klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
iskra lawrence
Moda

Rozstępy i cellulit zamieniła w swój atut - poznajcie Iskrę Lawrence

25-letnia Iskra Lawrence szturmem podbiła Instagram i social media. Wszystko za sprawą udostępnianych przez nią realistycznych zdjęć, które nie mają nic wspólnego z retuszem. Iskra udowadnia, że dodatkowe kilogramy, cellulit i rozstępy wcale nie muszą być traktowane jako defekt kobiety, a wręcz przeciwne – za jej atut.
Ewelina Błeszyńska
grudzień 08, 2015

Iskra Lawrence jako modelka zaczęła pracować w wieku 13 lat, ale już wtedy wiedziała, że nie chce, aby jej kariera potoczyła się standardowo. Od zawsze była przeciwna kategoryzowaniu kobiet ze względu na rozmiar oraz dominacji nadmiernie szczupłych kobiet w świecie mody. Jak mówi modelka - “Szybko zrozumiałam, że nie chcę podejmować próby zmiany swojego ciała, chciałabym próbować zmienić branżę”.

Ida Nowakowska z mężem wybrali już imię dla dziecka? "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

Zdjęcie w pomarańczowym bikini

Wystarczyło tylko kilka niewyretuszowanych zdjęć, które  modelka wrzuciła na swój Instagram, aby przylgnęło do niej określenie - „odpowiedź świata plus plus size na Gigi Hadid”. Szczególny rozgłos i gorącą dyskusję wzbudziło zdjęcie Iskry w pomarańczowym bikini. Widzimy na nim cellulit, rozstępy i fałdki na plecach – wszystko to, co większość kobiet za wszelką cenę chciałaby ukryć.  Ale Iskra nie unika prezentowania tego, co można by nazwać mankamentami urody. Jak tłumaczy - „Nie wyretuszowałam rozstępów czy cellulitu, bo takie właśnie jest moje ciało”.

Promowanie pewności siebie

Modelka pragnie, by jej wizerunek przyczynił się do pozytywnych zmian w prezentowaniu ideału kobiety w mediach oraz poprawy samooceny wszystkich kobiet. Jak wyjaśnia Iskra -  „Cieszę się, że mogę zwrócić uwagę projektantów na to, aby zaczęli tworzyć ubrania dla różnych kształtów, gdyż każda kobieta pragnie czuć się piękna bez względu na to, jaki nosi rozmiar”.

Iskra na co dzień prowadzi stronę internetową dla kobiet o pełnych kształtach. Ponadto bierze udział w kampaniach, które mają na celu upowszechnianie akceptacji swojego ciała. Jednak największy rozgłos zdobywa na Instagramie, który śledzi już ponad 500 tysięcy osób.

Więcej zdjęć Iskry zobaczycie w naszej GALERII.

Co myślicie o zdjęciach modelki? Myślicie, że przyczynią się do zmiany ideału kobiety promowanego przez świat mody?

1 z 5

Iskra Lawrence - zdjęcia

Iskra Lawrence - zdjęcia
2 z 5

Iskra Lawrence - zdjęcia

Iskra Lawrence - zdjęcia
3 z 5

Iskra Lawrence - zdjęcia

Iskra Lawrence - zdjęcia
4 z 5

Iskra Lawrence - zdjęcia

Iskra Lawrence - zdjęcia
5 z 5

Iskra Lawrence - zdjęcia

Iskra Lawrence - zdjęcia
Komentarze