klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Moda

Jeszcze niedawno takie kolczyki uchodziły za obciach, dziś znów są modne. Czym jest conch piercing?

Choć przekłuwania pępka czy brwi nie cieszy się już dużą popularnością, do mody wraca inny hit lat 00. - conch piercing. Skusiłybyście się?
Milena Majak
grudzień 05, 2018

Na początku lat 00. wszyscy przebijali sobie najpierw brew i nos, później przyszedł czas na pępek oraz język, a kilka lat później modne stało się noszenie kolczyka w wardze. Kolczyki na ciele kojarzyły się z subkulturami, szczególnie tymi mrocznymi, a wersją "light" było kolekcjonowanie kolejnych dziurek w uszach. Dziewczyny nosiły po trzy, pięć, dziesięć drobnych kolczyków wzdłuż małżowiny ucha. Ten trend szybko się jednak wyczerpał, a rząd równych dziurek stał się trudnym do wygojenia synonimem obciachu.

Mody jedna wracają, a niestandardowe przekłuwanie uszu znów uchodzi za sztukę. Szczególną popularność zyskuje tzw. conch piercing.

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Conch piercing - jak wygląda?

Piercing ucha ma tworzyć spójną całość, a wybór miejsca przekłucia nie powinien być przypadkowy. Ucho traktowane jest jak płótno, na którym trzeba rozplanować poszczególne kolczyki. Conch piercing, czyli kolczyk w środkowej części małżowiny usznej to znów obowiązkowe miejsce (podobnie jak tragus), które każda fashionistka decyduje się ozdobić.

O tym, że to przekłucie staje się coraz bardziej popularne, świadczy rosnąca z dnia na dzień liczba zdjęć oraz filmików pod hashtagiem #conchpiercing na Instagramie. Obecnie jest ich już prawie 100 tysięcy.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ozdobienie środkowej części małżowiny usznej to nie byle sprawa. Czy boli? To zależy. Każdy z nas ma zupełnie inny próg bólu. Ucho jest silnie unerwione, więc przebicie chrząstki boli przeważnie nieco bardziej niż przebicie tkanki miękkiej. Ile to kosztuje? Najczęściej kwota zamyka się w granicach 70-100 zł. Wszystko zależy od rodzaju kolczyka, jaki wybieramy, a zazwyczaj są one wykonane z Tytanu G23, PTFE lub Bioplastu.

Czas gojenia wynosi z reguły do trzech lub czterech miesięcy. Zdarza się jednak, że już po miesiącu nie ma problemu z wymianą kolczyka. Pamiętajcie właśnie o tym, aby zmieniać kolczyk dopiero po pełnym wygojeniu się przekłucia! Jeśli zauważycie niepokojące objawy, udajcie się do osoby, która wykonywała wam piercing. Jej wiedza może się okazać nieoceniona.

Aby mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany profesjonalnie, należy wybrać sprawdzone studio piercingu. Odradzamy wizyty u kosmetyczek, które zwykle nie mają pojęcia o przebijaniu uszu (a tym bardziej innych części ciała) igłą. Pamiętajcie - pistolet rozrywa tkankę i nigdy nie należy się zgadzać na taką technikę przekłucia.

Macie ochotę na taki rodzaj modnego piercingu? :)

Zdjęcie główne: Pinterest.com

piercing ucha
Instagram/pourtoijewelry
Styl życia Piercing ucha – najmodniejsze rodzaje przekłuć
Piercing ucha to aktualnie jedna z najmodniejszych kobiecych ozdób. Żeby dopasować się do trendów, mamy w uchu kilka dziurek, w których nosimy nieduże i najlepiej złote kolczyki.
Matylda Nowak
wrzesień 21, 2020

Piercing ucha to doskonały sposób na "odświeżenie" swojego wyglądu. W przeciwieństwie do innych bardzo teraz modnych ozdób, które wymagają przelania krwi, czyli tatuaży, kolczyki zawsze można wyjąć i na zawsze o nich zapomnieć . Przewaga piercingu ucha nad nawet najmodniejszymi damskimi tatuażami polega także na możliwości stałego podążania za trendami . Bo jeśli wkrótce modne staną się minimalistyczne srebrne ozdoby, po prostu zmienimy kolczyki. ;-)         View this post on Instagram                       A post shared by WITH BLING (@withbling_london) on Apr 9, 2020 at 2:15pm PDT Jaki piercing ucha jest najmodniejszy? Modny piercing ucha jest przede wszystkim mnogi – w uchu mamy przynajmniej dwie dziurki . Klasycznie przekłuwamy płatek ucha (lobe), po czym zabieramy się za chrząstki. Dobrze jest zacząć od helixa i w pobliżu górnej krawędzi ucha nosić niewielkie kółeczko.  Ceny profesjonalnie wykonanego piercingu ucha zaczynają się od 80 zł – tyle kosztuje najprostsze przekłucie płatków ucha. Dziurki w chrząstkach są droższe i cena jednego przekłucia zaczyna się od 100-150 zł . Jeśli chcecie zobaczyć, jaki piercing ucha warto sobie zrobić, sprawdźcie kilka naszych inspiracji. Zobacz także:  Zastanawiasz się, czym wykonać piercing ucha – igłą czy pistoletem? Pomożemy ci podjąć jedyną słuszną decyzję! Kolczyki w cenach niższych do nawet 80%. Zajrzyj na stronę Zalando Lounge kod rabatowy i nie przepłacaj!

Przeczytaj
kolczyk w sutku
Instagram@perfectlyvisuals
Pielęgnacja Kolczyk w sutku – czy przekłucie sutka jest bezpieczne i czy jest bolesne?
Kolczyk w sutku jest oryginalną ozdobą ciała, na którą decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przed przekłuciem sutka warto poznać informację o zabiegu, powikłaniach, pielęgnacji i cenie.
Aneta Zygmuntowicz
wrzesień 26, 2020

Kolczyk w sutku jest dosyć bolesnym rodzajem piercingu i może skończyć się nieprzyjemnymi powikłaniami. Najważniejsze jest to, aby przekłucie sutka wykonać u profesjonalnego piercera oraz odpowiednio pielęgnować rankę, która goi się aż do 6 miesięcy! Czy przekłucie sutka boli? Niestety, przekłucie sutka to bolesny zabieg . Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból, jednak kolczyk w sutku uznawany jest za jeden z najbardziej bolesnych rodzajów piercingu. Wrażliwość i ból może się utrzymywać do kilku dni po przekłuciu. Jeżeli boicie się bólu, możecie wykonać zabieg w znieczuleniu. W zależności od rodzaju znieczulenia zabieg będzie zupełnie bezbolesny lub odczuwalny będzie lekki ból. Przeczytaj również: Piercing ucha - pistolet czy igła? Czy piercing sutka jest bezpieczny? Wykonanie kolczyka w sutku u profesjonalnego piercera ogranicza ryzyko powikłań. Jednak zawsze występuje prawdopodobieństwo pojawienia się niepożądanych skutków przekłucia . Są to między innymi: utrata czucia w sutku, uszkodzone kanały mleczne, reakcja alergiczna, rozszczepienie sutka (niezwykle rzadko). Zobacz także: Kolczyk w nosie - nazwy, rodzaje, cen problemy Kolczyk w sutku - gojenie Kolczyk w sutku goi się dość długo, bo nawet do 6 miesięcy . Przez ten czas musimy odpowiedni dbać o rankę, aby jej nie podrażnić i uniknąć zakażenia. Przede wszystkim powinniśmy unikać basenu, sauny i solarium, a także tradycyjnego opalania. Należy również uważać na to by nadmiernie nie ciągnąć kolczyka i nie podrażniać rany. Najlepiej wybrać miękki biustonosz z bawełny i unikać obcisłych bluzek . Starajmy się jak najdelikatniej traktować tę okolicę, aby nie podrażnić rany. W pierwszych tygodniach gojenia warto przemywać ranę z...

Przeczytaj
kolczyk w nosie
iStock
Makijaż Kolczyk w nosie – nazwy, rodzaje, cena, problemy
Kolczyk w nosie jest bardzo popularnym rodzajem piercingu. Nieprofesjonalne wykonanie dziurki może jednak doprowadzić do wielu problemów związanych z gojenie czy do zakażenia. Sprawdzicie, czy kolczyk w nosie boli, ile kosztuje i ile się goi.
Aneta Zygmuntowicz
lipiec 17, 2020

Kolczyk w nosie - jego rodzaje i nazwy często mogą być dla nas zagadką. Rozróżniamy kilka rodzajów przekłuć - septum, nostril, bridge i inne oraz różne rodzaje kolczyków, między innymi labrety czy sztangi. Koszt kolczyka w nosie zaczyna się od 30 zł, jednak taka cena powinna nas zaniepokoić! Najprawdopodobniej jest to piercing wykonywany pistoletem, co może się skończyć wieloma powikłaniami. Kolczyk w nosie - nazwy Najpopularniejsze nazwy kolczyków w nosie to: nostril – kolczyk w płatku nosa z lewej lub prawej strony, high nostril – wysoko usadzony kolczyk w płatku nosa, przechodzi przez chrząstkę tuż pod kością nosową, septum – kolczyk w przegrodzie nosa, bridge – kolczyk w górnej części nosa, który przechodzi tylko przez skórę. Rodzaje kolczyków w nosie Kolczyki mogą mieć także różne kształty. Są one dopasowane przede wszystkim do miejsca, w którym mamy kolczyk. Inne rodzaje kolczyków sprawdzą się w piercingu typu nostril, a inne w przypadku septum czy bridge. Najpopularniejsze rodzaje kolczyków w nosie: sztangi – proste pręty z obu stron zakończone są nakrętkami. kółka - domknięte, okrągłe kolczyki, podkowy - niedomknięte, okrągłe kolczyki, labrety – pręty zakończone z jednej strony stopką, a z drugiej nakrętką, najczęściej kulką, trójkątem, kryształkiem, banany – lekko wygięte pręty zakończone gwintami z obu stron. Zobacz także: Na czym polega triplepiercing? Kolczyk w nosie - gojenie Proces gojenia zależny jest od indywidualnych predyspozycji i rodzaju kolczyka, ale również innych czynników. Proces gojenia może na przykład spowolnić choroba, palenie papierosów  i inne używki czy antybiotykoterapia. Zazwyczaj nieco dłużej goją się kolczyki wykonane za pomocą pistoletu, gdyż jego końcówka rozrywa tkankę. Czas gojenia kolczyka w nosie: septum – od 1,5 do 2...

Przeczytaj
przekłuwanie uszu
iStock
Styl życia Przekłuwanie uszu – najlepsze metody, gojenie i cena
Przekłuwanie uszu powinno być wykonywane raczej u piercera niż wyposażonej w pistolet do przekłuć kosmetyczki. Przekłuwanie igłą to konieczność zwłaszcza, jeśli chcemy sobie zrobić dziurkę w innym miejscu niż płatek ucha.
Matylda Nowak
listopad 16, 2020

Przekłuwanie uszu to teraz jeden z najmodniejszych sposobów upiększania ciała. Żeby być naprawdę trendy,  trzeba mieć w każdym uchu kilka dziurek . I jak przekonują eksperci, każda z nich  powinna być wykonana igłą, a nie pistoletem do przekłuć .  Przekłuwanie uszu – pistolet czy igła? Jak już pisaliśmy,  przekłuwanie uszu pistoletem wiąże się ze sporym ryzykiem . Grozi nam nie tylko zakażenie i uczulenie, ale ponadto  dłuższe i bardziej bolesne gojenie się ranki .  Pistolet do przekłuwania dość brutalnie rozrywa tkankę. A kolczyk, którym robi się dziurkę, jest dość ciasno zamknięty, przez co puchnące ucho jest bardziej narażone na ból i obtarcie, a  jego pielęgnacja i obracanie (oba konieczne dla szybkiego gojenia się ranki) są utrudnione .  I choć  jesteśmy w stanie zaakceptować przekłuwanie pistoletem płatka ucha , zdecydowanie odradzamy robienia w ten sposób dziurek w innych miejscach na uchu. Bardzo modne przekłucia chrząstki – helix czy traugus – powinny być wykonane igłą. Wiemy to z własnego doświadczenia!  Dziurkę w małżowinie ucha na wysokości zawinięcia chrząstki (helix) autorka tego tekstu trzy razy zrobiła sobie pistoletem. I za każdym razem, bo miesiącu musiała wyjmować z tego miejsca kolczyk. Dlaczego? Bo ucho bolało, było coraz bardziej czerwone i nie chciało się goić.  Zobacz także: Zanim zdecydujesz się na tunele w uszach, sprawdź, jak się je robi i jak należy je pielęgnować?

Przeczytaj
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie