klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Moda

Książki o modzie, które naprawdę warto przeczytać

Są źródłem wiedzy, świetną rozrywką i prawdziwą przyjemnością dla wszystkich miłośniczek mody. Książki o modzie, bo to właśnie o nich mowa pochłaniają od pierwszej strony wszystkie dziewczyny zainteresowane tematem. Oto 7 tytułów, które zdecydowanie warto przeczytać.

W gronie książek o modzie i stylu nietrudno znaleźć zarówno pasjonujące i niezwykle ciekawe pozycje, jak i banalne poradniki, które nie wnoszą właściwie nic nowego. A niestety tych drugich pojawia się coraz więcej. Jednak to nie na nich będziemy się dziś skupiać, a na tytułach, które nie powinny być obce żadnej miłośniczce mody. Biografie znakomitych projektantów, książki zdradzające kulisy pracy w branży oraz lekkie i niebanalne książki o stylu to tylko niektóre z nich. W naszej galerii znajdziecie listę książek, po lekturze których z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Polecamy również - 8 najbardziej stylowych bohaterek z seriali.

Zdjęcia: materiały prasowe

1 z 7

"To nie są moje wielbłądy" - A. Boćkowska

Trudno znaleźć osobę, która po przeczytaniu tej książki wypowiedziałaby się o niej negatywnie. Książka Aleksandry Boćkowskiej opisująca modę w czasach PRL-u po premierze zbierała same pochlebne recenzje i to w sposób zasłużony. Pełna ciekawych anegdot, wspomnień, a przede wszystkim rzetelnego opisu polskiej mody książka jest pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośniczek mody.

2 z 7

"Mężczyźni, którzy wstrząsnęli światem mody" oraz "Kobiety, które wstrząsnęły światem mody" - B. Meyer-Stabley

Dwie niezwykle ciekawe pozycje, w których znajdziemy skrócone sylwetki i ścieżki kariery najpopularniejszych kobiet i mężczyzn w historii mody. Każda z nich to solidna podstawa wiedza o najbardziej zasłużonych osobach w świecie fashion, które nie powinny być obce żadnej osobie zainteresowanej modą.

3 z 7

"Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś" - praca zbiorowa

Jeśli szukacie lekkiej książki na poprawę humoru ta pozycja będzie świetnym wyborem. "Bądź Paryżanką, gdziekolwiek jesteś" to książka autorstwa czterech przyjaciółek, które niezwykle trafnie charakteryzują styl Francuzek. To książka pełna zabawnych anegdot, celnych uwag i dużej dawki dobrego humoru.

4 z 7

"Love x Style x Life" - G. Dore

Książka rozsławiona przede wszystkim dzięki zdjęciom na Instagramie. Ale "Life x Style x Life" Garance Dore to nie tylko piękna okładka, ale prawdopodobnie jedna z najlepszych książek, która dotąd wyszła spod pióra blogerki modowej. Garance udowadnia, że o modzie i stylu można pisać w sposób nieprzewidywalny, zabawny, a przede wszystkim niesztampowy.

5 z 7

"Vogue za kulisami świata mody" - K. Clemens

"Vogue, za kulisami świata mody" to książka autorstwa Kirstie Clemens, która przez 25 lat była związana z australijską edycją "Vogue". Clemens opisuje swoje wrażenia z pracy w branży, obala stereotypy, czasem wyśmiewa i uwydatnia absurdy środowiska związanego z modą. 

6 z 7

"Slow fashion. Modowa rewolucja" - J. Glogaza

To pozycja, która okaże się niezwykle cenna dla wszystkich zainteresowanych tematem "slow fashion" oraz tych, którzy planują zmienić swój styl. Książka Joanny Glogazy uczy zdrowego podejścia do kupowania ubrań oraz budowania własnego stylu. Po jej lekturze trudno nie zapałać niechęcią do szalejącego wokół konsumpcjonizmu.

7 z 7

"Dwudziestolcie międzywojenne. Moda" - I. Kienzler

Świetny wybór dla wszystkich zainteresowanych historią mody, a w szczególności modą lat XX-tych. Iwona Kienzer w jednym z tomów składających się na serię "Dwudziestolecie międzywojenne" przenosi nas do czasów międzywojnia i doskonale opisuje ówczesną modę. Książka pełna solidnej wiedzy została wzbogacona o piękne, klimatyczne zdjęcia, od których trudno oderwać wzrok.

Komentarze