Wejdź
jak usunąć przebarwienia
123rf
Pielęgnacja

12 kosmetyków na przebarwienia!

Przebarwienia to jedna z ‘pamiątek’, które zostawia na skórze mocne, letnie słońce. Sprawdź jakie kosmetyki warto zastosować, by wygrać z przebarwieniami i cieszyć się gładką skórą o jednolitym kolorycie.
Magdalena Borucińska
październik 16, 2014

jak usunąć przebarwienia

Serum rozjaśniające przebarwienia - idealne na jesień!

Jak powstają przebarwienia?

Melanocyty znajdujące się w naskórku wytwarzają melaninę, czyli brązowy pigment. Jednak różne czynniki, takie jak wahania hormonalne, ciąża, starzenie się, długotrwała ekspozycja na słońce, mogą zaburzyć ten proces, co w efekcie prowadzi do powstania na skórze brzydkich plam.

Jak usunąć przebarwienia?

Domowe pozbywanie się przebarwień wymaga ogromnej cierpliwości oraz systematycznego wcierania kosmetyków. Efekty widoczne są często dopiero po kilku miesiącach, ale jest to dużo tańsza metoda niż zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Te jednak przynoszą rezultaty w dużo szybszym czasie. Aby usunąć przebarwienia, lekarze korzysta się przede wszystkim z laserów (np. Fraxel) oraz zabiegów złuszczających np. peelingu Cosmelan. Sprawdź 4 zabiegi na przebarwienia

W zależności od tego jak rozległe są przebarwienia stosuj albo specjalne preparaty punktowe na drobne zmiany albo kosmetyki o działaniu wybielającym na całą twarz lub powierzchnię pokrytą plamkami.

- W leczeniu przebarwień mamy do czynienia z wierzchnią warstwą skóry, która po pewnym czasie się odnawia i działają na nią takie same czynniki, jak przed wykonaniem zabiegu. Dlatego, obok leczenia, które wykonujemy w gabinecie i odpowiedniej pielęgnacji po zabiegach (do pół roku po) zalicza się stosowanie preparatów zawierających filtry i blokery  oraz preparatów wspomagających, zawierających m.in.: kwas azelainowy, retinoidy, arbutrynę. Taka pielęgnacja pozwoli zmniejszyć ryzyko nawracania przebarwień np. posłonecznych - mówi dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Estivance.

kosmetyki na przebarwienia

Kosmetyki na przebarwienia:1) Serum rozjaśniające przebarwienia NeoStrata, 165zł; 2) Intensywny krem rozjaśniający na przebarwienia Iwostin Lucidin, 40zł; 3) Oczyszczanie 3 w 1 żel myjący + peeling + maska Wybielanie Lirene, 16,99zł; 4) Krem punktowy wybielający przebarwienia i piegi White & Beauty Floslek, 23,50zł; 5) Depigmentacyjne serum na przebarwenia  Acipeel 3x Pharmaceris W, 42,90zł; 6) Advanced Pigment Corrector SkinCeuticals, 389zł; 7) Serum na przebarwienia ASA PEEL Klapp, 230zł; 8) Serum Even Better Clinical Clinique, 275zł; 9) Serum Correcteur Lumière Eisenberg, 499zł; 10) Maseczka dermatologiczna Redukcja przebarwień Dermomask, 4,90zł; 11) Korektor punktowy redukujący przebarwienia Even Brighter Eucerin, 74zł; 12) Krem wybielający przebarwienia i piegi Farmona Medica, 16,50zł

Komentarze
Fotolia, materiały PR
Pielęgnacja Niacynamid – czy masz go w swoich kosmetykach?
Witaminy są cenne dla naszej skóry - zachwycamy się działaniem kosmetyków z witaminą C, nasze zainteresowanie wzbudza też coraz popularniejsza witamina D. Jednak nieco bliżej początku alfabetu jest jeszcze jedna literka, która zasługuje na szczególną uwagę.
Agata Kufel
lipiec 27, 2016

Gdy w połowie lat 70. XX wieku rozpoczęto badania nad wpływem witaminy B3 na skórę, prawdopodobnie mało kto się spodziewał, z jak cennym składnikiem ma do czynienia. P rzeciwzapalne, nawilżające, przeciwstarzeniowe – to tylko niektóre z właściwości witaminy B3, która w kosmetykach występuje najczęściej pod postacią niacynamidu – łatwiej przyswajalnej przez skórę formy, która wykazuje większą trwałość w formułach kosmetycznych, nie ulegając rozpadowi.   Jak niacynamid działa na skórę? Niacynamid wykazuje szereg właściwości nawilżającyc h - regulując procesy odnowy naskórka, zmniejsza utratę wody przez skórę, która dzięki temu staje się bardziej nawilżona i elastyczna.  Co więcej, ma też działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe – stymuluje syntezę kwasu hialuronowego w skórze i wpływa pośrednio na produkcję kolagenu. Co za tym idzie, jest w stanie spłycać drobne zmarszczki, wygładzając strukturę skóry i poprawiając jej jędrność i napięcie. Kosmetykami z niacynamidem powinny zainteresować się też osoby zmagające się z problemami skórnymi.  Witamina B3 działa: przeciwzapalnie i przeciwtrądzikowo , ogranicza nadmierną produkcję sebum, wspomaga regenerację i proces gojenia pełni funkcję antyoksydantu, wzmacnia działanie produktów z filtrami UV , wspomaga walkę z przebarwieniami skóry. Witamina B3 w kosmetykach Biorąc pod uwagę, jak wiele dobrego witamina B3 może zrobić dla naszej skóry, nie dziwi fakt, że jest bardzo chętnie wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Produkty z zawartością niacynamidu są rekomendowane wszystkim typom cery, w szczególności zaś problemowej . Jednak, podobnie jak w przypadku każdego innego składnika, należy pamiętać, że samo zapewnienie producenta o obecności witaminy B3 w składzie kosmetyku wcale nie oznacza, że będzie on skuteczny. Aby...

Przeczytaj

Nasze akcje