Pierwszy siwy włos to nie koniec świata! Chociaż zazwyczaj pojawiają się pomiędzy 30 a 40 rokiem życia, wiele zależy od czynników, na które wystawiamy nasz organizm i od genów. Nierzadko siwieją też dziewczyny po 20. Możesz pokochać swoje srebrne nitki we włosach, ale na rynku są też dostępne dobre kosmetyki do koloryzacji, które nie tylko idealnie zakryją oznaki starzenia, ale też dadzą twojej fryzurze pielęgnacyjny boost. Siwe, rude, blond, ciemne – to kwestia upodobania. Najważniejsze, by były zdrowe i lśniące.

Mat. prasowe
Mat. prasowe

Dlaczego siwiejemy?

Siwiejąca głowa to normalny, zdrowy i przede wszystkim nieunikniony proces naszego organizmu. Przedwczesne srebrne włosy mogą pojawić się z wielu powodów. Przede wszystkim to uwarunkowanie genetyczne, czyli wszelkie tendencje, które dziedziczymy po rodzicach. Wiele też zależy od naszego trybu życia. Czynnikami przyśpieszającymi procesy starzenia są stres (to kolejny znak, żeby pozbyć się stresowych faktorów ze swojego życia), dieta uboga w wartości odżywcze, wszelkiego rodzaju zaburzenia hormonalne, przewlekłe zmęczenie i niedobory witamin, zwłaszcza z grupy E.

Za siwieniem stoi zmniejszająca się produkcja melaniny, która odpowiada za barwnik w naszych włosach. To nic innego jak utrata pigmentu. Nie wyrywaj pierwszego srebrnego intruza. Jeśli się pojawił, to znak, że niebawem dołączą do niego następni. Pozbywanie się tych włosów nie jest więc dobrym rozwiązaniem. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne farby do włosów.

Jak farbować siwe włosy?

Każda z nas inaczej reaguje na oznaki starzenia. Niektóre za wszelką cenę chcą je zatrzymać, inne akceptują zmiany i nowy wygląd. W obu podejściach nie ma nic złego. To tak samo, jak wtedy, gdy brunetka chce mieć na głowie blond (bo w jaśniejszym odcieniu czuje się lepiej). Kolor włosów to nasza osobista preferencja, a nowoczesne kremy koloryzacyjne spełnią wiele urodowych marzeń, nawet w domowym zaciszu.

Kluczem są sprawdzone produkty najwyższej jakości, jak Excellence Creme z nową formułą z kwasem hialuronownym od L'Oreal Paris. Ten zestaw do farbowania zapewnia aż 10 razy więcej nawilżenia w potrójnej pielęgnacji, w porównaniu do klasycznej farby.

Nowy i ulepszony Excellence Creme składa się z: ochronnego kremu koloryzującego, łagodnego szamponu pielęgnującego z kwasem hialuronowym i odżywczej maski do włosów, również z bogactwem kwasu hialuronowego.

Trzyetapowy rytuał zadba więc nie tylko o intensywność i jakość koloru, ale również o skórę głowy (co jest naprawdę ważne przy farbowaniu) i strukturę włosa (nawilżony i odżywiony z zamkniętą łuską lepiej będzie trzymał pigment). Składniki pielęgnujące zawarte w kremie, w tym nowość – kwas hialuronowy czy pro-kreatyna, zadbają o kosmyki podczas koloryzacji. Hialuron zatrzymuje 1000 razy więcej wody, niż sam waży. Efekt? Zdrowe, lśniące i nawilżone włosy tuż po farbowaniu. Ważne jest także to, że krem koloryzujący od L'Oreal Paris nie zawiera w składzie amoniaku.

Mat. prasowe
Mat. prasowe

Producent daje 100% gwarancję pokrycia wszystkich siwych włosów, co zostało potwierdzone testami. Szeroki wybór kolorów od jasnego blondu, po ciepłe i chłodne odcienie brązu, rudości, aż po klasyczną czerń sprawia, że każdy znajdzie swój wymarzony odcień (dla zwolenników zimnych tonów, kremy koloryzujące zawierają technologię przeciw miedzianym refleksom!).

Jakich kosmetyków używać w codziennej pielęgnacji?

Oznaczenie „do włosów farbowanych” na etykiecie to dobry kierunek w wyborze kosmetyków do włosów po zmianie koloru. Przy wyborze odpowiedniej pielęgnacji warto postawić na jakościowe produkty i skupić się na ich składzie, kierując się jednak nie tylko faktem farbowania.

Należy unikać tych szamponów i odżywek, które zawierają siarczany lub parabeny. Ich stosowanie prowadzi do nadmiernego przesuszenia i kruszenia się włosów, poprzez osłabianie ich struktury. Siarczany (SLS, SLES) to bardzo popularne rozwiązanie zwłaszcza w szamponach, ponieważ odpowiadają za pienienie się płynu.

Lepiej zdecydować się też na łagodne kosmetyki, zawierające składniki nawilżające (olejki, keratyna, proteiny), które pomogą utrzymywać kosmyki w dobrej kondycji. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju sera i olejki, zwłaszcza w przypadku rozjaśniania.

Dbaj także o ochronę przed słońcem (promieniowanie UV jest szkodliwe nie tylko dla naszej skóry, ale także wpływa na blaknięcie koloru włosów) i unikaj nadmiernego stosowania prostownic czy lokówek, a także gorącego strumienia powietrza z suszarek. Twoje włosy ci podziękują!

#haircolor #Excellence #lorealparis

Materiał promocyjny L'Oreal Paris