klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Manicure

Test lakierów do paznokci. Który najlepiej wytrzymał porządki domowe czy pieczenie ciastek?

Znacie ten problem, kiedy lakier do paznokci odpryskuje na drugi dzień? My na pewno, dlatego sprawdziłyśmy, które lakiery są najtrwalsze.
Agnieszka Pulikowska
grudzień 07, 2016

Jak można się domyślać, w naszej redakcji nie brakuje tematów urodowych. Codziennie następuje wymiana doświadczeń:) Wraz z nadejściem jesiennych dni, coraz mocniej nas interesowały lakiery do paznokci w odcieniu śliwki. Tutaj jednak pojawiało się pytanie, jaki będzie najlepszy, czyli oprócz odpowiedniego koloru, będzie też odpowiednio trwały. W końcu żadna z nas nie ma czasu na codzienne poprawianie manicure.

Zobaczcie także: Jak malować hybrydę, by nie było widać odrostu?  

Wspólnie stwierdziłyśmy, że trzeba przetestować kilka lakierów. Podjęłam się tego zadania. Wybrałam te w różnych cenach, zaczynających się już od kilku złotych, dlatego testowałam lakiery marki: Lovely, Miss Sporty, Alessandro, Sally Hansen i Astor.
Nie stosowałam żadnej bazy ani utwardzacza, aby wynik był wiarygodny. Na co dzień stosuję obydwa produkty i mój manicure często ze mną wytrzymuje nawet 10 dni. Każdy paznokieć pomalowałam innym lakierem i wykonywałam swoje codzienne obowiązki obserwując, jak się trzymają.

Jak powszechnie wiadomo, praca przy komputerze, a dokładnie pisanie na klawiaturze często powoduje odpryskiwanie i ścieranie lakieru. Na co jeszcze "naraziłam" moje paznokcie? Nie ukrywam, że największe porządki w domu wykonuję w weekend, więc i to ich nie ominęło - zmywanie, mycie podłogi itd. Na dodatek jest okres przedświąteczny, więc postanowiłam sprawdzić, w jakim stanie pozostaną po zagniataniu lepkiego ciasta i wszystkich pracach związanych z pieczeniem pierniczków;)

Paznokcie zostały zmyte po 6 dniach od pomalowania. Który lakier najlepiej się trzymał? Zobaczcie w naszej galerii, gdzie prezentuję Wam, z jakich lakierów korzystałam, jak się prezentowały po nałożeniu pierwszej warstwy, dwóch oraz po 6 dniach od aplikacji.

Jak wypadły lakiery w naszym teście? Moim faworytem został lakier Sally Hansen. Doskonale się go aplikowało i najdłużej trzymał się bez odpryśnięć :)

Polecamy także:  Cienie z brokatem na powiekach to nic, w porównaniu z tym błyszczącym makijażem

1 z 6

Paznokcie przed pomalowaniem

Paznokcie przed pomalowaniem

Zastosowane lakiery: 

mały palec: Lovely, nr 97, cena: ok. 6 zł

serdeczny palec: Miss sporty, nr 556, cena: ok. 7 zł

środkowy palec: Alessandro, All night long, cena: ok. 29 zł

wskazujący palec: Sally Hansen, Pat on the Black 660, cena: ok. 35 zł

kciuk: Astor, Beauty Berry 614, cena: ok. 19, 50 zł

2 z 6

Paznokcie pomalowane pierwszą warstwą lakieru

Paznokcie pomalowane pierwszą warstwą lakieru
3 z 6

Paznokcie w dniu wykonania manicure

Paznokcie w dniu wykonania manicure
4 z 6

Paznokcie po 6 dniach od pomalowania

Paznokcie po 6 dniach od pomalowania
5 z 6

Paznokcie po 6 dniach od pomalowania

Paznokcie po 6 dniach od pomalowania
6 z 6

Paznokcie po 6 dniach

Paznokcie po 6 dniach
Komentarze