Historia budrysówek sięga II wojny światowej, kiedy to nosili je brytyjscy żołnierze. Po wojnie nadwyżki magazynowe sprzedano cywilom, którzy z miejsca docenili zalety tej wygodnej kurtki. I doceniają do dziś!

Reklama

budrysówki: Jo No, United Bamboo, Y3Budrysówka charakteryzuje się dużym doszywanym kapturem, wyraźnie stębnowanymi karczkami (z tyłu i z przodu), zapięciem w formie kołeczków wkładanych w pętelki oraz dużymi nakładanymi kieszeniami. Uszyta jest najczęściej z grubej, wełnianej tkaniny i sięga za pupę lub do kolan. Pasują do niej wełniane czapy, szale, grube rękawice i sportowe kozaki, a także elementy futrzane.Parka to długa, sięgająca okolic kolan kurtka w stylu nieco militarnym (klasyczna jest w kolorze khaki) i unisexowym – świetnie pasuje tak kobietom jak i mężczyznom. Wykonana z nieprzemakalnego materiału, posiada kaptur (często obszyty futerkiem) i sznurki zbierające ją w kilku miejscach, stanowi więc świetną ochronę przed zimnem i deszczem.

Reklama

parki: Altuzarra, Jo No (przód i tył)W tym sezonie parkę powinno się nosić do superkobiecych ciuszków, na przykład seksownych sukienek i butów na obcasach. Może być też uszyta z niestandardowego materiału i mieć ciekawą, asymetryczną linię.Poniżej kilka budrysówek i parek z polskich sklepów.

Reklama
Reklama
Reklama