klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
jak wydłużyć sylwetkę
ONS
Moda

PORADNIK: 6 błędów, które sprawiają, że wyglądasz na niższą niż jesteś

Często zupełnie nieświadomie popełniamy błędy, które sprawiają, że wyglądamy nie do końca korzystnie. Jednym z głównych jest optycznie skracanie sylwetki. Przekonajcie się, czego unikać, aby wyglądać na wyższą!
Ewelina Błeszyńska
wrzesień 25, 2015

Często, aby wyglądać na wyższą wystarczy jedynie unikać kilku podstawowych błędów. Buty skracające nogi, brak podkreślonej talii czy skupienie uwagi na dolnych partiach sylwetki to tylko niektóre z nich. Błędów powinny unikać nie tylko kobiety niskie, ale także te wyższe, gdyż skracanie sylwetki najczęściej wiąże się również z dodawaniem sobie kilogramów. W naszej galerii zobaczycie grafiki, na których pokazujemy jakie stylizacyjne triki warto stosować, a których należy zdecydowanie unikać. Zobaczcie!

Nasze redaktorki wybrały stylizacje na jesień z F&F!

Co jeszcze według Was sprawia, że wyglądamy na niższe niż jesteśmy w rzeczywistości?

1 z 6

Twoja stylizacja przyciąga wzrok w dół, zamiast w górę

Twoja stylizacja przyciąga wzrok w dół, zamiast w górę

Najłatwiejszy trik, który błyskawicznie dodaje nam wzrostu to skupienie uwagi na górze, a nie na dole sylwetki. Na górne partie powinnyśmy wybierać charakterystyczne elementy, które przyciągają wzrok – przykładowo duże naszyjniki, zdobienia przy dekolcie, czy wzorzyste bluzki. Dół z kolei powinien być utrzymany w jednolitej, najlepiej ciemnej kolorystyce. Kiedy odwrócimy zasadę i bardziej wyraziste elementy ubioru znajdą się na naszych nogach przyciągniemy wzrok na dół sylwetki co z kolei spowoduje, że będziemy wydawać się dużo niższe niż jesteśmy.  

2 z 6

Sięgasz po nieodpowiednią długość spódnicy lub sukienki

Sięgasz po nieodpowiednią długość spódnicy lub sukienki

Dobór nieodpowiedniego kroju oraz długości spódnicy może bardzo mocno skrócić sylwetkę. Szczególnie na niekorzyść (głównie w przypadku niskich kobiet) działają spódnice o długości3/4 oraz 7/8. Zdecydowanie lepszym wyborem są spódnice mini lub te kończące się bezpośrednio przed lub zaraz za kolanem.

3 z 6

Wybierasz buty skracające nogi

Wybierasz buty skracające nogi

Niezabudowane buty (najlepiej z czubkiem w cielistym kolorze) to najlepszy sposób na optyczne wydłużenie nóg i zarazem całej sylwetki. Wszelkiego rodzaju buty z paskami, ciężkimi zdobieniami lub wiązaniem wokół kostki niestety bardzo mocno skracają sylwetkę. Nogi natychmiast wydają się nie tylko krótsze, ale także bardziej masywne i po prostu mało zgrabne.

4 z 6

Wybierasz ubrania, które nie podkreślają talii

Wybierasz ubrania, które nie podkreślają talii

Podkreślanie talii to absolutna podstawa jeśli chcemy wyglądać na wyższe i zarazem szczuplejsze. W spódnicach czy sukienkach zaznaczających talię nogi wyglądają na zdecydowanie dłuższe niż w rzeczywistości. Odwrotny efekt uzyskujemy wybierając ubrania o obniżonej talii – optycznie poszerzają i skracają sylwetkę. W zasadzie dobrze wyglądają w nich tylko naprawdę wysokie kobiety.

5 z 6

Nosisz zbyt szerokie ubrania, które ukrywają Twoją sylwetkę

Nosisz zbyt szerokie ubrania, które ukrywają Twoją sylwetkę

Krój oversize (mimo tego, że bardzo modny) nie jest korzystny dla niskich kobiet. Ukrywa kształty i mocno poszerza sylwetkę, a co za tym idzie – zamiast na smukłe wyglądamy na niskie i masywne. Zawsze kiedy poszerzamy sylwetkę, automatycznie odejmujemy sobie także kilka centymetrów.

6 z 6

Twoje włosy są zbyt długie w stosunku do sylwetki

Twoje włosy są zbyt długie w stosunku do sylwetki

Choć same uwielbiamy długie włosy i będziemy nosić je mimo wszystko, należy przyznać, że często kiedy są dużo za długie optycznie ściągają sylwetkę w dół. W gładkich, zaczesanych do góry włosach wyglądamy o wiele szczuplej i delikatniej.

Komentarze