klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
dobór stanika
Moda

5 błędów, które możesz popełniać podczas doboru biustonosza

Jak prawidłowo dobrać biustonosz? Jak znaleźć jego idealny rozmiar? I wreszcie - jakich błędów powinnyśmy unikać podczas doboru idealnego stanika? Wspólnie z marką Esotiq przedstawiamy dopasowanie biustonosza w pigułce. Zobaczcie, na co zwrócić uwagę!
[Film] Jak dobrać biustonosz do biegania?

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Jak wynika z badań przeprowadzonych w Europie Zachodniej ponad 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Większość z nich uważa, że rozmiar ich stanika to popularne 75B lub 75C. Okazuje się, że dla ogromnej większości kobiet dobór idealnego biustonosza nadal jest dużym wyzwaniem. Aby poznać swój rozmiar najlepiej skorzystać z pomocy brafitterki lub unikać podstawowych błędów, które świadczą o nieprawidłowo dobranym biustonoszu.

Oznaki źle dobranego biustonosza

Wiele kobiet, które nigdy nie korzystały z pomocy brafitterek na co dzień nosi źle dobraną bieliznę. Często ulegamy fasonom - wybieramy modne koronkowe biustonosze, które mogą nie pasować do naszego biustu. O tym, że nasz biustonosz nie leży prawidłowo świadczy 5 podstawowych oznak - zbyt luźny obwód, za mocno ściśnięte ramiączka, za mała miseczka, uciskające fiszbiny oraz miseczki odstające od mostku. W naszej galerii zdjęć eksperci Esotiq wyjaśniają jak unikać podstawowych błędów w doborze biustonosza. Zobaczcie!

Poznajcie również najnowsze trendy w bieliźnie!

Odpowiedni biustonosz do różnych stylizacji i bez przepłacania? To możliwe po użyciu ofert promocyjnych ze strony peek and cloppenburg kod rabatowy.

Źródło zdjęć: Esotiq

Materiały PR

1 z 5

Błąd 1 - Fiszbina uciska biust

Błąd 1 - Fiszbina uciska biust

ŹLE: Jeżeli fiszbiny w staniku nachodzą na pierś, uciskają ją, bądź wpijają się od strony pachy bez wątpienia oznacza, że miseczki są zbyt małe.

DOBRZE: Przy dobrze dobranej miseczce cała fiszbina idealnie okala biust i nie odstaje na mostku. W zależności od fasonu stanika, podnosi biust do góry lub kieruje go do środka, tworząc efekt jabłuszka. Dobrze dopasowana fiszbina powinna swoim zewnętrznym wierzchołkiem celować w środek pachy. Przyleganie drutu sprawdzamy poprzez podniesienie rąk do góry.

2 z 5

Błąd 2 - Zbyt luźny obwód pod biustem

Błąd 2 - Zbyt luźny obwód pod biustem

ŹLE: Kiedy obwód biustonosza jest zbyt luźny odcinek obwodu na plecach unosi się do góry i zachodzi na łopatki. Widać to widać szczególnie latem, kiedy haftki stanika wychodzą ponad mocno wycięty dekolt na plecach.

DOBRZE: Idealnie dopasowany obwód powinien dobrze podtrzymywać biust nawet, gdy zsuniemy ramiączka. Zapięcie stanika powinno znajdować się pod łopatkami, a jego dolna krawędź układać się w linii prostej. Po podniesieniu rąk do góry, stanik powinien pozostać na swoim miejscu i nie unosić się. Podczas przymiarki biustonosza powinniśmy zapinać go na najluźniejszą haftkę, gdyż obwód w późniejszym czasie może się rozciągnąć.

3 z 5

Błąd 3 - Zbyt mocno ściągnięte ramiączka

Błąd 3 - Zbyt mocno ściągnięte ramiączka

ŹLE: Jeżeli po zdjęciu biustonosza mamy zaczerwienienia na ramionach, oznacza to, że obwód
w naszym staniku jest zbyt luźny. Ciężar biustu powinien opierać się na obwodzie, nie zaś na ramiączku. Ramiączka powinny być jedynie podtrzymaniem i regulatorem poziomu ułożenia naszego biustu, a nie jak to zostało powszechnie przyjęte - jedynym podtrzymaniem.

DOBRZE: Przy dobrze dopasowanym obwodzie ramiączka są jedynie dodatkowym wsparciem. Nie utrzymują ciężaru piersi, lecz delikatnie podnoszą je do góry. Ramiączka nie nigdy nie powinny zbytnio uciskać ramion.

4 z 5

Błąd 4 - Zbyt mała miska

Błąd 4 - Zbyt mała miska

ŹLE: W przypadku kiedy górna część miseczki dzieli pierś na 2 części tworząc tzw. bułeczki, a po uregulowaniu ramiączek linia biustu nie jest gładka, oznacza że miseczka stanika jest za mała. Pierś nie ma odpowiednio dużo miejsca i "ucieka" górą.

DOBRZE: Brzeg dobrze dobranej miseczki nie wpija się w pierś, a krawędź miseczki nie odstaje. Miska nie powinna uciskać biustu, a także nie powinno być w niej pustej przestrzeni.

5 z 5

Błąd 5 - Miseczki odstające na mostku

Błąd 5 - Miseczki odstające na mostku

ŹLE: Jeżeli odcinek łączący miseczki stanika odstaje od mostka i można w powstałą szczelinę włożyć np. palec oznacza to, że miski są za małe i biust wypycha je na zewnątrz. Czasami występowanie tego problemu może świadczyć o złym dopasowania fasonu, gdyż nie wszystkie staniki pasują na każdy kształt piersi.

DOBRZE: Jeżeli łącznik pomiędzy miseczkami idealnie przylega do mostka oznacza, że obwód jest dopasowany oraz miseczki są odpowiedniej wielkości.

Zobacz również: jakiej bielizny nie lubią faceci?

Komentarze