klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ONS
Moda

Ciężarna księżna Kate na gali obok gwiazd Hollywood. Popełniła nietakt?

Zobaczcie zachwycające kreacje z czerwonego dywanu nagród BAFTA. Pojawiły się m. in. Angelina Jolie, Jennifer Lawrence i księżna Kate z wyraźnym brzuszkiem.
Natalia Kędra
luty 19, 2018

Brytyjskie nagrody BAFTA przyciągają uwagę mediów nie tylko z powodu przyjazdu gwiazd Hollywood do Londynu - przeważnie na gali pojawiają się również książę William i księżna Kate. Tym razem małżonka następcy tronu cieszyła się szczególnym zainteresowaniem fotografów. Para już w kwietniu spodziewa się trzeciego dziecka, a w szmaragdowej sukni od Jenny Packham wyraźnie widoczny był spory już brzuszek księżnej. Klasyczna kreacja z podwyższonym stanem wyglądała bardzo elegancko, wzbudziła jednak mieszane uczucia wśród internautów. Dlaczego?

Zobacz także: Księżna Kate skrytykowana - nie powinna robić tego w ciąży?

„Hotel Paradise” – Marietta była blondynką, Ata wycięła część policzków… Zobaczcie największe metamorfozy rajskiego hotelu

Kontrowersyjna suknia księżnej Kate

Chodzi oczywiście o "Time's up" - rosnący w siłę ruch na rzecz poprawy sytuacji kobiet w Hollywood. Akcja jest kontynuacją #MeToo i reakcją na dziesiątki zakopywanych pod dywan historii o propozycjach nie do odrzucenia, a nawet gwałtach, popełnianych przez producentów, reżyserów i aktorów. Po tym jak gwiazdy kalibru Salmy Hayek i Umy Thurman przyznały, że same były ofiarami molestowania, na czerwonym dywanie przyjęto zupełnie nowy uniform. W dobrym tonie jest przychodzić na imprezy filmowe w czerni, na znak solidarności z ofiarami. Na BAFTA 2018 aktorki były konsekwentne - wyłamała się tylko księżna Kate.

Czemu księżna zdecydowała się zignorować "Time's up"? Prawdopodobnie chodzi o niechęć Pałacu Buckingham do zajmowania stanowiska w sprawach politycznych i manifestowania poglądów rodziny królewskiej. Jednak, jak słusznie zauważyli internauci, walka o godność i poczucie bezpieczeństwa kobiet nie powinna być postrzegana jako temat kontrowersyjny, którego lepiej w towarzystwie unikać.

"Jestem zawiedziona, że księżna Kate nie była w czerni na BAFTA. To nie sprawa polityczna, to sprawa kobiet!"

"Wiem, że rodzina królewska nie powinna się angażować w "protesty" i tym podobne. Ale czy NAPRAWDĘ byłoby tak źle, gdyby Kate Middleton przyszła w czerni???"

Zobacz także: Dlaczego Kate Middleton siedzi w płaszczu w pomieszczeniach? Bo musi...

Trudno nie zgodzić się z zarzutami, zwłaszcza, że rok wcześniej księżna zachwycała w czarnej sukni. Wybranie zielonej akurat teraz może być odczytane jako demonstracyjny brak poparcia dla skrzywdzonych aktorek.

Nagrody BAFTA 2018 - kreacje gwiazd

Warto zauważyć, że obecnym na gali aktorkom smutna czerń wcale nie przeszkodziła w uzyskaniu spektakularnego efektu. Angelina Jolie wyglądała posągowo w zamaszystej sukni z weluru od Ralph & Russo, a Jennifer Lawrence zachwyciła w bardzo "architektonicznej" propozycji od Diora. Bardziej awangardowo zaprezentowały się Lupita Nyong'o (w intrygującej kreacji z suwakami) oraz Emma Roberts, wystylizowana na seksbombę z lat 80.

Zobacz więcej zdjęć kreacji gwiazd z rozdania nagród BAFTA 2018 - w naszej galerii.

Zobacz także: Dakota Johnson na premierze "Nowego oblicza Greya". Show skradł brzuszek żony Dornana...

1 z 7

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Angelina Jolie

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Angelina Jolie
2 z 7

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Jennifer Lawrence

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Jennifer Lawrence
3 z 7

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Lupita Nyong'o

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Lupita Nyong'o
4 z 7

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Salma Hayek

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Salma Hayek
5 z 7

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Emma Roberts

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Emma Roberts
6 z 7

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Lily James i Gemma Arterton

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018:  Lily James i Gemma Arterton
7 z 7

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Margot Robbie

Gwiazdy na rozdaniu nagród BAFTA 2018: Margot Robbie
Komentarze