klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Moda

Polka podbiła Nowy Jork! Jej kreacje nosi już... Rihanna

Polską markę Misbhv odkryła już Rihanna. Teraz w jej ślady pójdą nowojorskie it-girls, które najnowszą kolekcję Natalii Maczek oglądały na tygodniu mody.
Anna Konieczyńska
wrzesień 13, 2016

Natalia Maczek, założycielka marki Misbhv i absolwentka wydziału prawa na UJ, nie sądziła, że zobaczy kiedyś swoje projekty na nowojorskim tygodniu mody. Pierwsze streetowe ubrania – potargane dżinsy, skórzane kurtki i sportowe bluzy – szyła dla siebie i swoich przyjaciółek, które w modnych klubach chciały wyglądać jak Rihanna. Nic dziwnego, że to właśnie jedna z najbardziej stylowych gwiazd świata jako pierwsza przekonała się  do odważnych projektów Mishbv. Na scenie podczas trasy koncertowej „Anti” miała na sobie winylową kurtkę polskiej projektantki.

Kolekcja na sezon wiosna/lato 2016, którą można było podziwiać na NYFW, łączy styl „słodkich Barbie lat 90., czyli Britney Spears i Christiny Aguilery”, jak mówi sama Maczek, z motocyklowym sznytem „chłopaków, którzy mi się podobali”. Dlatego w kolekcji obok dżinsów zawieszonych tak nisko na biodrach, że istnieje spore ryzyko, że zaraz odsłonią za dużo, można znaleźć motocyklowe kurtki i spodnie, przypominające ochronne. Rihanna ustawi się po nie w kolejce?

W finale pokazu Maczek pozowała ze swoim partnerem, Thomasem Wirskim.

Komentarze