klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
złote globy 2018 czerwony dywan stylizacje gwiazd
ONS
Moda

Złote Globy 2018: wszystkie gwiazdy ubrały się na czarno. Powód był bardzo istotny

Na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów większość gwiazd pojawiła się w czerni i nie był to przypadek, a wyraz sprzeciwu wobec molestowania kobiet.
Ewelina Błeszyńska
styczeń 08, 2018

Złote Globy 2018 już za nami! 75. ceremonia wręczenia nagród z pewnością zapisze się w historii ze względu na swój prokobiecy wydźwięk. Gwiazdy zjednoczyły się w imię obrony praw oraz godności kobiet nie tylko w Hollywood, ale i na całym świecie. W 2017 roku branżą filmową wstrząsnęło wiele skandali na tle seksualnym. Aby okazać wsparcie dla ofiar wykorzystywania seksualnego oraz sprzeciw dla takich praktyk większość gości gali pojawiła się w czarnych stylizacjach.  Poparcie dla akcji #Times Up było widoczne nie tylko poprzez ubiór gości, ale przede wszystkim na scenie. Najgłośniej komentowana jest przemowa wygłoszona przez Oprah Winfrey, która odebrała statuetkę za całokształt twórczości. Legenda telewizji mówiła bardzo długo, ale nikt ani przez chwilę nie mógł czuć się znudzony jej słowami.

Pragnę więc, aby wszystkie dziewczyny oglądające nas teraz wiedziały, że nowy dzień jest już na horyzoncie. A kiedy wreszcie nadejdzie, będzie to zasługa wielu spaniałych kobiet, wielu które znajdują się dziś w tym pokoju oraz wielu fenomenalnych ludzi, którzy walczą ciężko o to, by stać się liderami zabierającymi nas w czasy kiedy już nikt nigdy nie będzie musiał powiedzieć "Ja także" - mówiła na końcu swojego wystąpienia Oprah Winfrey. 

Nie tylko Oprah Winfrey wygłosiła prokobiecą przemowę. Natalie Portman, która wręczała statuetkę w kategorii "Najlepszy reżyser" zwróciła uwagę na to, że zostali w niej nominowani sami mężczyźni, a kobiety zostały pominięte.

„Hotel Paradise” – Marietta była blondynką, Ata wycięła część policzków… Zobaczcie największe metamorfozy rajskiego hotelu

Złote Globy 2018: dlaczego gwiazdy ubrały się na czarno?

#WhyWeWearBlack, czyli "dlaczego nosimy czerń" to hashtag, które znajdziemy przy zdjęciach wielu gości gali. Wybór koloru był symboliczny i oznaczał zjednoczenie się w ofiarami molestowania. W tym roku nie chodziło o to kto wyglądał najlepiej, kto miał lepszą fryzurę lub makijaż, albo jaką metkę miał wszytą wewnątrz sukni. Kwestia mody zeszła na drugi plan, bo stylizacje miały wyrażać tylko jedno - poparcie dla akcji "Time's Up" oraz wyrażenie sprzeciwu dla molestowania kobiet.

W czarnych sukniach na gali pojawiły się właściwie wszystkie największe gwiazdy - Meryl Streep, Catherine Zeta-Jones, Penelope Cruz, Angelina Jolie, Margot Robbie, Natalie Portman, Michelle Williams, Jessica Chastain i wiele, wiele innych. Co ciekawe także mężczyźni tego wieczoru zdecydowali się na czarne smokingi oraz czarne koszule, a niektórzy również na przypinki z hasłem "time's up" (tłum. "czas minął"). Dodatkowo wiele aktorek jako osoby towarzyszące wybrało kobiety, które na co dzień działają społecznie w imię walki z dyskryminacją kobiet.

Stylizacje gwiazd, które pojawiły się na gali obejrzycie w naszej galerii.

Zobacz także: Jak wyglądało to rok temu? Przypominamy najpiękniejsze suknie gwiazd z rozdania Złotych Globów w 2017 roku

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

1 z 10

Złote Globy 2018: Angelina Jolie

Złote Globy 2018: Angelina Jolie

Suknia: Atelier Versace

2 z 10

Złote Globy 2018: Margot Robbie

Złote Globy 2018: Margot Robbie

Suknia: Gucci

3 z 10

Złote Globy 2018: Penelope Cruz

Złote Globy 2018: Penelope Cruz

Suknia: Ralph & Russo

4 z 10

Złote Globy 2018: Dakota Johnson

Złote Globy 2018: Dakota Johnson

Suknia: Gucci

5 z 10

Złote Globy 2018: Nicole Kidman

Złote Globy 2018: Nicole Kidman

Suknia: Givenchy

6 z 10

Złote Globy 2018: Catherine Zeta Jones

Złote Globy 2018: Catherine Zeta Jones

Suknia: Zuhair Murad

7 z 10

Złote Globy 2018: Diane Kruger

Złote Globy 2018: Diane Kruger

Suknia: Prada

8 z 10

Złote Globy 2018: Emilia Clarke

Złote Globy 2018: Emilia Clarke

Suknia: Miu Miu

9 z 10

Złote Globy 2018: Jessica Chastain

Złote Globy 2018: Jessica Chastain

Suknia: Armani Prive

10 z 10

Złote Globy 2018: Reese Witherspoon oraz Eva Longoria

Złote Globy 2018: Reese Witherspoon oraz Eva Longoria

Eva Longoria suknia: Genny

Resese Witherspoon suknia: Zac Posen

Komentarze