Wzory na paznokcie potrafią szybko się znudzić. Jest jednak w czym wybierać. Nail bary, które specjalizują się w wykonywaniu manicure tworzą na płytkach paznokci swoich klientek wszystko, co tylko im się wymarzy. Problem jednak, kiedy nie potrafimy zdecydować się na konkretny wzór. Mamy dla was kilka inspiracji, które ułatwią wam kolejną wizytę w salonie stylizacji paznokci. To największe trendy, jakie obecnie możemy spotkać na płytkach paznokci u Polek!

Reklama

Wzory na paznokcie - kolorowe kropki

Jedna kropka w dolnej części paznokcia lub kilka, a nawet kilkanaście kolorowych na jednym. Wzory na paznokcie z użyciem kropek stały się w tym sezonie hitem. Im więcej kolorów (a najlepiej pasteli), tym lepiej! I nie martw się – ten wzorek pasuje każdemu, niezależnie od wieku, czy zajmowanego stanowiska.

Wzory na paznokcie – motywy zwierzęce

Nie tylko na ubraniach, ale również w manicure, motywy zwierzęce stały się jednym z najczęściej wybieranych wzorów. Na paznokciach noszą je niemal wszystkie kobiety. Nie oznacza to jednak, że wszystkie podchodzą do nich w ten sam sposób. Zwierząt jest przecież tak wiele! Niemniej jednak, wzory na paznokcie, po które najczęściej sięga się w salonach mani to cętki. Gepard, dalmatyńczyk, krowa – nie ma znaczenia, które z nich wybierzesz- liczy się, żeby twoje wzorki na paznokcach miały kropki!

Zobacz także

Wzory na paznokcie – muśnięte pędzlem

Efekt rozlanej farby lub przypadkowych muśnięć pędzlem w najróżniejszej formie króluje w salonach stylizacji paznokci już od dłuższego czasu i wcale się nie nudzi. Wzory na paznokciach tego typu wykorzystują pełną paletę barw i nie boją się zestawiać ze sobą wyrazistych kolorów. Na co dzień klientki wybierają jednak spokojne, jasne kolory. Ale kto powiedział, że czasem nie można zaszaleć? Wzory na paznokcie z efektem farby możecie wykonać również w domowym zaciszu.

Wzory na paznokcie – kolorowe końcówki

Klasyczny french odszedł do lamusa? Teraz końcówki paznokci zdobią nie tylko neony, ale też motywy zwierzęce. Jak to wygląda w praktyce? Najczęściej płytka paznokcia pokryta jest jedynie bazą, ale nie jest to regułą. Ważne jest, żeby kolorowa końcówka wyróżniała się na paznokciu.Takie wzory na paznokcie są uniwersalne i łatwe do wykonania samodzielnie (nie tylko przy hybrydzie). Wystarczy wprawa w pracy z szablonem.

Wzory na paznokcie – artystyczny minimalizm

Rysowane cienką linią kreski, które miejscami tworzą zarys twarzy są hitem Instagrama. Te wzory na paznokcie zaliczają się do grupy – im mniej, tym lepiej. Delikatne kształty, które pokrywają płytkę paznokcia powinny pojawiać się nie na wszystkich, ale na wybranych przez siebie palcach. Nie jest to jednak regułą. Wszystko zależy od tego, jakich kolorów, wielkości i dodatkowych elementów użyjesz w swoim manicure.

Reklama

Wzory na paznokcie - płomienie

Płomienie to wzory na paznokcie, które trudno jest przeoczyć. Są wyraziste, zajmują niemal całą płytkę paznokcia i zwykle posiadają wyraźny, neonowy kolor, który podkreślony jest białą ramką. Po ten wzór sięgały niejednokrotnie polskie influencerki – Maffashion, Angelika Mucha (Littlemonster96). Im dłuższe paznokcie, tym bardziej wyraźny wzorek. Niemniej jednak na krótkich paznokciach też wygląda spektakularnie.Sprawdź galerię z wzorami na paznokcie i zainspiruj się podczas najbliższej wizyty u swojej manicurzystki!

Reklama
Reklama
Reklama