Na przekór minimalistycznej i naturalistycznej modzie coraz większą popularnością cieszą się przyjęcia weselne w stylu lat 20. Wesele w stylu Wielkiego Gatsby to uroczystość tematyczna inspirowana scenografią wybitnego filmu, który swoim splendorem zachwyca nawet największych zwolenników prostoty.

Reklama

Spis treści:

  1. Wesele w stylu Wielkiego Gatsby– co to właściwie oznacza?
  2. Cechy charakterystyczne wesela w stylu Wielki Gatsby
  3. Jakie miejsce odda dobrze motyw przewodni wesela?
  4. Jak zorganizować wesele w stylu Wielki Gatsby?
  5. Moda ślubna dla panny młodej i pana młodego
  6. Komu spodoba się wesele w stylu Wielkiego Gatsby?
  7. Ile kosztuje wesele w stylu Wielki Gatsby?

Wesele w stylu Wielkiego Gatsby– co to właściwie oznacza?

Motywem przewodnim wesela w stylu Wielkiego Gatsby jest powieść F. Schott Fitzferalda bądź jej ekranizacja z 2013 o niezbyt zaskakującym tytule „Great Gatsby”.

Akcja wydarzeń odgrywa się w latach dwudziestych, w których to powojenne nastroje całkowicie odmieniły styl życia Nowojorczyków. Gdy po wielu latach zaciskania pasa w końcu mogli dać upust swoim pragnieniom, rozpoczął się okres wystawnych przyjęć i niezmiernego przepychu.

Cechy charakterystyczne wesela w stylu Wielki Gatsby

Chcąc oddać dokładny klimat lat dwudziestych i powieści „Great Gatsby”, musicie zapomnieć o słowie skromność. W tym stylu nie ma na to miejsca. Wasi goście weselni powinni być oszołomieni splendorem przyjęcia.

Zobacz także
dekoracja stołu weselnego w stylu Wielki Gatsby
Adobe Stock/ Olga

Złoto na każdym kroku

Można powiedzieć, że luksusowe przyjęcia w latach dwudziestych były „oblane” złotem, dlatego cechą charakterystyczną Twojego przyjęcia weselnego powinny być złote dekoracje.

Drogie materiały

Na weselu w klimacie Great Gasby świetnie sprawdzą się okrągłe stoliki, które były charakterystyczne dla przyjęć w okresie powojennym. Co ważne, stoły nie powinny być przykryte bawełnianymi obrusami. O wiele lepiej sprawdzą się mięsiste tkaniny np. jedwab.

Wyraziste kolory

Przyjęcia stylu Wielkiego Gatsby urządzane są przede wszystkim czerni i złocie. Takie ekstrawaganckie połączenie jest bardzo charakterystyczne dla stylu art-deco, który rządził na salonach w latach dwudziestych.

Wszechobecne pióra i perły

Urządzając wesele w stylu Wielki Gatsby, nie możecie zapomnieć o piórach. Było one wszechobecne. Zdobiły nie tylko fryzury pięknych kobiet, lecz ustawiane były na stołach wraz z innymi dekoracjami.

Dość często przyjęcie zdobiły także luźno porozrzucane perły, które były symbolem przepychu.

Whisky

Charakterystyczną cechą na przyjęciach w stylu Great Gatsby jest męski bar serwujący wyłącznie whiskey. Taki kącik na Waszym weselu będzie dodatkową atrakcją, z której na pewno chętnie skorzysta męska część gości.

Jakie miejsce odda dobrze motyw przewodni wesela?

Jeśli na motyw przewodni wesela zamierzacie wybrać styl Great Gatsby, to zacznijcie rozglądać się za odpowiednim miejscem. Mała restauracja nie odda klimatu przepychu lat 20. Wasze wesele powinniście wyprawić w luksusowym hotelu bądź starym dworku. Dobrze sprawdzą się także secesyjne pałace, które dość często urządzane były w stylu art-deco.

Jak zorganizować wesele w stylu Wielki Gatsby?

Tematyczne wesela warto organizować z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli decydujecie się na motyw przewodni wesela w stylu Wielkiego Gatbsy, to warto taką informację umieścić na karcie zaproszenia. Prawdziwy klimat lat 20. uda Wam się oddać, jeśli nie tylko Wy będziecie przebrani w ten wielki dzień, lecz także Wasi goście. Dzięki temu wszelkie fotografie, które zostaną wykonane na przyjęciu, będą wyglądały rodem z innej epoki.

Moda ślubna dla panny młodej i pana młodego

Modę ślubną w stylu Wielki Gatsby cechuje ekstrawagancka elegancja. Zarówno pan młody, jak i panna młoda wyglądają jakby dopiero wyszli z planu filmowego starego filmu Hollywoodzkiego.

Panna młoda na weselu w stylu Great Gatsby

panna młoda w stylu Wielki Gatsby
Adobe Stock/ Victoria Andreas

W latach 20. suknia ślubna najczęściej miała kształt litery H. Charakterystyczne były fasony z obniżoną talią, które luźno okalały ciało. Kobiety coraz częściej decydowały się na suknie z głębokimi dekoltami na kształt litery V, które mocno eksponowały ich plecy. Choć krój takiej sukni na ślub może wydawać się nieco nudny, to jej polotu dodawały dekoracje. Najczęściej na materiale przyszywane były przeróżne frędzle, pióra, koraliki czy cekiny. Dość popularne były także koronkowe tkaniny.

Luksusowe dodatki panny młodej

Charakterystycznym elementem niemal każdej panny młodej były długie rękawiczki, sznur pereł oraz futrzane etole, które dodawały luksusowego charakteru stylizacji.

Fryzura panny młodej

Panny młode najczęściej miały gładko zaczesane fryzury z charakterystycznymi dla lat dwudziestych falami. Całość fryzury zdobiła dekoracyjna opaska, która nierzadko miała wpięte pióra.

Pan młody à la Wielki Gatsby

pan młody ala Wielki Gatsby
Adobe Stock/ Kryuchka Yaroslav

W przypadku stroju na wesele dla pana młodego nie znajdziemy żadnych udziwnień. Najczęściej panowie ubierali elegancki smoking lub garnitur. Dość niecodzienne w porównaniu do dzisiejszych przyjęć mogą być białe bądź brązowe jazzówki, które uzupełniały całość luksusowej stylizacji.

Komu spodoba się wesele w stylu Wielkiego Gatsby?

Ten motyw przewodni wesela z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które są znudzone tradycyjnymi wystrojami przyjęć. Urządzając przyjęcie w stylu lat 20., zachwycicie swoich gości oszałamiającym przepychem i luksusem.

Reklama

Ile kosztuje wesele w stylu Wielki Gatsby?

Pewnie Was tym nie zaskoczymy, ale wesele à la Wielki Gatsby to jedno z najdroższych możliwych przyjęć. Jego cena może sięgać nawet kilkuset tysięcy, a z pewnością nie będzie niższa niż 100 tysięcy złotych.

Reklama
Reklama
Reklama