klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
najnowszy kalendarz pirelli
Moda

Już jest! Kalendarz Pirelli na 2016 rok w zupełnie nowej odsłonie

Natychmiast po premierze najnowszego kalendarza Pirelli przylgnął do niego przymiotnik „rewolucyjny”. Nie bez powodu – w tym roku miejsce idealnych modelek zajęły współczesne kobiety-ikony. Wśród nich – Serena Williams, Amy Schumer czy Patti Smith.
Ewelina Błeszyńska
listopad 30, 2015
pirelli 2016 serena williams

Może określenie „rewolucyjny” jest odrobinę na wyrost, ale musimy przyznać, że tegoroczny kalendarz Pirelli to powiew dużej zmiany. Nowością jest przede wszystkim położenie nacisku na wnętrze i osobowość, a nie jak do tej pory na nagość i idealne ciała.

Niestandardowe podejście do tematu wiązało się z rezygnacją z profesjonalnych modelek (w kalendarzu pojawiła się tylko Natalia Vodianova) i postawieniem na kobiety aktywne - zasłużone dla kultury, sportu czy działalności dobroczynnej. Dlatego też w najnowszym kalendarzu znalazły się m.in. tenisistka Serena Williams, wszechstronna i uwielbiana przez wszystkich Amy Schumer, wokalistka Patti Smith oraz jedno z największych odkryć świata mody – Tavi Gevinson. W kalendarzu znalazły się ponadto pierwsza chińska aktorka, która została ambasadorem dobrej woli UNHCR - Yao Chen, czy producentka filmowa Kathleen Kennedy.

kalendarz pirelli
Nie będzie kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”? Słowa Iwony Pavlović nie pozostawiają wątpliwości

Kalendarz Pirelli 2016

Autorką fotografii składających się na kalendarz jest legenda fotografii – Annie Leibovitz. Widzimy na nich nagość, ale w subtelnej, zmysłowej odsłonie. Jak zdradziła fotografka – „Cel był bardzo prosty. Chciałam pokazać kobiety na zdjęciach dokładnie takimi, jakie są, bez udawania”.

Zeszłoroczny kalendarz Pirelli był jednym z najbardziej odważnych w historii – wówczas głównym motywem zdjęć był „fetyszyzm”. Zdjęcia epatowały seksem, a modelki skąpo odziane w lateks widzieliśmy w wyjątkowo ostrych, jeśliby nie powiedzieć wulgarnych pozach. Epatowanie erotyką było zresztą charakterystyczne dla wydawnictwa Pirelli już od wielu lat. Dlatego tegoroczna odsłona kalendarza zaskakuje w tak dużym stopniu. A wszystko wskazuje na to, że zmiany idą w dobrym kierunku.

Kalendarz Pirelli 2016 - zdjęcia

pirelli

Natalia Vodianova i Yoko Ono

pirelli 2016

Yao Chen

pirelli 2016

Tavi Gevinson

pirelli 2016

Patti Smith

pirelli 2016

Amy Schumer

Co sądzicie o fotografiach z kalendarza Pirelli na 2016 rok?

Komentarze