klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
rain dove
Moda

Ta androgyniczna modelka dowodzi, że „różnorodność też może być sexy”

Rain Dove Dubilewski na pierwszy rzut oka można by pomylić z mężczyzną. Krótkie włosy, męskie rysy twarzy czy wyraziste brwi przyczyniły się do tego, że znalazła się w zestawieniu „11 kobiet, które zmieniają definicję piękna”. Ale to dla modelki zbyt mało. Obecnie jej największym celem jest zmiana branży, w której działa. W tym celu modelka opublikowała nową, bardzo specyficzną serię zdjęć z modelkami Victoria’s Secret w roli głównej.
Ewelina Błeszyńska
grudzień 15, 2015

Ma 187 wzrostu, długie nogi i wymiary idealne dla modelki, a jednak nigdy nie będzie jej dane zostać modelką Victoria’s Secret. Rain Dove Dubilewski chce to zmienić. Dove postanowiła opublikować zdjęcia, które miałyby zmienić stereotypowe postrzeganie kobiecego piękna. W Photoshopie wycięła twarze modelek Victoria’s Secret i dokleiła je do swojego ciała. Powstałe kolaże zestawiła ze swoim zdjęciem w oryginale, aby pokazać, że mimo idealnego ciała wciąż stawiana jest przed nią bariera „ideału piękna”.

Natalia Kukulska skończyła 45 lat, jej syn też zajmuje się muzyką! Jak dziś wygląda?

Androgyniczna modelka jako Aniołek Victoria’s Secret

Każdego roku widzę pokaz Victoria’s Secret, w którym występują modelki określane jako najpiękniejsze kobiety na świecie. W czasie całej mojej kariery doskonale przekonałam się o tym, co ludzie uważają za piękne. To nie jestem ja. Nie jest to także większość ludzi. To bardzo ograniczona mniejszość, a to zdecydowanie powinno się zmienić […] Różnorodność też może być sexy” – tłumaczy Rain Dove.

Zmiana ideału pięknej kobiety


Rain Dove chce zmienić definicję „kobiety pięknej”, przez którą wiele kobiet boryka się z kompleksami oraz brakiem pewności siebie. Ona sama przez długi czas postrzegała siebie w bardzo krytyczny sposób - "Nigdy nie myślałam o sobie, że jestem androgyniczna. Sądziłam, że po prostu brzydka ze mnie kobieta" – mówi Rain Dove.
Jak przyznaje modelka - ciągle musi zbierać w sobie duże pokłady odwagi, by wyjść na ulicę w ustach pomalowanych czerwoną szminką, gdyż każdy odbiera ją wtedy jak transwestytę. Modelka pragnie walczyć z przekonaniem, że inność to zawsze coś gorszego. Kobieta odbiegająca od kanonu piękna jest narażona na dyskryminację. I jak twierdzi modelka – „najwyższa pora, by wreszcie to zmienić”.

Więcej zdjęć Rain Dove znajdziecie w naszej galerii.

Waszym zdaniem Rain Dove ma szansę na zmianę branży? Myślicie, że w świecie mody powinno być więcej takich kobiet?

1 z 5

Rain Dove Dubilewski

Rain Dove Dubilewski
2 z 5

Rain Dove Dubilewski

Rain Dove Dubilewski
3 z 5

Rain Dove Dubilewski

Rain Dove Dubilewski
4 z 5

Rain Dove Dubilewski

Rain Dove Dubilewski
5 z 5

Rain Dove Dubilewski

Rain Dove Dubilewski
Komentarze