klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
audrey hepburn stylizacje
Moda

5 zasad stylu, których nauczyła nas Audrey Hepburn

Choć od śmierci Audrey Hepburn mija dziś 23 lata, gwiazda i jej nieśmiertelny wizerunek nadal pozostają w naszej pamięci. Mimo że styl Audrey jest nie do podrobienia, gwiazda zostawiła nam kilka cennych wyznaczników ubioru. O jakich mowa?
Ewelina Błeszyńska
styczeń 20, 2016

Największy przyjaciel Audrey, który pomógł jej znaleźć własny styl - Hubert de Givenchy mówił o gwieździe - "Nie ma kobiety, która nie chciałaby wyglądać jak Audrey Hepburn" i trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Wiele kobiet do dziś zazdrości jej klasy, umiejętności efektownego noszenia prostych stylizacji oraz wyjątkowej urody. Styl Audrey to wciąż cenne źródło modowych inspiracji. Jakimi zasadami gwiazda kierowała się w kreowaniu swojego wizerunku? W galerii prezentujemy 5 lekcji stylu, które zostawiła po sobie Audrey Hepburn.

Zobaczcie również 7 podstaw garderoby, dzięki którym stworzycie styl współczesnej Audrey Hepburn.

1 z 5

Pamiętaj o zasadzie "mniej znaczy więcej"

Pamiętaj o zasadzie

Każda stylizacja Audrey Hepburn zdaje się zawsze mówić - "mniej znaczy więcej". Gwiazda rezygnowała ze zbyt wymyślnych fasonów i zbędnych ozdób, na rzecz minimalistycznych, prostych stylizacji. Jej stroje nigdy nie były przekombinowane, ani zbyt krzykliwe. Podczas tworzenia look śladem Audrey zamiast zastanawiać się nad tym, co możemy dodać do stylizacji, warto zadać sobie pytanie, co możemy z niej odjąć. Prostota obroni się zawsze!

2 z 5

Znajdź idealne dla siebie fasony i bądź im wierna

Znajdź idealne dla siebie fasony i bądź im wierna

Audrey bardzo rzadko eksperymentowała z fasonami ubrań - znalazła kilka najlepiej podkreślających jej sylwetkę i nosiła je później przez całe swoje życie. Szczególnie wierna była rozkloszowanym spódnicom za kolano, trapezowym sukienkom oraz klasycznym cygaretkom. Kiedy znajdziemy części garderoby, które podkreślają naszą sylwetkę i osobowość warto się ich trzymać i nie szukać innych na siłę.

3 z 5

Nigdy nie zapominaj o podkreślaniu talii

Nigdy nie zapominaj o podkreślaniu talii

Audrey mogła pochwalić się wyjątkowo wąską talią i nigdy nie zapominała o tym, by ją podkreślić. Nosiła głównie spodnie i spódnice z wysokim stanem, a w talii bardzo często wiązała pasek. Dzięki temu jej smukła sylwetka prezentowała się bardzo kobieco.

4 z 5

Noś ubrania, w których możesz być sobą

Noś ubrania, w których możesz być sobą

Podczas oglądania zdjęć Audrey trudno nie odnieść wrażenia, że ubrania, które nosiła doskonale pasowały do jej osobowości - to dzięki temu jej wizerunek jest niezwykle autentyczny. Nigdy nie wyglądała na przebraną, albo jakby chciała udawać kogoś innego. Ubrania, w których czujemy się dobrze dodadzą nam uroku i pewności siebie - Audrey wiedziała o tym doskonale.

5 z 5

Wiedz, że klasyka obroni się zawsze

Wiedz, że klasyka obroni się zawsze

Styl Audrey dziś uznawany jest za ponadczasowy, gdyż gwiazda stawiała na proste, klasyczne fasony, które sprawdzą się w każdej sytuacji. W jej szafie dominowały eleganckie ubrania w neutralnych kolorach, rzadko z kolei nosiła wzory, trendy jednego sezonu, wyzywające elementy garderoby oraz krzykliwe dodatki. Zamiast silić się na oryginalność, warto wzorem Audrey wybierać sprawdzoną klasykę.

Komentarze