Frezarka do paznokci kojarzy nam się z profesjonalnym sprzętem stosowanym przez profesjonalistki w salonach kosmetycznych. W rzeczywistości jest pomocnym narzędziem, które może ułatwić nam codzienną pielęgnację paznokci. Podstawowym pytaniem, jakie powinnyśmy zadać sobie przed jej zakupem jest jednak to, do jakich celów ma nam służyć - czy chcemy wykorzystać naszą frezarkę do paznokci naturalnych, czy hybrydowych. Jeśli nie wiesz, na jakiej podstawie wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie, to mamy dla Ciebie małą ściągę – ranking frezarek do paznokci. Sprawdź nasze TOP 3.

Reklama

Frezarka do paznokci – jaką wybrać?

Wybierając frezarkę do paznokci, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

  • moc i obroty na minutę (im szybciej pracuje nasza frezarka, tym dokładniej i sprawniej przygotuje płytkę paznokcia – początkowo warto skupić się jednak na tych do 20W),
  • waga (nie wybierajmy ciężkiego urządzenia, które będzie utrudniało nam pracę nad paznokciami),
  • możliwość swobodnej wymiany nakładek i ich poprawne mocowanie,
  • dostępność pochłaniacza pyłów (im więcej pracy z użyciem frezarki do paznokci, tym więcej wdychanych pyłów, przed którymi może częściowo chronić nas jedynie apteczna maseczka),
  • głośność pracy urządzenia (frezarka do paznokci nie jest urządzeniem, na którym stale pracujemy, jednak w przypadku jej szerszego zastosowania, dźwięk może być drażniący dla nas lub osób, którym wykonujemy manicure).

Frezarka do paznokci Marathon 3 Champion 90W

Podobnie jak w kolejno wymienionych frezarkach do paznokci, Marathon Champion posiada lekką rączkę z wbudowanym mechanizmem twist-lock, który ułatwia wymianę frezów i blokuje je w korpusie, zapewniając stabilizację podczas pracy. Głowica dopasowuje się do płytki paznokcia. Frezarka posiada również możliwość obrotu prawo-lewo. Marathon Champion ma moc obrotów sięgającą 90W - od 500 do 35 tysięcy.Frezarkę do paznokci Marathon Champion 90W kupicie za ok. 600 zł.

Zobacz także

Frezarka do paznokci Semilac

Frezarka do paznokci Semilac jest nieco cięższa i bardziej masywna od pozostałych, ale ma zdecydowanie lepszy design. Jest dostępna wyłącznie w kolorze czarnym. Co więcej, dostosowana jest zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych ze względu na umiejscowienie wtyku dla przewodów do obsługi nożnej po jej obu stronach. Ma moc 65W, jednocześnie będąc cichą i pozwalającą na sprawną wymianę frezów. Podczas użycia nie jest wyczuwalne nadmierne drganie, dzięki czemu łatwiej jest operować frezarką na płytce paznokcia.Frezarkę do paznokci Semilac kupicie za ok. 489 zł.

Frezarka do paznokci JD700

Frezarka do paznokci występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Ma moc 35W i jest jedną z częściej wybieranych przez klientki, jednak opinie na jej temat są podzielone. Wszystko za sprawą mniej stabilnego trzymania się frezu w rączce. Frezarka jest lekka i przede wszystkim tania. Podobnie jak jej poprzednicy, urządzenie do paznokci ma funkcję obrotu frezów w prawo i lewo, przy jego maksymalnej sile sięgającej 30 tys.Frezarkę do paznokci kupicie za ok. 160 zł.

Reklama

Frezarka do paznokci – opinie

Czy frezarka do paznokci rzeczywiście jest niezbędna przy robieniu manicure w domowym zaciszu? Z pewnością nie. Może jednak ułatwić pracę i poprawić estetykę wykonywanej przez nas hybrydy. Przy jej wyborze nie warto sugerować się jedynie ceną, a naszymi umiejętnościami oraz trwałością i jakością wybieranego produktu. Źle dobrana frezarka, tak samo jak ta źle użytkowana, może uszkodzić płytkę paznokcia, ścierać ją i powodować jej nadwrażliwość, czy ból podczas aplikacji lakieru hybrydowego. Źródło zdjęcia głównego: istock

Reklama
Reklama
Reklama