klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Przez te błędy o wiele trudniej zdjąć hybrydę, a popełnia je każda z nas

Okazuje się, że każda z nas ma na sumieniu co najmniej dwa grzeszki, które nie tylko obniżają trwałość lakieru hybrydowego, ale znacząco wpływają na kondycję paznokci.
Milena Majak
październik 26, 2017

Piękne paznokcie to nie tylko zasługa kolorowego lakieru. To również opanowanie umiejętności prawidłowego nakładania, a przede wszystkim zdejmowania hybryd

Szukasz pomysłu na wielkanocny manicure? Podpowiadamy, jaki wybrać (i jak go potem nie zniszczyć ;)

Błędy popełniane podczas zdejmowania hybryd

Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem głównie ze względu na trwałość (nawet do 21 dni) oraz mnogość efektów i zdobień, jakie można wykonać z jego pomocą. Przez te kilka lat, kiedy zbierał coraz więcej pozytywnych opinii, narosło wokół niego wiele mitów

Zobacz także: Czy hybryda może uczulać? Odpowiadają eksperci

Zarówno aplikacja, jak i zdejmowanie hybryd, nie należą do trudnych czynności. Zdarza się jednak, że w wyniku naszej niewiedzy, regularnie szkodzimy paznokciom, zamiast je pielęgnować. Aby uniknąć przykrych niespodzianek trzeba zadbać o to, aby szczególnie podczas zdejmowania hybryd nie wkradł się błąd, który może zaważyć na kondycji paznokci.

Zdjęcie: PinterestPinterest

Jak mówi Magdalena Wyrwa, instruktorka Akademii Semilac, "odpowiednia aplikacja oraz prawidłowe usunięcie lakieru hybrydowego nie niszczy paznokci i jest metodą w pełni bezpieczną".  Gorzej, jeżeli lakier delikatnie zaczyna się odklejać, a my usilnie zaczynamy za niego ciągnąć, aby pozbyć się nieestetycznego "zadziora". Zrywając na siłę utwardzony lakier, zrywamy również warstwę paznokcia, przez co osłabiamy go. Nie bez powodu zatem stylistki paznokci apelują o to, by w żadnym wypadku nie zdrapywać hybrydy.

Dlaczego w domu trudniej zdejmuje się hybrydę?

Należy też pamiętać o tym, że w zestawach startowych nie bez powodu pojawiają się ogromne rolki wacików bezpyłowych. Służą one oczywiście do przemywania utwardzonych lakierów hybrydowych cleanerem, ale również do zdejmowania manicure.

Zobacz także: Złamałaś paznokieć? Naprawisz go w 10 minut nie ruszając się z domu!

Tomasz Solman, ekspert Nesperty, właściciela marki Semilac wyjaśnia, dlaczego nie należy używać ani waty, ani zwykłych wacików kometycznych.

Waciki bezpyłowe, jak sama nazwa wskazuje, nie pozostawiają pyłów ani włókien podczas odtłuszczania płytki, co zapewnia idealną powierzchnię do nakładania hybrydy. Podczas ściągania hybrydy, waciki bezpyłowe nie wchodzą w reakcję z acetonem, jak to się dzieje w przypadku płatków kosmetycznych. Płatki składają się bowiem z bawełny, która rozpuszcza się pod wpływem acetonu, przez co jej włókna przyczepiają się do manicure hybrydowego. To znacznie utrudnia ściąganie lakieru. Aby łatwo i szybko usunąć hybrydę, najlepiej stosować więc waciki bezpyłowe.

Dość istotne jest również to, aby nie zawijać wacików w folię spożywczą. Jest ona zbyt cienka, więc aceton zaczyna bardziej parować, a to szkodzi skórze naszych dłoni. Warto zatem sięgnąć po folie dedykowane zdejmowaniu manicure hybrydowego. Większość dostępna jest z już naklejonym na nie wacikiem bezpyłowym, co jest bardzo wygodne oraz praktyczne.

Zdjęcie: PinterestPinterest

Kiedy lakier hybrydowy namięknie i zaczyna sam odchodzić cienkimi płatkami od paznokcia, nadal nie wolno nam go zrywać.

Ponadto trzeba pamiętać o tym, aby drewnianym kopytkiem czy pusherem wykonywać ruchy od skórek do wolnego brzegu paznokcia, a nie odwrotnie - tłumaczy Magdalena Wyrwa.

Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ przesuwając narzędziem po paznokciu w przeciwnym kierunku, zaczynamy go delikatnie podważać i odrywać od macierzy. Rodzi się więc pytanie:

Jak poprawnie zdjąć hybrydę w domu?

Skoro wiemy już, że zdejmowanie manicure hybrydowego to czynność, którą należy wykonywać bardzo precyzyjnie, aby nie uszkodzić płytki paznokcia, warto przeanalizować wszystkie kroki.

Pierwszym krokiem jest delikatne zmatowienie wierzchniej warstwy manicure bloczkiem polerskim lub pilnikiem o odpowiedniej, niedużej gradacji. Umożliwia to lepsze wchłanianie płynu do usuwania manicure hybrydowego. Następnie należy nasączyć wacik bezpyłowy acetonem, który zawiera lanolinę, przez co jest delikatniejszy dla płytki paznokcia oraz skórek - mówi Magdalena Wyrwa.

Aby ułatwić sobie zdejmowanie, możemy użyć wacików bezpyłowych oraz specjalnych klipsów. Ale jeżeli nie posiadamy takowych, wystarczy folia z lub bez wacika bezpyłowego. Zawsze nasączamy go tak samo, po czym nakładamy na paznokieć i owijamy folię wokół palca. Klipsy (lub folię) należy trzymać na paznokciach przez około 15 minut.

Gdy lakier hybrydowy podda się już działaniu removera, ściągamy klipsy. Resztki lakieru usuwamy za pomocą pushera lub drewnianego patyczka. Pozostałości lakieru lub bazy usuwamy bloczkiem polerskim wykonując bardzo delikatne ruchy tak, by nie uszkodzić płytki paznokcia - tłumaczy Magdalena Wyrwa.

Nasi eksperci zgodnie twierdzą, że "jeśli po zdjęciu manicure hybrydowego, chcemy zrobić sobie nową stylizację, trzeba pamiętać o prawidłowym przygotowaniu paznokci. Najpierw należy je zmatowić i odtłuścić. Aby cieszyć się nowym manicure o wiele dłużej, przed nałożeniem bazy można zastosować primer – zwiększa on przyczepność lakierów hybrydowych. Ponadto nakładając zarówno bazę, lakier hybrydowy, jak i top, trzeba pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia".

Skorzystaj z Douglas promocje i kup niezbędne akcesoria do prawidłowego ściągania lakierów hybrydowych.

Wskazówki naszych ekspertów warto zapamiętać i wprowadzić w życie. Dzięki nim idealny manicure pozostanie z nami na dłużej :).

Zdjęcie główne: Własne

Komentarze
Zmywacz do hybryd
Manicure Zmywacz do hybryd - jaki wybrać, żeby nie zniszczyć płytki + TOP 3 tanich perełek
Zmywacz do hybryd jest niezastąpiony w ściąganiu lakieru. Bez zawartego w nim acetonu, nie byłoby to możliwe. Wybrałyśmy kilka produktów, które usuną manicure i zregenerują płytkę, a które znajdziecie w drogerii.
Marta Średnicka
kwiecień 20, 2020

Zmywacz do hybryd jest nieco silniejszym środkiem do usuwania lakieru. W większości przypadków posiada w składzie aceton (zwykłe zmywacze mogą zastąpić go alkoholem), który pozwala na rozmiękczenie, twardszego i silniej przylegającego do płytki paznokcia lakieru hybrydowego. To niestety sprawia, że zmywacz do hybryd jest bardziej inwazyjny i może wpływać również na kondycję paznokci. Dodatkowo, może powodować uczulenia i alergie. Warunkiem, by płytka paznokcia pozostała w dobrym stanie jest odpowiednie zdjęcie hybrydy oraz pielęgnacja paznokci . Co powinnyśmy o nim jeszcze wiedzieć? Zobacz także: Jak zrobić i zdjąć hybrydę w domu krok po kroku? Zmywacz do hybryd a zwykły remover? Usunięcie zwykłego lakieru zmywaczem do hybryd jest możliwe, jednak może w większym stopniu wysuszać płytę paznokcia. Lakier zostanie jednak szybko zmyty z jej powierzchni. Przy pomocy zwykłego zmywacza raczej nie uda się nam natomiast usunąć lakieru hybrydowego. Zostanie on lekko rozmiękczony, jednak nie w takim stopniu, by umożliwić samoistne odpadanie kawałków lakieru od płytki. Tego typu płyny, nawet jeśli są oparte na acetonie, posiadają jego niższe stężenie. W takim przypadku, koniecznym byłoby zrywanie lakieru, co wiąże się z uszkodzeniem paznokcia .  Jeśli nie posiadasz zmywacza do hybryd, możesz wykorzystać natomiast metodę z piłowaniem. Jest to jedyna alternatywa (za wyjątkiem specjalnych naklejek) dla osób, które chcą kontynuować przygodę z manicure hybrydowym, a wykazują alergię na aceton.  Zobacz także: Największe błędy podczas zdejmowania hybrydy TOP 3 tanich zmywaczy do hybryd Wśród najbardziej popularnych zmywaczy do hybryd kilka zasługuje na szczególną uwagę - często sięgają po nie fanki hybrydy, dobrze pracują z lakierem, a przede wszystkim posiadają stosunkowo niską cenę. Wszystkie z nich znajdziecie w popularnych drogeriach. Zmywacz do...

Przeczytaj
Jak zdjąć hybrydę, aby nie zniszczyć paznokci?
Fotolia
Manicure Jak samodzielnie zdjąć hybrydę? Radzi ekspert
Nie możesz iść do kosmetyczki, a masz duży odrost na paznokciach? Albo jesteś na wyjeździe i zauważyłaś, że z twojej płytki odprysnął lakier hybrydowy? Musisz poradzić sobie z tym sama. Jak? Podpowiada ekspert!
Milena Majak
wrzesień 08, 2016

Opowiem Wam sytuację. Przez pewien czas nosiłam hybrydy (około 3-4 miesiące). Założyłam je z czystej wygody, choć moje naturalne paznokcie były naprawdę zdrowe i mocne . Cała moja wiedza na ten temat opierała się na tym, że zdawałam sobie sprawę tylko z tego, skąd wzięła się nazwa „lakierów”. Nic poza tym. I to był pierwszy błąd, który popełniłam. Drugim błędem było zaufanie kobiecie, która zakładała mi hybrydy. Bo przecież zna się na tym co robi, więc jak mogłaby mnie wprowadzić w błąd? Trzeci i ostatni błąd, jaki popełniłam, było przyzwolenie na to, aby hybrydy ściągano mi frezarką . Zapewniono mnie, że specjalna końcówka nie niszczy naturalnej płytki paznokcia, a acetonem nie warto, bo tylko ją wysuszy. Kłamstwo. Po kolejnej i kolejnej wizycie, następnym złamanym paznokciu byłam już załamana i ściągnęłam hybrydy . Moim oczom ukazały się nagusieńkie paznokcie. Przebarwione, cienkie, łamliwe, miękkie. Bolało za każdym razem, kiedy dotykałam płytki. Boli do tej pory, a to już miesiąc, od kiedy próbuję naprawić swoje błędy. Zobaczcie także: Co daje olejowanie paznokci? Jak więc powinno się ściągać hybrydy, aby naturalne paznokcie na tym nie ucierpiały ? Która metoda jest najskuteczniejsza? Zdejmowanie hybryd Nie jest to wbrew pozorom trudne, ale nie dajcie się nabrać na zdejmowanie ich frezarką.  Hybrydy nie wolno ściągać frezarką, bo w ten sposób bardzo łatwo można mechanicznie uszkodzić płytkę paznokcia - mówi Karolina Gałecka, manicurzystka. Możecie użyć acetonu , to nie żadna zbrodnia, ani kara wymierzona Waszym paznokciom. Wystarczy tylko wiedzieć, jak się nim posługiwać. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest naturalna płytka i jak zabezpieczycie się przed nadmiernym jej przesuszeniem.  To zbyt długie trzymanie na paznokaciach nasączonego wacika lub (co gorsza) moczenie palców w miseczce z acetonem może...

Przeczytaj
Manicure Hybryda peel-off: zdejmowanie lakieru hybrydowego nigdy nie było łatwiejsze
W ten sposób wykonana hybryda będzie za razem trwała i łatwa w zdejmowaniu. Sprawdź, co jest niezbędne do zrobienia hybrydy peel-off oraz przekonaj się jaki jest najlepszy sposób jej wykonania.
Laura Osakowicz
kwiecień 30, 2020

Dotychczas, aby zdjąć poprzednią stylizację hybrydową musiałyśmy  użyć pilnika i acetonu . Proces ten jest nie tylko czasochłonny, ale i może wpływać negatywnie na płytkę paznokcia - łatwo o przepiłowanie pilnikiem, zaś paznokieć przy długim kontakcie z acetonem może stać się słabszy i bardziej łamliwy. Producenci już nie jednokrotnie chceli ułatwić nam wykonywanie domowej hybrydy, na przykład tworząc produkty 3w1 . Jednak hybryda peel-off to prawdziwa rewolucja! Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez ideas for your nails (@prostonails__) Kwi 30, 2020 o 1:38 PDT Najszybszy sposób na zdejmowanie hybrydy - manicure peel-off Wykonanie manicure hybrydowego zwykle trwa około 30 minut. Jeśli jednak musimy zdjąć poprzedni lakier, czas ten wydłuża się nawet do półtorej godziny. Hybryda peel-off pomaga zaoszczędzić nam ten czas, bo... schodzi z paznokci niemal, jak naklejka. Jej zdejmowanie jest łatwiejsze niż zmywanie klasycznego lakieru. Jednocześnie utrzymuje się na płytce nawet dwa tygodnie. Jak to możliwe? Sekretem łatwiejszego zdejmowania hybrydy jest specjalna baza, czyli tak zwana baza peel-off . W sklepach znajdziemy dwa jej rodzaje: klasyczna baza peel-off, która wysycha na paznokciu, baza peel-off UV, którą utwardzamy w lampie. Obie bazy możemy stosować pod manicure hybrydowy . Wystarczy, że zamiast dotychczasowej bazy użyjemy bazy peel-off, a następnie zaaplikujemy lakier hybrydowy, który utwardzimy w lampie. Musimy jednak liczyć się z osłabieniem trwałości takiej hybrydy o kilka dni.  Producenci hybrydy peel-off zapewniają, że gdy tylko będziemy miały ochotę zdjąć stary lakier, wystarczy, że podważymy lub lekko spiłujemy stylizację, a ta będzie się dała w łatwy sposób usunąć bez szkody dla paznokci. ...

Przeczytaj
Newsy Ten sposób zdejmowania hybryd nie niszczy paznokci! Wystarczy gadżet, który teraz jest w promocji
Jeżeli chcesz bezpiecznie zdjąć hybrydę, koniecznie zaopatrz się w ten niepozorny gadżet. Jest bardzo tani, a uratuje twoje paznokcie przed zniszczeniami.
Milena Majak
listopad 19, 2018

Mało doświadczone osoby, a czasami nawet stylistki paznokci bez odpowiedniego przeszkolenia  niepoprawnie zdejmują hybrydy . Co to znaczy? Zazwyczaj zeskrobujemy je własnoręcznie z płytki uszkadzając ją w ten sposób. Zdarzają się też przypadki moczenia dłoni w acetonie , a to w niektórych przypadkach  może skończyć się nawet poparzeniem . Dlatego tym bardziej hybrydomaniaczki powinny zainteresować się promocją na klipsy do zdejmowania lakieru. Bezpieczne zdejmowanie hybryd W drogerii Hebe od 19 listopada do 5 grudnia dla posiadaczek karty Hebe dostępna jest promocja właśnie na klipsy do zdejmowania lakieru. Cena regularna tego gadżetu wynosi 24,99 zł, a na przecenie można go kupić za 17,99 zł .  Zdjęcie: Screen z gazetki promocyjnej Hebe W naszym KWC te klipsy mają zaledwie jedną recenzję, ale za to jaką pozytywną! Wizażanka lipiec2013 napisała , że: "Klipsy otrzymała na urodziny i używa ich od roku. Przed założeniem klipsa moczy wacik w zmywaczu, nakłada na paznokcie i zakłada klips. Klips doskonale sobie radzi z mocną hybrydą i rewelacyjnie ściąga pozostałości lakieru.". Tym sposobem klipsy Killys mają jedną recenzję, ale 5/5 gwiazek . Jeżeli nie wiecie, jak poprawnie zdjąć hybrydę , wspomniane klipsy, kapturki czy papierki bardzo w tym pomogą.  Lakiery hybrydowe MylaQ w promocji Tani i dobry lakier hybrydowy? Jego też teraz znajdziecie w drogeriach Hebe! O jaką markę chodzi? Te lakiery hybrydowe to nowość w drogeriach Hebe. Wszystkie kolory kosztują 19,99 zł , a to naprawdę dość konkurencyjna cena dla pozostałych marek. MylaQ ma jeszcze jednego asa w rękawie - ambasadorką jest Natalia Nykiel . Promocja trwa tak samo jak w przypadku klipsów do zdejmowania hybryd- od 19 listopada do 5 grudnia. Do wyboru jest oczywiście cała gama kolorów . Wśród nich znajdują się bardzo modne kawowe odcienie, czerwienie, beże, ale również głębokie...

Przeczytaj