klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Moda

Oscary 2018: najlepsze stylizacje gwiazd na czerwonym dywanie

90. ceremonia rozdania Nagród Akademii Filmowej już za nami, ale o tych stylizacjach gwiazd będzie głośno jeszcze przez długi czas. W galerii prezentujemy najciekawsze kreacje wieczoru.

Ceremonia wręczenia Oscarów to rzecz jasna wielkie święto filmu, ale także mody. Już na rozdaniu Złotych Globów gwiazdy udowodniły, że suknie mogą mieć znaczenie - wszyscy w geście jedności ubrali się na czarno, aby wyrazić sprzeciw wobec molestowania seksualnego w branży filmowej. Jeszcze na kilka dni przed 90. ceremonią rozdania Oscarów zastanawiano się, czy w Dolby Theatre również będzie królować czerń. Wbrew przypuszczeniom większość gwiazd wybrała kolorowe kreacje. Na czerwonym dywanie dominowały intensywne barwy: żółty, czerwony, kobalt, choć nie zabrakło także złota i bieli.

Na scenie nie zabrakło jednak nawiązań do dyskryminacji kobiet oraz skandalu, który w zeszłym roku wstrząsnął Hollywood. Prowadzący galę Jimmy Kimmel pozwolił sobie na wiele żartów z Harveya Weinsteina, wielokrotnie podkreślał także ważną rolę kobiet w przemyśle filmowym. 

„Hotel Paradise” – Marietta była blondynką, Ata wycięła część policzków… Zobaczcie największe metamorfozy rajskiego hotelu

Oscary 2018 - kto wyglądał najlepiej na czerwonym dywanie?

Zaraz po wręczeniu statuetek za role, świat mody zaczyna komentować stylizacje gwiazd i rozdzielać nagrody za styl. Kto w tym roku zasłużył na wyróżnienia? Okazuje się, że czerwony dywan należał do... blondynek. Margot Robbie zachwycała w prostej, ale efektownej sukni Chanel, Jennifer Lawrence pojawiła się w metalicznej sukni domu mody Dior, a Nicole Kidman w kobaltowej sukni ze spektakularną kokardą Armani Prive. Uwagę zwracała też Emma Stone, która zrezygnowała z sukni na rzecz garnituru od Louis Vuitton.

Omawiając najlepsze stylizacje wieczoru nie sposób jednak nie wspomnieć o doskonałej stylizacji 23-letniej aktorki Saoirse Ronan docenionej nominacją za rolę w filmie "Lady Bird". Ronan na czerwonym dywanie pozowała w różowej sukni  z metką Calvina Kleina. Amerykański Vogue już teraz określa ją jako "ikoniczną". 

Najciekawsze stylizacje z czerwonego dywanu znajdziecie w naszej galerii. Kto według was zasługuje na miano najlepiej ubranej kobiety wieczoru? 

Zobacz także: Dekolt Jennifer Lawrence wywołał burzę. Aktorka odpowiada: 'to nie feminizm, to seksizm'

Zdjęcia: EAST NEWS

1 z 8

Oscary 2018: Nicole Kidman

Oscary 2018: Nicole Kidman
2 z 8

Oscary 2018: Emma Stone

Oscary 2018: Emma Stone
3 z 8

Oscary 2018: Saoirse Ronan

Oscary 2018: Saoirse Ronan
4 z 8

Oscary 2018: Margot Robbie

Oscary 2018: Margot Robbie
5 z 8

Oscary 2018: Jennifer Lawrence

Oscary 2018: Jennifer Lawrence
6 z 8

Oscary 2018: Zendaya

Oscary 2018: Zendaya
7 z 8

Oscary 2018: Emily Blunt

Oscary 2018: Emily Blunt
8 z 8

Oscary 2018: Lupita Nyong'o

Oscary 2018: Lupita Nyong'o
Komentarze