Ten motyw przewodni przenosi pary młode bawiące się w wystawnych salach weselnych na łono natury, gdzie zamiast luksusowych dekoracji czeka na nich piękno natury.

Reklama

Spis treści:

  1. Wesele w stylu botanicznym – co to jest?
  2. Gdzie zorganizować botaniczne wesele?
  3. Paleta kolorów na botanicznym przyjęciu weselnym
  4. Botaniczne dekoracje na wesele
  5. Panna młoda na botanicznym weselu
  6. Pan młody na botanicznym weselu

Wesele w stylu botanicznym – co to jest?

Botaniczne wesele to trend ślubny, który inspirowany jest pięknem natury. Najczęściej motywy roślinne występują w każdym nawet najmniejszym szczególe dekoracji. Nie są to jednak motywy, które przedstawiają piękne róże w stylu wiktoriańskim, lecz roślinność, która raczej nie kojarzy się ze ślubem i weselem. Liście paproci, iglaste gałązki czy polne kwiaty to właśnie one stawową podstawę stylu botanicznego!

Styl botaniczny a greenery – czy jest między nimi jakaś różnica?

Od 2017 sporą popularnością w branży ślubnej cieszą się wesela w stylu greenery. Są one odmianą stylu botanicznego, która jednak inspirowana jest jednym żółtawo-zielonym kolorem greenery z palety Pantone. Choć na takiej uroczystości oczywiście występują także inne dekoracje, to zdecydowanie kolor greenery odgrywa główną rolę w tworzeniu aranżacji ślubnych.

Gdzie zorganizować botaniczne wesele?

miejsce na botaniczne wesele
Adobe Stock/ Pavlo Melnyk

Botaniczne przyjęcie weselne możecie zorganizować wszędzie, gdyż za roślinny styl przyjęcia głównie odpowiadają dekoracje.

Zobacz także

Dość często pary młode decydują się na wyprawienie wesela w stylu botanicznym w wystawnych salach weselnych. Roślinne motywy pomagają im przełamać przesadnie luksusowy charakter sali i nadać jej bardziej swobodnego klimatu.

Wesele botaniczne równie dobrze może zostać urządzone w lesie bądź na polanie. Takie przyjęcia weselne w plenerze są jak najbardziej możliwe, a dzięki naturalnej dekoracyjności krajobrazów, nie będziecie musieli się prezentować tak bardzo dekoracjami!

Paleta kolorów na botanicznym przyjęciu weselnym

Ze względu na to, że Waszą główną inspiracją powinna być naturalna roślinność, to chyba nikogo nie zdziwi fakt, że zieleń króluje na botanicznych weselach. Występuje ona w przeróżnych odcieniach. Najczęściej przełamana jest kolorem białym i różnymi odcieniami beżowego.

Młode pary często uzupełniają całość aranżacji dekoracjami z naturalnego drewna i bardziej luksusowymi dodatkami ze złota.

Botaniczne dekoracje na wesele

Dekoracje z liści paproci

Najpopularniejszą rośliną, która jest wykorzystywana do ozdoby ślubu i wesela w stylu botanicznym, jest paproć. Co ciekawe, wykorzystywanie paproci w aranżacjach ślubnych jest popularne głównie w Polsce. Być może ma na to wpływ symboliczny wymiar tej rośliny, wedle którego paproć powinna przynieść dostatek i pieniądze. Nic dziwnego, że taka symbolika jest ochoczo wykorzystywana w dniu rozpoczęcia małżeństwa.

botaniczne dekoracje na wesele
Adobe Stock/ Yuliia

Z paproci można ułożyć piękne kompozycje kwiatowe na stół weselny. Jej liście mogą także sprawdzić się przy ozdabianiu tortu, a nierzadko używane są jako wypełniacz do bukietu ślubnego panny młodej.

Dość często można także zakupić zaproszenia ślubne z motywem paproci, które doskonale sprawdzą się przy organizacji botanicznego wesela.

Naturalne drewno

dekoracje z drewna na wesele
Adobe Stock/ Yuliia

Wśród kwiatów paproci nie powinno zabraknąć także drewna, które doskonale dopełnia zielone kompozycje. Co możecie z niego stworzyć? Przeróżne rzeczy. Najczęściej plastry drewna są wykorzystywane jako podstawki na winietki lub świeczniki. Mogą być także doskonałym kwietnikiem, który pomoże Wam stworzyć piękne, naturalistyczne kompozycje kwiatowe.

Ostatnie trendy ślubne pokazują rosnące zainteresowanie drewnianymi pudełkami na obrączki, które są wypełnione mchem. Takie pudełka z imionami pary młodej dość łatwo znajdziecie w Internecie, a doskonale wpiszą się w klimat botanicznego przyjęcia.

Romantyczne świece

świece na stole weselnym w stylu botanicznym
Adobe Stock/ Yuliia

Na stołach dla gości weselnych nie powinno zabraknąć także romantycznych świec. Na botaniczne wesele pary młode najczęściej wybierają klasyczne świece, które stawiane są na prostych świecznikach. Takie dodatki nierzadko wykonane są w złotym kolorze, który doskonale uzupełnia biało-zielono-brązowe aranżacje sali.

Panna młoda na botanicznym weselu

panna młoda wesele botaniczne
Adobe Stock/ wolfhound911

Jaka suknia ślubna pasuje na botaniczne wesele?

Panna młoda powinna postawić na naturalne zwiewne suknie ślubne. Takie modele dość łatwo znajdziesz w kolekcji rustykalnej oraz boho. Świetnie wpisują się one w naturalistyczny charakter wesela botanicznego.

Jaki makijaż i fryzura na ślub w stylu botanicznym?

Zbyt mocny makijaż nie będzie dobrym rozwiązaniem na botaniczny ślub. Na takie przyjęcia warto postawić na naturalny wygląd. Makijaż w stylu no make-up i luźne upięcia z warkoczami będą pięknie prezentować się na takiej uroczystości.

Botanicznym akcentem w takiej stylizacji może być wianek, w którym nie powinno zabraknąć wspominanych wyżej liści paproci!

Pan młody na botanicznym weselu

Ze względu na to, ze botaniczne wesele ma dość swobodny charakter, to pan młody powinien raczej wybierać stylizacje z naturalnych tkanin. Czarny klasyczny garnitur wykonany z grubego materiału może wyglądać dość dziwacznie na tle botanicznych dekoracji.

Reklama

Świetnie natomiast sprawdzą się wszystkie garnitury z lnu lub tweedu (na chłodniejsze pory roku).

Reklama
Reklama
Reklama