klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
pokaz robert kupisz tango
Moda

5 rzeczy, które warto wiedzieć o pokazie TANGO Roberta Kupisza

2 grudnia w warszawskiej hali Soho Factory odbył się pokaz nowej kolekcji Roberta Kupisza na sezon jesień-zima 2016/2017. Oto najważniejsze fakty dotyczące tego wydarzenia!
Ewelina Błeszyńska
grudzień 03, 2015
robert kupisz tango
Chanel ponownie zaskakuje. Tym razem Karl Lagerfeld przenosi nas na... lotnisko!

Tango jako motyw przewodni

Motywem przewodnim kolekcji było TANGO, gdyż taniec to jedna z największych pasji projektanta. Robert Kupisz wybrał najbardziej zmysłowy , sensualny , gwałtowny i pełen emocji taniec, ale temat zinterpretował we właściwy sobie sposób. Na wybiegu widzieliśmy połączenie charakterystycznego dla projektanta stylu sportowego z nonszalancką elegancją. Jak wyjaśnia sam projektant - „Szczególnie lubię tzw. próbę parkietu, gdy tancerze przychodzą rozgrzać się przed turniejem. Częściowo ubrani w dresy, częściowo w stroje do tańca towarzyskiego. Jest to mieszanka szczególnie mi bliska: sportowej nonszalancji ze stylizacją glamour. […]To właśnie wykorzystałem podczas mojego pokazu.”

robert kupisz tango

Co dominowało w kolekcji?

Po motywie przewodnim kolekcji moglibyśmy się spodziewać, że na wybiegu zobaczymy przede wszystkim kobiece i seksowne fasony podkreślające figurę modelek. Ale Robert Kupisz zrezygnował z tak dosłownej interpretacji. W kolekcji dominowały nieoczywiste połączenia – przykładowo  sportowe bluzy i luźne t-shirty zestawiono z widowiskowymi spódnicami z cekinów w stylu glamour, a miękkie płaszcze czy skóry - z prześwitami. Robert Kupisz zachęca do modowych eksperymentów także panów – w kolekcji męskiej obok typowych dla projektanta bluz, widzieliśmy także bardziej odważne propozycje – połyskujące tkaniny, futra czy kożuchy.

robert kupisz tango

Świetna muzyka

Tego, że kolekcji będzie towarzyszyć genialna muzyka mogliśmy się spodziewać po nazwie kolekcji. Pełna emocji, namiętności, trzymająca w napięciu muzyka doskonale korespondowała z sylwetkami na wybiegu.

Wizaż i fryzury

Nie mogłybyśmy nie wspomnieć o zasługującym na dużą pochwałę wizażu oraz fryzurach modelek. W kwestii makijażu postawiono na ciemną oprawę oczy (wyraziste brwi), rozświetlenie cery oraz usta w mocnym bordowym kolorze. Ale to fryzury zachwyciły nas w największym stopniu – postawiono na gładkie upięcie oraz duży kok przepleciony metaliczną tasiemką. Dzięki temu modelki wyglądały niezwykle zmysłowo i intrygująco.

robert kupisz tango

Gwiazdy na pokazie kolekcji

Jak zwykle na pokazie Roberta Kupisza pojawiło się liczne grono polskich gwiazd. Większość z nich wybrała stylizacje nawiązujące do kolekcji – czyli w klimacie tango. Na pokazie pojawiły się m.in. Monika Olejnik, Joanna Krupa, Edyta Herbuś, Paulina Drażba, Joanna Horodyńska, Aneta Kręglicka czy Anna Wendzikowska.

robert kupisz tango

zdjęcia: Jacek Kurnikowski / AKPA

Co myślicie o nowej kolekcji projektanta?

Komentarze