klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Moda

Jak rozpoznać podróbkę Michael Kors?

Torebki i portfele Michael Kors to od kilku lat jeden z najpopularniejszych dodatków. Co za tym idzie, liczba podróbek oferowanych w internecie też jest rekordowa. Nie ma w zasadzie tygodnia, żebym nie dostała kilku – kilkunastu pytań o oferty z akcesoriami tej marki. Jak rozpoznać podróbkę Michael Kors?
Monika Orzechowska
czerwiec 02, 2016

Pierwsza zasada jest zawsze taka sama: czy cena jest wiarygodna? Ceny oryginalnych torebek czy portfeli można sprawdzić bez wychodzenia z domu, wystarczy wejść na stronę Zalando czy Sarenza.

Prawie wszystkie podróbki są

a. nietrafionymi prezentami,

b. prezentami od byłych chłopaków

c. zakupami na wyprzedaży.

Warto się zastanowić, skąd taki wysyp hojnych eks-chłopaków i wyprzedaże za parę dolarów. Dolar stoi teraz wysoko w stosunku do złotówki, więc nie ma cudów, torebka za 1200 zł nie będzie przez nikogo sprzedawana z zyskiem za 500 zł.

Czytaj też:  Jak rozpoznać podróbkę kosmetyku?

Druga rzecz – sprawdź, czy w ogóle taki model istnieje. Jeśli sprzedawca opisał aukcję np. „Czarna Torebka Kors Blogerska”, to upewnij się, że coś takiego da się znaleźć w sklepie firmowym.

Skoro już jesteśmy przy ofertach sprzedaży: nowa torebka będzie miała kartonową metkę z nazwą marki. Na jej odwrocie jest zawsze nazwa modelu, kolor i cena. Jeśli z jakiegoś powodu nazwa modelu sugeruje, że torebka jest tak naprawdę etui na telefon, to daruj sobie zakupy. Tak samo, jeśli kartonik jest w intensywnym odcieniu pomarańczu. Oryginał jest raczej beżowy. Podróbki (zwłaszcza akcesoriów) bywają też oferowane w zestawie z kartonem ze złotymi brzegami.

W zestawie z nową torebką zawsze będzie worek przeciwkurzowy – obecnie jest on biały ze srebrnym logo marki (napisem Michael Kors, charakterystyczną czcionką). Dlaczego ktoś miałby na sprzedaż kilka torebek, ale wszystkie bez worka przeciwkurzowego? Pewnie dlatego, że to podróbki.

Czytaj też:  Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton

Kiedy dojdziesz już do oglądania zdjęć torebki, przyjrzyj się nie tylko napisowi na torebce. Jasne, zdarzają się jeszcze podróbki, gdzie napis Michael Kors jest na jednym kawałku metalu albo litery są wydłużone, ale to naprawdę oczywiste wskazówki.

Warto też przyjrzeć się jakości wykończenia rączek, wszyciu uchwytów, no i suwakom. Suwak będzie miał zwykle podłużny uchwyt z grawerowanym napisem Michael Kors. Napis nie powinien być obwiedziony ramką, no i musi być napisany dokładnie tą samą czcionką, co napis na przedzie torebki.

W większości nowych torebek jest silikonowa, przezroczysta wszywka z numerem seryjnym i miejscem produkcji. Nie zrażaj się, jeśli zobaczysz „Made in China” - znaczna część produktów marki powstaje właśnie tam.

W razie wątpliwości, pisz do mnie: podrobkowowielkie@gmail.com

Anna Gidyńska

1 z 4

Podróbki Michael Kors

Podróbki Michael Kors
2 z 4

Podróbki Michael Kors

Podróbki Michael Kors
3 z 4

Podróbki Michael Kors

Podróbki Michael Kors
4 z 4

Podróbki Michael Kors

Podróbki Michael Kors
Komentarze