klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Moda

10 trendów, które nie mają wstępu do biura

Jeżeli zastanawiacie się, jak prawidłowo ubrać się do pracy, aby nie popełnić faux pas, lepiej zapoznajcie się z naszym materiałem.
Agnieszka Pulikowska
czerwiec 05, 2016

Sukienki odsłaniające ramiona, króciutkie spódniczki, dżinsy z dziurami. Nie wyobrażamy sobie bez nich wakacji! Ale to nie znaczy, że podobają się naszym szefom. Nawet w największy upał zachowaj chłodny umysł, do pracy wkładając ubrania zgodne z dress codem. Co pozostawić na weekend?

Zobaczcie także:  Jak nosić kurtkę dżinsową?

1 z 8

Dżins od stóp do głów

Dżins od stóp do głów

Nawet w casual Friday. I zwłaszcza ten z dziurami.

Chociaż denim wszedł już do kanonu, w wielkich korporacjach wciąż nie jest zgodny z dress codem. A nawet jeśli twój szef sam chodzi w dżinsach, niekoniecznie chce, żebyś wyglądała jak z epoki grunge'u.

2 z 8

Topy odsłaniające brzuch

Topy odsłaniające brzuch

Nawet jeśli jest wyćwiczony jak u Chodakowskiej.

Supermodny top możesz ewentualnie włożyć do spodni z wysokim stanem, ale i ten patent radzimy zachować na po siedemnastej.

3 z 8

Rozcięcia

Rozcięcia

W talii, przy ramionach, na udach. Podkreślają opaleniznę, eksponują zgrabną sylwetkę, czujesz się w nich sexy. I świetnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś tak ubierała się na randkę. W pracy raczej przykrywaj zamiast odkrywać.

4 z 8

Legginsy noszone zamiast spodni

Legginsy noszone zamiast spodni

Tak, my też tak chodzimy do osiedlowego sklepu, a czasem nawet na imprezę. Ale w pracy pokazywanie pośladków nie jest w dobrym tonie. Jeśli w legginsach ci najwygodniej, dobierz do nich tunikę.

5 z 8

Nadruki, napisy, naszywki

Nadruki, napisy, naszywki

W pracy nie musisz komunikować swoich ukrytych pragnień napisami na ubraniach.

Kojarzą się z buntem, młodością i wakacjami, dlatego zachowaj je na Openera. Od 9 do 17 wypowiadaj się jasno.

6 z 8

Mikromini

Mikromini

Bo nie jesteś już w podstawówce, a stylizacja na mangę to spełnienie marzeń twojego chłopaka, a nie szefa. Spódnica i sukienka do biura powinny sięgać do kolana, bo gdy siedzisz przy biurku, i tak podniosą się o kilka centymetrów.

7 z 8

Dresowe bluzy

Dresowe bluzy

A w każdym razie te z kapturem, które wyglądają, jakbyś wyjęła je nawet nie z szafy, a z prania swojego chłopaka. Jeśli chcesz nosić się na sportowo, pod wąską bluzę włóż koszulę z kołnierzykiem.

8 z 8

Gorsetowe sukienki

Gorsetowe sukienki

Pozostaw na ślub najlepszej przyjaciółki. W pracy lepiej zasłonić ramiona. A jeśli masz tę jedną ulubioną kreację, a po 17 umówiłaś się na randkę, narzuć na nią marynarkę albo otul się szalikiem. Przyda się, bo dzięki klimatyzacji w biurze termometr wskazuje dziesięć stopni mniej niż na zewnątrz.

Komentarze