klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Pielęgnacja

3 domowe sposoby na długie rzęsy

Rzęsy chronią oczy przed cząstkami brudu, drobnymi owadami i kurzem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby tanimi i domowymi sposobami sprawić, by wyglądały jak po wyjściu od kosmetyczki.
Milena Majak
maj 08, 2020

Nie bez powodu mówi się, że rzęsy stanowią oprawę dla oczu. Razem z brwiami tworzą dla nich piękną ramę, która sprawia, że zwracają na siebie największą uwagę. Potrafią podkreślić tęczówkę i niejednokrotnie zastąpić nawet pełny makijaż oka. Niestety nie każda z nas może pochwalić się rzęsami do nieba, ale i na to jest sposób! 

Domowe sposoby na porost rzęs

Istnieje kilka metod, dzięki którym można cieszyć się pięknymi rzęsami. Aktualnie najpopularniejszym z nich jest zagęszczanie rzęs - mimo że to wcale nie tak tania zabawa i wiąże się z regularnym uzupełnianiem, wiele kobiet pozostaje wiernymi fankami tego sposobu.

Na drugim miejscu można uplasować stosowanie odżywek na porost rzęs, które działają cuda. Koszt jednego opakowania to kilkadziesiąt złotych. Warto więc przetestować też domowe metody. Jednym z nich jest smarowanie rzęs pomadką nawilżającą z Rossmanna!

Rzęsy mogą naturalnie osiągnąć długość od 8 milimetrów do nawet 12 milimetrów, a my przedstawiamy w filmie 3 sposoby na maksymalne wydłużenie ich oraz jeden nawyk, który może niweczyć dotychczasowe starania. Pamiętajcie, że w tym wszystkim bardzo ważny jest cykl wzrostu włosa. To znaczy, że efektów nie zobaczycie po tygodniu stosowania, ale po co najmniej miesiącu. Normalnie cykl wzrostu włosa trwa 2-4 miesiące.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Komentarze