klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Oscary - najgorsze kreacje gwiazd
Moda

Oscarowe kreacje – TOP 7 najgorszych stylizacji wszech czasów

Oscary to nie tylko prestiżowe nagrody, ale i wpadki gwiazd. Bjork, Geena Davis, Cher, Demi Moore zostaną zapamiętane na długo dzięki koszmarnym stylizacjom. Lista nazwisk z modowym faux pas jest długa.
Marta Średnicka
luty 07, 2020

Na czerwonym dywanie każdy wygląda jak z okładki magazynu. Zdarza się jednak, że próba zwrócenia na siebie uwagi mediów nie wychodzi gwiazdom na dobre. Niektóre z nich zbyt dużym zaufaniem darzą stylistów, inne nie biorą sobie do serca ważnej zasady – mniej znaczy więcej.

Zobacz także: Oscary 2019 - stylizacje gwiazd i wpadki

„Hotel Paradise” – Marietta była blondynką, Ata wycięła część policzków… Zobaczcie największe metamorfozy rajskiego hotelu

Stylizacje z Oscarów, które zapamiętamy mimo upływu lat

Każda kolejna gala rozdania Oscarów to więcej szaleństw. Wydawałoby się, że nic nas już nie zadziwi. Są jednak nazwiska, które usilnie starają się zrobić to co roku, jak Lady Gaga, która na różnego rodzaju gale ubiera kreacje z mięsa lub występuje w samej bieliźnie. Czy spodziewalibyśmy się jednak, że podczas Oscarów Gillian Anderson pokaże stringi? Lub, że Bjork przyjdzie owinięta łabędziem?

Zobaczcie najgorsze stylizacje z Oscarów w naszej galerii.

Źródło zdjęć: ONS/EastNews

1 z 7

Oscary - Bjork (2001)

Oscary - Bjork (2001)

Prześwitująca, niedopasowana do ciała siatka pokryta srebrnymi elementami, którą zaprojektował macedoński projektant mody Marjan Pejoski była jedną z najgorszych kreacji w historii. Oprócz tej stworzonej dla Bjork na Oscary powstała druga, wystawiona na aukcję. To jedna z najgorszych sukienek komentowanych do dziś.

Fot. Zuma Press/ Ons

2 z 7

Oscary - Geena Davis (1992)

Oscary - Geena Davis (1992)

Geena Davis na Oscary wpadła z Las Vegas. Kokardy na butach, falbany na przedzie. Strój komentowano jako stylizację uciekającej panny młodej lub pasterki. Gorset, połysk, rękawice, a do tego upięcie i tren powodują, że na zdjęciu widzimy kwintesencję lat 90.

Fot. Fotos International / Rex Features/ EastNews

3 z 7

Oscary - Cher (1986)

Oscary - Cher (1986)

Cher pojawiła się na gali Oscarów w 1986 roku w wielkim pióropuszu na głowie i nisko osadzonej na biodrach spódnicy, która jak przypuszczamy, trzymała się wyłącznie dzięki ukrytym mocowaniom lub... kleju.

Fot. LFI/Photoshot/East News

4 z 7

Oscary - Lizzy Gardiner (1995)

Oscary - Lizzy Gardiner (1995)

Lizzy Gardiner na Oscary wybrała suknię z kart kredytowych. Nie mamy wątpliwości, że słono za nią zapłaciła. Sukienka była niesamowicie sztywna.

Fot. ONS

5 z 7

Oscary - Gillian Anderson (2001)

Oscary - Gillian Anderson (2001)

Gillian Anderson pokazała światu wysoko podciągnięte, transparentne stringi, uwidocznione dzięki mocno wyciętym plecom. Co więcej, na bieliźnie wciąż widoczna była wewnętrzna metka. Sukienka wyglądała natomiast jak bawełniany produkt z pierwszej lepszej sieciówki.

Fot. ONS

6 z 7

Oscary - Helena Bonham Carter (2013)

Oscary - Helena Bonham Carter (2013)

Ktoś tutaj zapomniał, że rola Bellatrix Lestrange już za nią. Wszyscy znamy nietypowy styl gwiazdy, jednak stylizacja wyglądała dość niedbale i upiornie.

Fot. ONS

7 z 7

Oscary - Lady_Gaga (2015)

Oscary - Lady_Gaga (2015)

Choć suknia Lady Gagi jest spektakularna, to w połączeniu z gumowymi, czerwonymi rękawicami traci na elegancji. Wielu komentowało, że gwiazda zapomniała zdjąć je po zmywaniu naczyń.

Fot. ONS

Komentarze