klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Cleo/fot. EN
Moda

Najgorsze stylizacje polskich gwiazd w 2016 roku. Nie kopiujcie!

Niektóre stylizacje gwiazd z czerwonego dywanu zapierają nam dech w piersiach. Inne same chciałybyśmy skopiować. Ale największe emocje budzą te najbardziej nieudane. Oto 12 kontrowersyjnych kreacji polskich gwiazd mijającego roku, którymi lepiej się nie inspirować. Ku przestrodze!
Anna Konieczyńska
grudzień 26, 2016

Błędy popełniają nawet najlepsi, a wpadki zdarzają się nawet najbardziej stylowym gwiazdom. Nie każdy może zawsze wyglądać, jak Agnieszka Woźniak-Starak na gali we Wrocławiu. Zebraliśmy 12 najgorszych, a w każdym razie najbardziej kontrowersyjnych, kreacji 2016 roku.

Jakie wnioski wypływają z naszego rankingu?

Po pierwsze, ubranie to nie przebranie, a nie na każdy bal można się wystroić jak na kostiumowy.

Po drugie, ubierać się należy adekwatnie do okazji – to, co sprawdzi się na garden party, niekoniecznie nadaje się na wielkie wyjście.

Po trzecie, dobry strój odmładza, ale nie cofa nas do przedszkola.

Po czwarte, nadmiar wzorów lepiej zostawić Annie Dello Russo i Iris Apfel.

I po piąte, nie można się pomylić, wkładając na imprezę prostą sukienkę. Wszystko inne bywa ryzykowne, jeśli nie masz mody w małym palcu.

Zobaczcie naszą galerię - kto waszym zdaniem nie popisał się stylizacją na imprezach?

1 z 12

Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska, gwiazda „Dzień Dobry TVN”, na bal włożyła czarną suknię odsłaniającą (za) dużo, na którą narzuciła pelerynę czarnoksiężnika. Czyżby chciała wyglądać jak Angelina Jolie w „Maleficent”? Szkoda tylko, że nie wybrała się na bal przebierańców.

2 z 12

Roma Gąsiorowska-Żurawska

Roma Gąsiorowska-Żurawska

Roma Gąsiorowska-Żurawska ubrała suknię tak bezkształtną i bladą, jakby miała przypominać jej drugą skórę, ale efekt bliższy był niestety stylizacji na worek ziemniaków. Fryzura i makijaż stylizowane na lata 20. wywołały dodatkowy dysonans. 

3 z 12

Olga Bołądź

Olga Bołądź

Nie wiemy, od czego zacząć. Może od welurowych spodni o fasonie piżamy? A może raczej od półprzezroczystej wiktoriańskiej bluzki? Chociaż najciekawszym (czytaj: najdziwniejszym) elementem stylizacji Olgi Bołądź jest gorset w malarski wzór. Podobnie jak Anna Kalczyńska, aktorka pomyliła ubranie z przebraniem. 

4 z 12

Sarsa

Sarsa

Sarsa strój sceniczny nieopatrznie włożyła także na czerwony dywan, narażając się na surową krytykę. Spodnie moro i bluza w małpki byłyby świetną stylizacją dla pięciolatki, która chce pochwalić się przed koleżankami w przedszkolu, ale nie dla gwiazdy, która dawno temu skończyła szkołę. 

5 z 12

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak ubrała się w... pasiak, dopasowując do niego szpilki w podobne, choć nie identyczne paski. Skojarzenie z zebrą należy do najsympatyczniejszych, jakie przychodzą nam na myśl.

6 z 12

Cleo

Cleo

Cleo słowiańską spódniczkę zamieniła na zestaw jak z Blue Man Group. Niebieski zestaw był nie tylko niezgrabny, ale przede wszystkim pozbawiony stylu. 

7 z 12

Marta Wierzbicka

Marta Wierzbicka

Marta Wierzbicka niezbyt konsekwentnie wcieliła się w rolę Pani Wiosny. Wianek na głowie nijak nie pasował do pstrokatej sukienki o niezdefiniowanym bliżej fasonie. Aktorka wygląda jednocześnie infantylnie i na starszą niż jest – a to już niezła sztuka.

8 z 12

Natalia Siwiec

Natalia Siwiec

Natalia Siwiec uwielbia się odmładzać. Z różkami na głowie, w panterce i traperach w klimacie lat 90. wygląda jak Maffashion. I w tym przypadku to nie jest komplement. 

9 z 12

Anna Guzik

Anna Guzik

Anna Guzik do bezkształtnej bluzki wybrała spódnicę we wzory, tworząc jedną z najbardziej niedopasowanych stylizacji roku. A szkoda, bo każdy element z osobna zapowiadał się nieźle. 

10 z 12

Ewa Minge

Ewa Minge

Ewie Minge trudno odmówić własnego stylu. Ale niektóre stylizacje projektantki, balansują na granicy kiczu. Połączenie dwóch panterek w ramach jednego looku to o jedną panterkę za dużo. 

11 z 12

Katarzyna Wołejnio

Katarzyna Wołejnio

„Żona Hollywood” Katarzyna Wołejnio nie jest pojętną uczennicą amerykańskich gwiazd. Życie w Hollywood chyba na nic jej się nie zdało, bo na warszawski czerwony dywan ubrała się jak do „Moulin Rouge”. Gorsetowa sukienka z doczepianym trenem świetnie nadawałaby się do kabaretu, ale niekoniecznie na bal charytatywny. Dobrze, że aktorka przynajmniej ma u boku eleganckiego mężczyznę.

12 z 12

Ewa Pacuła

Ewa Pacuła

Ewa Pacuła próbowała pogodzić elegancję z casualem, strój ludowy z ubiorem femme fatale, odsłanianie i zasłanianie. Wzorzysta bluza przytłacza koronkowy dół, i odwrotnie. Wniosek? Elementy ubrania nie powinny ze sobą konkurować, a wspierać się w budowaniu perfekcyjnego looku.

Komentarze