klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
jak szprzątać w szafie
Moda

8 rzeczy, które powinnaś wyrzucić z szafy

Nie, nie będziemy tu prawić o trendach, ani o tym co jest akurat modne i co warto nosić. Bo ubrań powinnyśmy się pozbywać nie tylko dlatego, że już nam się nie podobają, a dlatego, że stają się nieprzydatne. Zobaczcie 8 rzeczy, których naprawdę warto się pozbyć.
Ewelina Błeszyńska
grudzień 21, 2015

Bardzo często nasze garderoby w większości składają się z rzeczy, których wcale nie nosimy lub których noszenie wcale nie jest dla nas przyjemnością. Takie rzeczy budzą tylko frustrację lub przypominają o tym, że były wyjątkowo nieudanym zakupem. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się tzw. "slow fashion", czyli zdrowe i rozsądne podejście do mody. Rozsądne, a więc ograniczające ilość ubrań to takiej, jakiej rzeczywiście potrzebujemy. Jak zatem efektywnie robić porządki w szafie? Kiedy zdecydować się na sprzedaż ubrania lub jego wyrzucenie? Zobaczcie 8 rzeczy, których warto pozbyć się z szafy.

Nasze zestawienie ubrań, które warto usunąć z szafy jest oczywiście mocno ograniczone. Jest wiele innych rzeczy, których trzymanie w szafie nie ma większego sensu. Jeśli macie swoje typy napiszcie o nich w komentarzach!

1 z 8

Wysłużona torba, którą nosisz zbyt długo

Wysłużona torba, którą nosisz zbyt długo

Oczywiście nie ma powodu, by pozbywać się torebki, która pomimo tego, że nosisz ją kilka lat nadal wygląda znakomicie. Ale ta pełna zarysowań, nieestetycznych przetarć na rogach lub ze zniszczonymi rączkami z pewnością  powinna zostać wymieniona na nową. Tak podniszczona torebka nigdy nie będzie prezentowała się elegancko, a wręcz przeciwnie – niechlujnie.

2 z 8

Rzecz w za małym rozmiarze

Rzecz w za małym rozmiarze

Kupowanie rzeczy w mniejszym rozmiarze, do których teoretycznie mamy schudnąć to niestety nic więcej niż łudzenie samej siebie. Taki zakup ma sens tylko wtedy, jeśli faktycznie jesteśmy w trakcie diety odchudzającej, a nie, gdy mówimy sobie „może trochę schudnę do tej sukienki”. Zazwyczaj taka rzecz wisi w szafie przez miesiące, a nawet lata z nieoderwaną metką. Jeśli nie schudłaś do niej przez lata, prawdopodobnie nie stanie się to także w najbliższym czasie.

3 z 8

Wieczorowa sukienka „na jeden raz”

Wieczorowa sukienka „na jeden raz”

Często przed ważną imprezą popadamy w przesadę, przez co kupujemy sukienki, które sprawdzą się właściwie tylko na jedno wyjście. Zbyt strojne, za bardzo odsłaniające ciało lub posiadające zbyt wiele ozdób. Zakładamy ją zgodnie z planem na wielkie wyjście, a kolejna okazja, by założyć taką sukienkę prawdopodobnie nie nadejdzie, a nawet jeśli nadejdzie będziesz wolała nową. Dlatego najlepiej sprzedać ją zaraz po imprezie, aby niepotrzebnie nie zajmowała miejsca w szafie.

4 z 8

Kolczyki, które ciągle spadają ci z uszu

Kolczyki, które ciągle spadają ci z uszu

Masz w swojej szkatułce z biżuterią kolczyki w rozmiarze xxl, których noszenie jest dosłownie męczarnią? Obciążają uszy, albo notorycznie z nich spadają? Nie ma sensu ich przechowywać tylko dlatego, że są ładne, skoro prawdopodobnie nigdy więcej już ich nie założysz.

5 z 8

Biały t-shirt, który… nie jest już biały

Biały t-shirt, który… nie jest już biały

Biały t-shirt prezentuje się korzystnie w stylizacji tylko wtedy, kiedy faktycznie jest biały. Pożółkły czy poszarzały zdecydowanie powinien ustąpić w garderobie miejsca dla nowego.

6 z 8

Buty na zbyt wysokim obcasie

Buty na zbyt wysokim obcasie

Jeśli kiedykolwiek kupiłaś bardzo wysokie, niewygodne szpilki, ponieważ chciałaś wyglądać w nich zgrabnie, smukło i kobieco prawdopodobnie minęłaś się z celem. Często buty o obcasie liczącym 12 cm lub wyższym sprawiają, że zamiast wyglądać atrakcyjnie, wyglądały… śmiesznie. Nie potrafimy się w nich poruszać z gracją, a poza tym sprawiają nam ból. Zdecydowanie warto się ich pozbyć.

7 z 8

Wyblakłe czarne spodnie

Wyblakłe czarne spodnie

Uwielbiasz swoje czarne rurki do tego stopnia, ze najchętniej nosiłabyś je non stop? Dobrze to znamy. Należy jednak pamiętać, że czerń na spodniach jest dość ryzykowna – spodnie szybko mogą wyblaknąć, a w niektórych miejscach pojawiają się białe przetarcia. A takie spodnie wyglądają na znoszone i mało eleganckie – a więc takie, których zdecydowanie powinnaś się pozbyć!

8 z 8

Za duże ubranie

Za duże ubranie

Bardzo często zbyt luźne ubrania, źle dobrany rozmiar oversize lub coś, co nas przytłacza sprawia, że czujemy się po prostu źle. Nie ma sensu, by zmuszać się do tego, by nosić ubrania, które odejmują nam pewności siebie.

Komentarze