Glamour, boho, rustykalny – motywów przewodnich na przyjęcie weselne jest naprawdę wiele. I równie dużo jest możliwości dekoracyjnych. Zbyt duży wybór najczęściej nie ułatwia nam decyzji, a przecież marzeniem każdej pary młodej jest zachwycenie gości weselnych i stworzenie najpiękniejszych wspomnień w życiu. Zanim przejdziecie do czynów, warto zastanowić się, od czego zacząć plany dekoracji sali weselnej.

Reklama

Spis treści:

 1. Jak zaplanować dekorację sali weselnej?
 2. Jakie dekoracje weselne warto wybrać?
 3. Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?
 4. Dekoracje weselne – inspiracje dla każdej pary młodej

Jak zaplanować dekorację sali weselnej?

Zanim wybierzecie dekoracje sali weselnej, musicie wybrać odpowiedni motyw przewodni całego przyjęcia. Jest to bardzo ważna kwestia, która pozwoli wam na zachowanie spójnego charakteru całej uroczystości.

Zarówno sala weselna, jak i kościół powinny być urządzone w jednym stylu. Warto zadbać także o to, by inne dekoracyjne detale, np. samochodu pary młodej również wpisywały się w stylistykę przyjęcia.

Po ustaleniu motywu przewodniego można zacząć szczegółowo planować wystrój sali weselnej.

Zobacz także

Jakie dekoracje weselne warto wybrać?

Elementy dekoracyjne na sali najczęściej są kojarzone z dekoracją stołów weselnych, jednak nie są to jedyne ozdobniki, o które warto zadbać.

Kompleksowa dekoracja ślubu najczęściej obejmuje:

 • oprawę stołu prezydialnego – najczęściej dekoracja stołu i ścianka weselna z imionami pary młodej,
 • kwiatowe kompozycje w różnych częściach sali,
 • ścianki weselne do zdjęć,
 • dekoracja samochodu pary młodej,
 • dekoracje stołów weselnych,
 • tablice powitalne,
 • plan stołów,
 • dekoracje świetlne.

Ile kosztuje dekoracja sali weselnej?

Koszt dekoracji sali weselnej wykonanej przez profesjonalistkę może – delikatnie ujmując – zaskoczyć niektóre pary młode. Profesjonalna florystka za wykonanie kwiatowych kompozycji wraz z innymi dekoracjami sali weselnej zażyczy sobie od 3000 do 12 000 zł. Choć ta kwota może wydawać się zaskakująca, to ceny żywych kwiatów są naprawdę wysokie. Co więcej, kompozycje kwiatowe muszą zostać wykonane „na świeżo”, co wymusza na florystce zarwanie co najmniej jednej nocki przed waszym przyjęciem.

Jeśli ta cena jest dla was zaporowa, to możecie samodzielnie przygotować ozdoby weselne. Koszt będzie dużo niższy. Statystycznie, tania dekoracja sali weselnej powinna zmieścić się w kwocie do 5000 zł. Bardzo budżetowe wykonanie dekoracji sali może kosztować zaledwie 2000 zł.

Porada: Jeśli zdecydujecie się samodzielnie wykonywać dekoracje weselne, to zawsze wybierajcie kwiaty sezonowe. Zapewniają one najdłuższą trwałość, dzięki czemu możecie mieć pewność, że kwiatowe kompozycje nie opadną do czasu właściwego przyjęcia.

Reklama

Dekoracje weselne – inspiracje dla każdej pary młodej

Wiemy, że każda para młoda chce, by ich dzień ślubu na stałe zapisał się w pamięci wszystkich gości. Odpowiednio dobrane dekoracje stołu weselnego i całej sali pozwolą wam na stworzenie wyjątkowego klimatu. Poniżej przygotowaliśmy aż 13 inspiracji na dekorację sali weselnej, które – mamy nadzieję – pomogą wam w tym trudnym zadaniu. Są to propozycje w różnych stylach pasujące do małych i dużych sal weselnych.

Reklama
Reklama
Reklama