klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pastelowe paznokcie
Manicure

Pastelowe paznokcie – inspiracje nie tylko na lato

Pastelowe paznokcie są dziewczęce, dodają uroku i nadają się na każdą porę roku. Nie daj sobie wmówić, że kolorowy manicure możesz nosić wyłącznie wiosną i latem. Dla tego typu odcieni lakierów hybrydowych istnieje wiele sposobów stylizacji.
Marta Średnicka
styczeń 15, 2020

Pastelowe paznokcie, tak samo jak lakiery hybrydowe w tych kolorach, to jeden z najgorętszych trendów w manicure ostatnich lat. Zarówno wiosną, jak i latem fanki hybrydy wybierają wzory z użyciem różu, błękitu i żółtego w jasnych, przygaszonych odcieniach. Żadna z nas nie powinna jednak ograniczać się jedynie do słonecznych pór roku. To właśnie nasz manicure może przedłużyć nam okres wakacji i dodać odrobiny kolorów jesienno-zimowej szarówce.

Brokatowy manicure sprawi, że zabłyśniesz na sylwestrowej imprezie!

Pastelowe paznokcie – dla kogo?

Pastelowe paznokcie nie są przeznaczone dla jednego typu urody i określone dla konkretnego wieku. Niemniej jednak, doskonale komponują się z bladą, porcelanową cerą i jej zupełnym przeciwieństwem, czyli skórą muśniętą słońcem.

To, jakie z pastelowych odcieni powinnaś wybrać zależy jednak od twojego temperamentu i upodobań. Jeśli manicure szybko ci się nudzi, odradzamy jednokolorowe, pastelowe paznokcie. Ich odcień sprawi, że po kilku dniach będziesz miała ochotę na zmianę. Zamiast tego użyj wzorów, zaszalej dodając bardziej odważny efekt na jednym z paznokci lub stwórz manicure, gdzie każdy z nich zyska inną barwę. Pastele rzadko się gryzą!

Jedyną wadą pastelowych paznokci jest fakt, że muszą zostać starannie przygotowane. To właśnie na tego typu odcieniach najbardziej widoczne są wszelkie niedoskonałości. Widoczne są zacieki, nierówna płytka paznokcia, a suche skórki są bardziej wyeksponowane. Trzeba mieć również na uwadze, że pastelowe paznokcie szybciej się brudzą.

Pastelowe paznokcie, czyli jakie?

Pastelowe paznokcie to wszystkie przygaszone, delikatne i mniej wyraziste odcienie kolorów dostępnych w palecie barw. Do najczęściej wybieranych do wykonania pastelowego manicure należą m.in. mięta, pudrowy róż, limonka, nude, beże, koral, czy baby blue. Nie myśl jednak, że pastele to tylko ciepłe kolory – również szarości zaliczają się do tego grona.

Przejdź do naszej galerii i zobacz pastelowe paznokcie w najmodniejszych formach!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 6

Pastelowe paznokcie - kolorowy french

Pastelowe paznokcie - kolorowy french
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/180918110018790802/

Pastelowe paznokcie nie muszą oznaczać w pełni pomalowanej płytki. French, w którym tylko końcówki mają pastelowy odcień, a całość jest pokryta transparentnym lakierem jest niezwykle przyciągający. 

2 z 6

Pastelowe paznokcie - podwójny french

Pastelowe paznokcie - podwójny french
https://pl.pinterest.com/pin/738168195159573812/ Pinterest

Oprócz stworzenia cienkich pasków na końcach paznokci, możemy również przygotować pastelowe paznokcie z szerokim elementem zdobiącym brzegi. Najlepiej zrobić to zestawiając ze sobą bardziej i mniej intensywny odcień pastelowego lakieru (lub wykorzystać również neon), żeby kontrast był bardziej widoczny.

3 z 6

Pastelowe paznokcie - każdy inny

Pastelowe paznokcie - każdy inny
https://pl.pinterest.com/pin/430656783119042200/ Pinterest

Każdy paznokieć w innym kolorze - w pastelach to doskonały pomysł. Jeśli często nudzą ci się kolory paznokci, to różnorodność jest najlepszym rozwiązaniem. 

4 z 6

Pastelowe paznokcie - dodatki

Pastelowe paznokcie - dodatki
https://pl.pinterest.com/pin/516928863474676608/ Pinterest

Pastele, jak żadne inne kochają błysk. Dodanie folii lub brokatu na jednym z paznokci sprawi, że manicure będzie ożywiony.

5 z 6

Pastelowe paznokcie - klasyka

Pastelowe paznokcie - klasyka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/159666749276807764/

Klasyczne pastelowe paznokcie w jednym odcieniu są odpowiednie o każdej porze roku. Nie daj sobie wmówić, że należy wybierać je wyłącznie wiosną lub latem.

6 z 6

Pastelowe paznokcie - ombre i rozmycia

Pastelowe paznokcie - ombre i rozmycia
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/718113103064773240/

Rozmycia w pastelowych paznokciach są najbardziej efektownymi, właśnie ze względu na łatwość przenikania i niskie kontrasty wybranych odcieni. 

Komentarze