minut, a następnie zdejmij delikatnie lakier drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem. Jeśli nie kruszy się i nie odpada od płytki, to nie jest odpowiednio nawilżony. Nie przesadzajmy jednak z ilością i czasem – to szkodzi płytce.
Źródło zdjęcia głównego: Pinterest