klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Moda

Trikini - strój kąpielowy, który podkreśla talię

Trikini to strój kąpielowy, który optycznie wysmukla figurę, ukrywa mankamenty, a jednocześnie jest niezwykle seksowny i kobiecy.
Marta Średnicka
czerwiec 04, 2020

Trikini to strój kąpielowy, który w czasie epidemii koronawirusa kojarzył się głównie z zestawem trzyczęściowej bielizny wyposażonej w figi (bądź inny rodzaj majtek), stanika oraz maseczki ochronnej. W rzeczywistości taką nazwę nosi zupełnie inny rodzaj odzieży plażowej. Trikini to jedno z najmodniejszych modeli bikini ostatnich lat, które niejednokrotnie mogłyśmy oglądać na plażach, okładkach magazynów i niezmiennie od kilku sezonów wciąż jest hitem Instagrama.

Zobacz także: Najdziwniejszy strój kąpielowy na świecie? Seksowny czy wulgarny?

Ida Nowakowska z mężem wybrali już imię dla dziecka? "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

Co to jest trikini?

Trikini to bikini, które łączy dwuczęściowy strój kąpielowy paskiem materiału. Może być również traktowane jako jednoczęściowy kostium z różnego rodzaju wycięciami w okolicach brzucha i talii - tak też wygląda ono w klasycznej wersji. Wspomniany pasek może składać się z cienkich sznurków łączących oba elementy, jak również zabudować cały brzuch. Jego szerokość uzależniona jest od producenta i modelu. Trikini jest strojem kąpielowym, który z pewnością spodoba się kobietom chcącym podkreślić wcięcie w talii lub nadać swojej sylwetce bardziej krągłych, kobiecych kształtów, przy jednoczesnym ukrywaniu mankamentów naszej figury. Ten rodzaj bikini nie sprawdzi się jednak u osób z problemem krótszych nóg, ponieważ optycznie je skróci i nada sylwetce ciężkości. 

To co przeszkadza kobietom, które wybierają trikini na wakacyjny relaks nad morzem, jeziorem, czy przy basenie, to nieregularna opalenizna. Ten rodzaj stroju kąpielowego nie pozwala na równomierne opalenie wszystkich partii ciała, które umożliwia nam monokini lub klasyczne bikini. 

Jeśli szukasz swojej wersji trikini, zainspiruj się modelami z naszej galerii.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 6

Trikini w stylu boho

Trikini w stylu boho
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/832110468640426922/

Trikini w stylu boho może posiadać drobną siateczkę lub być plecione w całości. W każdym z tych przypadków niezwykle komponuje się z opalenizną.

2 z 6

Trikini z drobnymi paskami

Trikini z drobnymi paskami
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/552113235573035978/

W przypadku cienkich pasków, trikini może nadawać figurze kształt poprzez sposób ich poprowadzenia. W niektórych przypadkach ich rozmieszczenie jest jednak przypadkowe.

3 z 6

Trikini z odsłoniętym brzuchem

Trikini z odsłoniętym brzuchem
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/784893041297824252/

Trikini z wyciętym brzuchem podkreśla biust, a w połączeniu z wysokim stanem, optycznie zwiększa biodra (w pozytywnym tego znaczeniu!).

4 z 6

Trikini z wcięciem w talii

Trikini z wcięciem w talii
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/621426448556583790/

Trikini z przeplatanymi paskami i wcięciem w talii optycznie wysmukla sylwetkę. w tym przypadku dużą rolę odgrywają również kolory.

5 z 6

Trikini z asymetrycznym wcięciem

Trikini z asymetrycznym wcięciem
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/836051118313366522/

Wcięcie po jednej stronie sprawia, że talia jest wysmuklona, a jednocześnie nie dochodzi do dysproporcji w sylwetce. Uwaga skupiona zostaje po jednej stronie.

6 z 6

Trikini z wysokim stanem i łączonym wcięciem

Trikini z wysokim stanem i łączonym wcięciem
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/761812093205286832/

Taliowane trikini z wcięciem w okolicach żeber sprawia, że wcięcie w talii wydaje się być jeszcze większe. Z rozcięciem pod biustem, optycznie go unosi. Jest to jednak rozwiązanie dla mniejszych biustów, które nie potrzebują tak dużego wsparcia.

Komentarze